Ayvalık Devlet Hastanesi

Ayvalık Devlet Hastanesi
Kurum Adı:Ayvalık Devlet Hastanesi
Kategori:Devlet Hastanesi
Şehir:Balıkesir
İlçe:Ayvalık
Adres:Mustafa Kemal Paşa Mah. Sefa Mevkii No:1
Telefon:0 (266) 312-1744
39.31063826.686375

Kurum Hakkında

Ayvalık Devlet Hastanesi şimdiki Vergi Dairesinin bulunduğu binada 1938 tarihinde hizmete başlamıştır. 1972 yılında yapılan 50 yataklı halen yataklı tedavi hizmeti sunulan binaya taşınmıştır. 1995 yılında uzman hekim sayısının artması üzerine yatak kapasitesi 75'e çıkarılmıştır. 1997 yılında 4 yataklı koroner yoğun bakım ve 5 makineli hemodiyaliz ünitesi hizmete girmiş ve mevcut yatak sayısı 66'ya düşmüştür. 1999 yılı Aralık ayında poliklinik hizmeti sunulan binamızın inşaatımızın tamamlanması ile poliklinikler, röntgen ve biyokimya laboratuarları, başhekimlik ve idare birimler ek binaya aktarılmıştır. Böylece eski binamız yataklı tedavi, ek binamızda ayaktan tedavi ve idari birimler ile hizmet vermeye başlamıştır.

Eski binamızın 2001 yılında yapılan restorasyon ile kadın hastalıkları&doğum kliniği, doğumhane, çocuk hastalıkları kliniği ve yenidoğan ünitesi olarak hizmet vermesi sağlanmıştır. 2001 yılı sonu itibariyle diyaliz ünitesi 7 makineye çıkarılmış, ek tek katlı bina 2002 yılı Temmuz ayında hayırseverler tarafından yaptırılmış olup, Diyaliz Ünitesi bu binada hizmet vermeye, başlamıştır. Diyaliz Ünitesi, 10 diyaliz makinesi yatak kapasitesine yükselmiş ve ruhsat alınmıştır. 2002 yılında ameliyathaneler ve dahiliye koroner yoğun bakım üniteleri yenilerek hizmete sunulmuştur. Bu bölümle hastanemizin yatak kapasitesi 75 yataktan 100 yatağa çıkmıştır.

SSK hastanelerinin devlet hastaneleri ile birleştirilmesine ilişkin düzenleme ile 2005 yılında semt polikliniğimiz Ayvalık şehir merkezinde hizmet vermeye başlamış ve hastanemizin resmi yatak kapasitesi 150 olarak belirlenmiştir. 2007 yılında Altınova ek hizmet binasında poliklinik hizmeti sunumuna başlanmıştır.

Poliklinikler
 • Nöroşirurji (Beyin ve Sinir Cerrahisi)
 • Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
 • Deri ve Zührevi Hastalıklar
 • Diş Hekimliği (Genel Diş)
 • Enfeksiyon Hastalıkları (İntaniye)
 • Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon
 • Genel Cerrahi
 • Göğüs Hastalıkları
 • Göz Hastalıkları
 • İç Hastalıkları (Dahiliye)
 • Kadın Hastalıkları ve Doğum
 • Kardiyoloji
 • Kulak Burun Boğaz Hastalıkları
 • Nöroloji
 • Ortopedi ve Travmatoloji
 • Psikiyatri
 • Üroloji

Ayvalık Devlet Hastanesi iletişim bilgileri (telefon, faks ve internet sitesi) sayfanın en üstünde verilmiştir. Ayvalık Devlet Hastanesi, Balıkesir ili Ayvalık ilçesinde devlet hastanesi olarak faaliyet göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve sadece telefon numarası, web sitesi, adres gibi rehber bilgileri sunmaktadır.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve eğer kurum tarafından böyle bir hizmet sunuluyorsa telefonla veya internetten online randevu almak için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

MHRS - Online Randevu

Ayvalık Devlet Hastanesi RandevuAyvalık Devlet Hastanesi için Merkezi Hastane ve Hekim Randevu Sistemini (MHRS) kullanarak online randevu alabilir veya Alo 182 hattını telefonla arayarak operatörden randevunuzu alabilirsiniz.

Yorum ve Şikayetler

Ayvalık Devlet Hastanesi hakkında henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

Facebook kimliğiniz ile yorum yapın.

Ayvalık Devlet Hastanesi ile ilgili yorumlarınızı, eleştirilerinizi veya doktorlara teşekkür mesajınızı mesaj kutusuna yazabilirsiniz. Yorumunuz; isminiz ve Facebook profil resminiz ile birlikte tüm ziyaretçilere açık olarak yayınlanacaktır. İş başvurusu, randevu talebi, ücret bilgisi, resmi şikayet vb. özel mesajlarınız için lütfen kurumun websitesini kullanınız.

Not: Bu sayfalarda yer alan kullanıcı yorumları kişilerin kendi görüş ve düşünceleridir. Yorumlar 5651 sayılı kanun uyarınca herhangi bir denetime ve kontrole tabi tutulmadan yayınlanmaktadır. Yazılanlardan Trhastane.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Sağlık Kurumuna Oy Verin

Ayvalık Devlet Hastanesi 5 üzerinden 2.5 puan almıştır. Toplam 12 oy kullanılmış ve kurum hakkında 0 yorum yapılmıştır.

Ulaşım Bilgileri ve Harita

Ayvalık Devlet Hastanesi Ulaşım Haritası
Haritayı büyütmek için tıklayınız

Yakınlardaki Sağlık Kurumları

Ayvalık Umut Diyaliz Merkezi

3.2 km. uzaklıkta

150 Evler mah. 29 Mayıs cad. 2. sok. Oskar apt. 21A

Doğa Deniz Diyaliz Merkezi

27.2 km. uzaklıkta

Gökçetepe Mh. Kurtuluş Sk. Okyanus Apt 4/5

Altınoluk Ekin Tıp Merkezi

29.3 km. uzaklıkta

Altınoluk Mah. Akçam Cad. No:32/4 (Otogar Yanı)

Dikili Devlet Hastanesi

32.5 km. uzaklıkta

Salim Bey Mah. Çamlık Yolu Cd.

Burhaniye Devlet Hastanesi

32.8 km. uzaklıkta

Mahkeme Mh. Hürriyet Caddesi No:47

Akçay Polikliniği

36.7 km. uzaklıkta

Cumhuriyet Mah. 117 Sk. No:3

Çanakkale Ayvacık Devlet Hastanesi

40.2 km. uzaklıkta

Fatih Mah. Edremit Cad.