Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi

Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi
Kurum Adı:Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi
Kategori:Üniversite Hastanesi
Şehir:Kırıkkale
İlçe:Merkez
Adres:Kırıkkale Üniversitesi
Telefon:0 (318) 225-2485
39.83688733.498125

Kurum Hakkında

Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesi, 3 Ocak 1995 tarih ve 6413 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile kurulmuş ve Ekim 1997'de faaliyetine başlamıştır. Tıp Fakültemiz ilk defa 15 Şubat 1998'de Kızılay Binası'nda öğretim üyelerinin hizmet verdiği poliklinikte hizmete başlamış ve daha sonra İl Kütüphanesi giriş katı da poliklinik hizmetlerine dahil olmuştur. 2000 yılından itibaren Süleyman Demirel Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nde 150 yatak kapasitesiyle poliklinik, servis hizmetleri ve ameliyat hizmetlerini vermeye devam etmektedir.

Hastanemiz 2012 yılı sonunda Üniversite yerleşkesinde ve Kayseri yolu üzerinde yapılan 200'er yataklı Uygulama ve Araştırma Hastaneleri ile hizmet kapasitesini arttırmayı hedeflemektedir. Her branşta 24 saat daimi nöbet esasına göre çalışmakta olan hastanemizde öğretim üye ve görevlileri (Profesör, doçent, yardımcı doçent doktor, uzman doktor); araştırma görevlisi doktorlar; sağlık personeli ve idari personel görev yapmaktadır.

Hastanemizin giriş katında başhekimlik, hasta kabul bankoları, poliklinikler; birinci katında ameliyathane, anestezi yoğun bakım ve cerrrahi servisler; ikinci katında dahili servisler ve genel cerrahi yoğun bakım; üçüncü katında pediatri servisleri ve yenidoğan yoğun bakım üniteleri ve bodrum katında, acil servis, kan bankası, bilgisayarlı tomografi ve ESWL (Taş kırma) Merkezi, Odyoloji Ünitesi; biyokimya ve patoloji laboratuvarları ile eczane bulunmaktadır.

Hastanemize ek olarak yapılan binada Magnetik Rezonans Görüntüleme (MRI), Ultrasonografi ve Kemik Dansitesi Ölçüm (DEXA) birimleri yer almaktadır.

Hastanemizde tam otomasyon mevcuttur. Online randevu sistemi deneme aşamasında başlamış olup; ve çok yakında tüm bölümlerde uygulanacaktır. Tüm hasta tetkikleri ve hasta dosyaları bilgisayar ortamında bulunmaktadır. Poliklinikler, servisler ve ameliyathanede çalışan bu ağ sistem alt yapısı ve yedekleme sistemleri ile, hastanemiz günümüz modern tıp teknolojisine uyum sağlamıştır.

Görüntüleme hizmetleri bilgisayarlı tomografi, MRI, ultrasonografi, mammografi ve röntgen cihazları ile sürdürülmektedir.

Dahili Tıp Bilimleri Bölümü 15 anabilim dalından oluşmaktadır: Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Tıbbi Farmakoloji, İç Hastalıkları, Ruh Sağlığı ve Hastalıkları, Halk Sağlığı, Nöroloji, Deri ve Zührevi Hastalıklar, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Enfeksiyon Hastalıkları, Göğüs Hastalıkları, Radyoloji, Kardiyoloji, Tıbbi Genetik, Acil Tıp. Dahili Tıp Bilimleri Bölümü'ne bağlı Anabilim Dallarında 55 öğretim üyesi, 1 uzman, 3 yan dal araştırma görevlisi ve 72 araştırma görevlisi doktor görev yapmaktadır.

Cerrahi Tıp Bilimleri Bölümü 13 anabilim dalından oluşmaktadır: Genel Cerrahi, Tıbbi Patoloji, Göğüs Cerrahisi, Çocuk Cerrahisi, Beyin ve Sinir Cerrahisi, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Kulak Burun Boğaz Hastalıkları, Göz Hastalıkları, Üroloji, Ortopedi ve Travmatoloji, Anesteziyoloji ve Reanimasyon, Kalp Damar Cerrahisi. Cerrahi Tıp Bilimleri Bölümü'ne bağlı Anabilim Dallarında 45 öğretim üyesi, 61 araştırma görevlisi doktor görev yapmaktadır.

Hastanemiz gerek cihazları, gerekse akademik ve idari personeli ile, tüm Orta Anadolu Bölgesi'ne hizmet veren tam donanımlı bir hastane ve 3. Basamak Sağlık Merkezi olarak hizmet vermektedir.

Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi iletişim bilgileri (telefon, faks ve internet sitesi) sayfanın en üstünde verilmiştir. Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi, Kırıkkale şehrinde Üniversite hastanesi olarak faaliyet göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve sadece telefon numarası, web sitesi, adres gibi rehber bilgileri sunmaktadır.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve eğer kurum tarafından böyle bir hizmet sunuluyorsa telefonla veya internetten online randevu almak için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Yorum ve Şikayetler

Hülya Dumlu Salar · 5 Ağustos 2015

Uzun zamandır tedavi gören canım annemi kaybettim. Bu zor süreçte bana kardeş annemede evlat gibi destek olan bakan gögüs hastıkları PR Aydanur Ekici hocamın elini değil ayağının altını öperim. çok özel eşsiz bir insan olan hocama ve ekibine servis hemşireleri dahil çok teşekkürler ederim. Aynı zamanda yoğun bakım doktorlarına da teşekkürler fakat yoğun bakımda ki bir hemşire tarafından tartaklanan dövülmen anneme hasta haklarından bana gelen cevapta karbondioksiti yükselmiş halüsünayson görmüştür cevabı gelmiştir. Annemin bu durumda sadece bilincini kaybedip uyuduğunu adı geçen bütün doktorlar bilmektedir. Adını bilmediği tarif ettiği dul kız çocukları var normal boyda sarışın diye bahsettiği hemşirenin o yoğun bakımdan alınması çok acil gereklidir. 85 yaşındaki aklı şuuru yerinde olan anneme bunu yapan bilinçsiz yatanlara kimbilir nasıl davranır bütün hasta yakınları ve hastalar yakınmalara fakat korkularından seslenmemektedirler. Oradaki hemşire ve hastabakıcılatın böyle psikolojisi bozuk değil normal kişiler olması gerekir çünkü hastalar canıyla uğraşmakta hasta yakınlarıda acı çekmektedir onu Allaha havale ediyorum yetkililerin bunu ayıklanması acilen gereklidir.

Handan Eyupler · 25 Mayıs 2014

Çok beğendim..

Ahmet Tezel · 8 Mayıs 2014

Kırıkkale tıpda annem 8 yıldır tedavi görüyor doktorların hepsi güzel insanlar teşekkür ederim hepsine

Okan Meltem Doğutaş · 6 Nisan 2014

Emeği geçen herkese teşekkür ederim çok güzel bir hastane

Selver Onay · 6 Eylül 2013

Kırıkkale Üniversite Hastanesinde çalışan doktorlara özellikle fizikdeki Gülümser hocaya ve ortopedi hocalarına çok teşekkür ederim. Hastalarıyla çok güzel ilgileniyorlar ben kendi adıma söylüyorum ben çok memnunum hepsinden Allah razı olsun.

Facebook kimliğiniz ile yorum yapın.

Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi ile ilgili yorumlarınızı, eleştirilerinizi veya doktorlara teşekkür mesajınızı mesaj kutusuna yazabilirsiniz. Yorumunuz; isminiz ve Facebook profil resminiz ile birlikte tüm ziyaretçilere açık olarak yayınlanacaktır. İş başvurusu, randevu talebi, ücret bilgisi, resmi şikayet vb. özel mesajlarınız için lütfen kurumun websitesini kullanınız.

Not: Bu sayfalarda yer alan kullanıcı yorumları kişilerin kendi görüş ve düşünceleridir. Yorumlar 5651 sayılı kanun uyarınca herhangi bir denetime ve kontrole tabi tutulmadan yayınlanmaktadır. Yazılanlardan Trhastane.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Sağlık Kurumuna Oy Verin

Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi 5 üzerinden 3.4 puan almıştır. Toplam 32 oy kullanılmış ve kurum hakkında 5 yorum yapılmıştır.

Ulaşım Bilgileri ve Harita

Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Ulaşım Haritası
Haritayı büyütmek için tıklayınız

Yakınlardaki Sağlık Kurumları

Kırıkkale Özel Yaşam Tıp Merkezi

880 metre uzaklıkta

Zafer Caddesi 7. Sokak No:50

Derman Deri Hastalıkları Merkezi

900 metre uzaklıkta

Zafer Cad. Gökbulut Pasajı 26-30

Kırıkkale Diyaliz Merkezi

1.2 km. uzaklıkta

Hüseyin Kahya Mah. Turgut Reis Cad. No:35/A

Kırıkkale Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi

1.4 km. uzaklıkta

Kurtuluş Mah. Ahılı Cad. No:1

Kırıkkale Hilal Hastanesi

2.3 km. uzaklıkta

Bağlarbaşı mah. Samsun Bulvarı No:27

Yonca Diyaliz Merkezi

2.6 km. uzaklıkta

Çalılıöz mah. Samsun Bulvarı No:3

Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi

3.1 km. uzaklıkta

Bağlarbaşı Mahallesi Lokman Hekim Caddesi