Denizli İl Sağlık Müdürlüğü

Denizli İl Sağlık Müdürlüğü
Kurum Adı:Denizli İl Sağlık Müdürlüğü
Kategori:İl Sağlık Müdürlüğü
Şehir:Denizli
İlçe:Merkez
Adres:Sırakapılar Mah. Selçuk Cad. No:35
Telefon:0 (258) 242-6145
37.78300529.081363

Kurum Hakkında

İl Sağlık Müdürlüklerinin yetki ve sorumlulukları

• İl Sağlık Müdürleri ilde Bakanın temsilcisi, Valinin sağlık danışmanıdır. Bağlı kuruluşların taşra teşkilatlarınca sunulan hizmetlerin Bakanlık politikalarına uygun bir şekilde yürütülüp yürütülmediğini gözetir ve denetler.

• Bakanlık ve bağlı kuruluşlarının taşra teşkilatı arasında hizmetin bütünlüğünü sağlamak amacıyla koordinasyonu sağlar.

• Özel sağlık kuruluşlarının Bakanlık politikalarına ve düzenlemelerine uyumunu denetler.

• Tüm kamu ve özel sağlık kuruluşlarına, gerektiğinde yaptırım uygular.

• Afet ve acil durumlarda, hastane öncesi acil sağlık hizmetlerini doğrudan yürütür. İldeki bütün sağlık teşkilatının Vali adına yönetimini üstlenir.

• Bu haliyle İl Sağlık Müdürleri, Bakanlık merkezine paralel bir şekilde sistemin gözetim ve denetiminde yetkilidir. Sağlık hizmetlerinin daha verimli, etkili, etkin ve hakkaniyetli yürütülmesi açısından önemli bir role sahiptir.

• Sağlık istatistiklerini toplar.

• Sağlığın geliştirilmesi ile ilgili program (hasta hakları birimlerinin yönetimi, hasta memnuniyet anketleri, hakemlik, evde sağlık hizmetleri vb.) ve faaliyetleri yürütür.

• Aile hekimliği de olmak üzere tüm sağlık hizmetlerinin gözetim ve denetimini yapar.

Yorum ve Şikayetler

Kadir Can · 11 Aralık 2016

Abdulkadir can devlet hastanesi göz polikinlğine göz muayenesi için gittim 8 senedir kullandığım gözlük camı kırılmıştı doktor *** *** ya muayene oldum katarakt var dedi ameliyat olmam gerektiğini söyledi bende hocam görmemde sorun yok gözlüğün camı kırık siz gözlük yazın gerekirse ameliyat olurum dedim tip 2 diabetim var yarin gel görme alanı kontrolü yaptır dedi yaptırıp gittim diyabete bağlı sorun yok dedi yine gözlük yazmadı muayene odasının perdesini göstererek arkasını görüyormusun dedi ameliyat. Olduktan sonra yazarım dedi 6 numaralı hasta haklarına müracaat ettim biz gözlük yaz diyemeyiz dediler vatandaşa çok agresif davranıyor hemen herkes ayni özel bir hastaneye gittim gözlük yazdirdim o hekim de amca evet katarakt var geciktimeden ameliyat olursan iyi olur dedi sayın müdürüm kırık gözlük camiylami gezmen gerekiyordu yanindaki 20li yaşlardaki hemşire kizimizada bağırdı buda yanlış hakli olabilir ama hastaların yaninda hoş bir davranış değildi bilgilerinize arz ederim

Facebook kimliğiniz ile yorum yapın.

Denizli İl Sağlık Müdürlüğü ile ilgili yorumlarınızı, eleştirilerinizi veya doktorlara teşekkür mesajınızı mesaj kutusuna yazabilirsiniz. Yorumunuz; isminiz ve Facebook profil resminiz ile birlikte tüm ziyaretçilere açık olarak yayınlanacaktır. İş başvurusu, randevu talebi, ücret bilgisi, resmi şikayet vb. özel mesajlarınız için lütfen kurumun websitesini kullanınız.

Not: Bu sayfalarda yer alan kullanıcı yorumları kişilerin kendi görüş ve düşünceleridir. Yorumlar 5651 sayılı kanun uyarınca herhangi bir denetime ve kontrole tabi tutulmadan yayınlanmaktadır. Yazılanlardan Trhastane.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Sağlık Kurumuna Oy Verin

Denizli İl Sağlık Müdürlüğü 5 üzerinden 1.0 puan almıştır. Toplam 1 oy kullanılmış ve kurum hakkında 1 yorum yapılmıştır.

Ulaşım Bilgileri ve Harita

Denizli İl Sağlık Müdürlüğü Ulaşım Haritası
Haritayı büyütmek için tıklayınız

Yakınlardaki Sağlık Kurumları

Denizli Özel Vizyon Göz Merkezi

80 metre uzaklıkta

Sırakapılar Mh. 495 Sok. No:7

Er-Pa Özel Denizli Sağlık Hastanesi

110 metre uzaklıkta

Sırakapılar Mah. 506 Sokak No:19

Gülhan Tıp Merkezi

140 metre uzaklıkta

Sırakapılar Mah. Hastane Cad. No:27

Fizyorad Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Tıp Merkezi

150 metre uzaklıkta

Sırakapılar Mah. 491 Sokak No:23

Nörobilim Tıp Merkezi

200 metre uzaklıkta

Eski Cezaevi – Otopark Karşısı Sırakapılar Mah. 1771 Sk. No:9

Gözmer Göz Merkezi

200 metre uzaklıkta

Saraylar Mh. Doktorlar cad. No:19

Efort Ortopedi Tıp Merkezi

200 metre uzaklıkta

Saraylar Mh. Doktorlar cad. No:24