Düzce Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi

Düzce Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi
Kurum Adı:Düzce Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi
Kategori:Üniversite Hastanesi
Şehir:Düzce
İlçe:Merkez
Adres:Düzce Üniversitesi Konuralp Yerleşkesi
Telefon:0 (380) 542-1390
40.90324231.151541

Kurum Hakkında

Hastanemiz 1997 yılında Abant İzzet Baysal Üniversitesine bağlı olarak Sağlık Bakanlığı ile yapılan protokolle devralınan Düzce Konuralp beldesinde bulunan 100 yataklı Göğüs Hastanesinde 1997 yılında poliklinik hizmeti 1998 yılından itibaren ise 75 hasta yatağında yataklı tedavi hizmeti vermeye başlamış; 2000 yılında ek hizmet binasının tamamlanması ile 180 hasta yatağı İle hizmet vermiştir.

Hastanemiz özellikle 1999 yılında yaşanan Marmara ve Düzce Depremlerinde Hizmet binasının az hasarla depremden çıkması; Düzce ve çevre illerdeki hastanelerin ağır basar nedeniyle kullanılamaması nedeniyle ortaya çıkan sağlık hizmet ihtiyacının karşılanmasında bölgeye çok yoğun sağlık hizmeti vermiş; Düzce ve çevre halkının sağlık hizmet ihtiyacının karşılanmasında etkin rol oynamıştır.

Hastane 2006 yılında Düzce Üniversitesinin kurulması ile Düzce Üniversitesine bağlı olarak hizmet vermeye devam etmekte iken 2009 yılında Düzce Konuralp Beçiyörükler mevkiinde Üniversitenin merkez kampus alanında bulunan 350 yataklı yeni hizmet binasına taşınmıştır. 32 Ana bilim (klinik ve laboratuvar branşlar) ve bilim dalı tarafından acil, poliklinik, yataklı tedavi ve laboratuvar hizmetleri verilmektedir.

Hastanemiz hizmet alanında Düzce çevre il ve ilçelerle birlikte yaklaşık 500000 bin nüfusa yönelik 3. basamak yataklı sağlık merkezi olmanın bilinci ve üniversite hastanesi olmanın sorumluluğu ile ulaşılabilir, kaliteli, teşhis ve tedavi yöntemlerinde çağdaş tıp imkan ve teknolojiler kullanılarak, sağlık hizmeti sunmayı hedeflemiştir.

Düzce Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi; Poliklinikler, Yataklı Servis, Acil Servis, Dahili ve Cerrahi Yoğun Bakım Üniteleri, Koroner Yoğun Bakım Ünitesi, Çocuk ve Yeni Doğan Yoğun Bakım ünitesi, Kan Merkezi, Nefroloji, Yetişkin ve Çocuk Endokrinolojisi bölümü, Odyoloji Ünitesi, Uyku Bozuklukları Laboratuvarı, Diyaliz Merkezi, Kardiyoloji Anjiyo Ünitesi ile hizmet vermekte. Radyoloji Anabilim dalında bölgede diğer sağlık kurumlarında yapılmayan invaziv girişimler yapılmakta ve Spiral Bilgisayarlı Tomografi, MR, Doppler Ultrasonografi cihazları ile radyolojik tetkik işlemleri yapılmakta.

Böbrek Taşı Kırma Ünitesi(ESWL), Nükleer Tıp Merkezi (Gama Kamera), Endoskopi Ünitesi, Nöroloji Laboratuvarı (EEG, EMG) ve (ienetik gibi ileri teknoloji ve yetişmiş üstün insan gücü gerektiren alanlarda teşhis ve tedaviye yönelik sağlık hizmetleri sunulmaktadır. Bu özellikleriyle Düzce Üniversitesi Hastanesi Batı Karadeniz Bölgesinde referans sağlık merkezi olma özelliği taşımaktadır.

Düzce Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi iletişim bilgileri (telefon, faks ve internet sitesi) sayfanın en üstünde verilmiştir. Düzce Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi, Düzce şehrinde Üniversite hastanesi olarak faaliyet göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve sadece telefon numarası, web sitesi, adres gibi rehber bilgileri sunmaktadır.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve eğer kurum tarafından böyle bir hizmet sunuluyorsa telefonla veya internetten online randevu almak için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Yorum ve Şikayetler

Hayrettin Çakır · 4 Şubat 2013

Çocuk doktoru Esra Ülgen'e torunlarımın şifası için gösterdiği ilgiye teşekkürler.

Facebook kimliğiniz ile yorum yapın.

Düzce Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi ile ilgili yorumlarınızı, eleştirilerinizi veya doktorlara teşekkür mesajınızı mesaj kutusuna yazabilirsiniz. Yorumunuz; isminiz ve Facebook profil resminiz ile birlikte tüm ziyaretçilere açık olarak yayınlanacaktır. İş başvurusu, randevu talebi, ücret bilgisi, resmi şikayet vb. özel mesajlarınız için lütfen kurumun websitesini kullanınız.

Not: Bu sayfalarda yer alan kullanıcı yorumları kişilerin kendi görüş ve düşünceleridir. Yorumlar 5651 sayılı kanun uyarınca herhangi bir denetime ve kontrole tabi tutulmadan yayınlanmaktadır. Yazılanlardan Trhastane.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Sağlık Kurumuna Oy Verin

Düzce Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi 5 üzerinden 3.6 puan almıştır. Toplam 24 oy kullanılmış ve kurum hakkında 1 yorum yapılmıştır.

Ulaşım Bilgileri ve Harita

Düzce Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Ulaşım Haritası
Haritayı büyütmek için tıklayınız

Yakınlardaki Sağlık Kurumları

Düzce Güneş Tıp Merkezi

6.8 km. uzaklıkta

Kültür Mah. Mehmet Akif Cad. Ömer Seyfettin Sok. No:16

Düzce Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi

6.9 km. uzaklıkta

Aziziye Mh. 932.Sk. No:6

Düzce Göz Merkezi

7 km. uzaklıkta

Kültür mah. Eski İstanbul cad. No:126

Fizema Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi

7 km. uzaklıkta

Aziziye Mah. Eski Tekavil Yolu 2. C Blok

Oray Diyaliz Merkezi

7.1 km. uzaklıkta

Aziziye Mah. Eski Tekavil Sok. No:2

Düzce Atatürk Devlet Hastanesi

7.1 km. uzaklıkta

Aziziye Mah. Hastane Cd.

Hayri Sivrikaya Hastanesi

8.3 km. uzaklıkta

Cumhuriyet Mah. D-100 Karayolu