Gazipaşa Devlet Hastanesi

Gazipaşa Devlet Hastanesi
Kurum Adı:Gazipaşa Devlet Hastanesi
Kategori:Devlet Hastanesi
Şehir:Antalya
İlçe:Gazipaşa
Adres:Cumhuriyet Mah. Hastane Cd. Sağlık Sk.
Telefon:0 (242) 572-1562
36.27124832.308930

Kurum Hakkında

Gazipaşa Devlet Hastanesi Antalya-Mersin karayolu üzerinde Denize 3 km. mesafe içerde, Antalya iline l80 km. mesafe uzaklıkta, en yakın ilçe Alanya'ya 45 km., Anamur'a ise 90 km. mesafe uzaklıktadır. Yeni yeni gelişmekte olan Turizm bölgesinde olup Anamur'dan da hasta gelmektedir. Hastane, bu konumu ile iki ilçe arasında bölge Hastanesi olabilecek konumdadır.

Gazipaşa Devlet Hastanesi Yaptırma ve Yaşatma Derneği tarafından, Gazipaşalı yardımsever vatandaşların bağışladığı 8405 m2 arsa üzerine, 1972 yılında Sağlık Merkezi olarak temeli atıldı. 2. katın kaba inşaatı tamamlandıktan sonra, hastane olarak yapılmasına karar verilerek, kaba inşaatı yardımsever vatandaşların yardımı ile, 3 katlı olarak 1975 yılında, tamamlandı. Hastane inşaatı bu hali ile Sağlık Bakanlığına 1976 yılında devredildi. Hizmet binasının diğer ince işleri ve donanımı Sağlık Bakanlığı tarafından 1977 yılı başlarında tamamlandı, Hastane 01/03/1977 yılında 50 yataklı olarak açıldı. Hekim ve personel eksikleri nedeniyle yataklı tedavi hizmetlerine 1981 yılında başlanabildi.

İlk atanan Hekimi Genel Cerrahi Uzmanı Opr. Dr. Taner BUMİN'dir. Ataması 1978 yılında yapılmış olup, 1979 yılında Antalya Devlet Hastanesine tayin olmuş ve Gazipaşa Devlet Hastaneden ayrılmış, 1981 yılında geçici görevle Gazipaşa Devlet Hastanesine gelmiş ve 05/10/1981 tarihinde ilk hasta yatırarak Hastanede yataklı tedavi hizmetlerine başlanmasını sağlamıştır.

Daha sonra 1998 yılında Hastanenin İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Cengiz ATALAY ve Kardeşi Dr. Metin ATALAY tarafından Ek Poliklinik binası, şu anda acil poliklinik, yoğun bakım ünitesi olarak kullanılan 4 katlı bölümün 3 katı İlçenin yardımsever iş adamlarından UNCU AHMET lakabıyla anılan Ahmet TUNCER ve Rahmi BÜYÜKBALLI tarafından yaptırılmış daha sonra 4 kat Hastanenin kendi imkanları ile tamamlanmıştır. Bu ilavelerden sonra Sağlık bakanlığına müracaat edilerek Hastanenin yatak kapasitesi 1999 yılında 75 e çıkartılmıştır.

Poliklinikler
  • Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
  • Diş Hekimliği (Genel Diş)
  • Genel Cerrahi
  • Göz Hastalıkları
  • İç Hastalıkları (Dahiliye)
  • Kadın Hastalıkları ve Doğum
  • Ortopedi ve Travmatoloji
  • Psikiyatri
  • Üroloji

Gazipaşa Devlet Hastanesi iletişim bilgileri (telefon, faks ve internet sitesi) sayfanın en üstünde verilmiştir. Gazipaşa Devlet Hastanesi, Antalya ili Gazipaşa ilçesinde devlet hastanesi olarak faaliyet göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve sadece telefon numarası, web sitesi, adres gibi rehber bilgileri sunmaktadır.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve eğer kurum tarafından böyle bir hizmet sunuluyorsa telefonla veya internetten online randevu almak için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

MHRS - Online Randevu

Gazipaşa Devlet Hastanesi RandevuGazipaşa Devlet Hastanesi için Merkezi Hastane ve Hekim Randevu Sistemini (MHRS) kullanarak online randevu alabilir veya Alo 182 hattını telefonla arayarak operatörden randevunuzu alabilirsiniz.

Yorum ve Şikayetler

Gazipaşa Devlet Hastanesi hakkında henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

Facebook kimliğiniz ile yorum yapın.

Gazipaşa Devlet Hastanesi ile ilgili yorumlarınızı, eleştirilerinizi veya doktorlara teşekkür mesajınızı mesaj kutusuna yazabilirsiniz. Yorumunuz; isminiz ve Facebook profil resminiz ile birlikte tüm ziyaretçilere açık olarak yayınlanacaktır. İş başvurusu, randevu talebi, ücret bilgisi, resmi şikayet vb. özel mesajlarınız için lütfen kurumun websitesini kullanınız.

Not: Bu sayfalarda yer alan kullanıcı yorumları kişilerin kendi görüş ve düşünceleridir. Yorumlar 5651 sayılı kanun uyarınca herhangi bir denetime ve kontrole tabi tutulmadan yayınlanmaktadır. Yazılanlardan Trhastane.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Sağlık Kurumuna Oy Verin

Gazipaşa Devlet Hastanesi 5 üzerinden 3.3 puan almıştır. Toplam 4 oy kullanılmış ve kurum hakkında 0 yorum yapılmıştır.

Ulaşım Bilgileri ve Harita

Gazipaşa Devlet Hastanesi Ulaşım Haritası
Haritayı büyütmek için tıklayınız

Yakınlardaki Sağlık Kurumları

Candan Polikliniği

30.7 km. uzaklıkta

Yeni Mah. Adnan Menderes Cad. Köseoğlu Apt. No:1/3 Mahmutlar

Alanya Devlet Hastanesi

40 km. uzaklıkta

Fığla Mahallesi, Hastane Caddesi

Alanya Yaşam Hastanesi

41.2 km. uzaklıkta

Şekerhane Mah. Refik Bakalım Sok. No:3

Başkent Üniversitesi Alanya Uygulama ve Araştırma Hastanesi

41.6 km. uzaklıkta

Saray Mah. Yunus Emre Caddesi No:1

Alanya Şifa Tıp Merkezi

42 km. uzaklıkta

Kadıpaşa Mh Sugözü Cd Zeki Emmi Apt B Blok No:46

Alanya Anadolu Hastanesi

42.5 km. uzaklıkta

Kadıpaşa Mah. Stad Cad. No.28/A

Alanya Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi

43.5 km. uzaklıkta

Zamanoğlu Cad. Kızlarpınarı Mh. Çevreyolu Üzeri