Malatya İl Sağlık Müdürlüğü

Malatya İl Sağlık Müdürlüğü
Kurum Adı:Malatya İl Sağlık Müdürlüğü
Kategori:İl Sağlık Müdürlüğü
Şehir:Malatya
İlçe:Merkez
Adres:İnönü Cad. Hamidiye Mah. No:5
Telefon:0 (422) 323-2613
38.34842138.291835

Kurum Hakkında

İl Sağlık Müdürlüklerinin yetki ve sorumlulukları

• İl Sağlık Müdürleri ilde Bakanın temsilcisi, Valinin sağlık danışmanıdır. Bağlı kuruluşların taşra teşkilatlarınca sunulan hizmetlerin Bakanlık politikalarına uygun bir şekilde yürütülüp yürütülmediğini gözetir ve denetler.

• Bakanlık ve bağlı kuruluşlarının taşra teşkilatı arasında hizmetin bütünlüğünü sağlamak amacıyla koordinasyonu sağlar.

• Özel sağlık kuruluşlarının Bakanlık politikalarına ve düzenlemelerine uyumunu denetler.

• Tüm kamu ve özel sağlık kuruluşlarına, gerektiğinde yaptırım uygular.

• Afet ve acil durumlarda, hastane öncesi acil sağlık hizmetlerini doğrudan yürütür. İldeki bütün sağlık teşkilatının Vali adına yönetimini üstlenir.

• Bu haliyle İl Sağlık Müdürleri, Bakanlık merkezine paralel bir şekilde sistemin gözetim ve denetiminde yetkilidir. Sağlık hizmetlerinin daha verimli, etkili, etkin ve hakkaniyetli yürütülmesi açısından önemli bir role sahiptir.

• Sağlık istatistiklerini toplar.

• Sağlığın geliştirilmesi ile ilgili program (hasta hakları birimlerinin yönetimi, hasta memnuniyet anketleri, hakemlik, evde sağlık hizmetleri vb.) ve faaliyetleri yürütür.

• Aile hekimliği de olmak üzere tüm sağlık hizmetlerinin gözetim ve denetimini yapar.

Yorum ve Şikayetler

Sevil Karatay · 27 Ağustos 2016

Araştırmada yatan yakınım için size yazıyorum Derya ve Kemal uyan 24 ağustosta bebekleri oldu şu an küvezde erken doğum olduğu için bu gayet normal ama insan bebeğin durumunu merak ediyor ve soruyor bizde istanbul da yaşıyoruz normal olarak bizde durumunu soruyoruz yakınlarının bize cevabı bir söylemedikleri ters cevap vermeleri çalışanların başına her gün bunlar gelebilir ama bizim ilk bebeğimiz ve merak ediyoruz güler yüzlü olmak çok mu zor işini seviyorlar bırakıp gitsinler onların yerine istekli o kadar çok insan varki ben de bir devlete hizmet eden memur olarak buradaki çalışanların hastalarla olan ilişkilerini incelemesini rica ediyor ve tarafıma bilgi verirseniz çok memnun olurum

Facebook kimliğiniz ile yorum yapın.

Malatya İl Sağlık Müdürlüğü ile ilgili yorumlarınızı, eleştirilerinizi veya doktorlara teşekkür mesajınızı mesaj kutusuna yazabilirsiniz. Yorumunuz; isminiz ve Facebook profil resminiz ile birlikte tüm ziyaretçilere açık olarak yayınlanacaktır. İş başvurusu, randevu talebi, ücret bilgisi, resmi şikayet vb. özel mesajlarınız için lütfen kurumun websitesini kullanınız.

Not: Bu sayfalarda yer alan kullanıcı yorumları kişilerin kendi görüş ve düşünceleridir. Yorumlar 5651 sayılı kanun uyarınca herhangi bir denetime ve kontrole tabi tutulmadan yayınlanmaktadır. Yazılanlardan Trhastane.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Sağlık Kurumuna Oy Verin

Malatya İl Sağlık Müdürlüğü 5 üzerinden 2.7 puan almıştır. Toplam 6 oy kullanılmış ve kurum hakkında 1 yorum yapılmıştır.

Ulaşım Bilgileri ve Harita

Malatya İl Sağlık Müdürlüğü Ulaşım Haritası
Haritayı büyütmek için tıklayınız

Yakınlardaki Sağlık Kurumları

Malatya Sevgi Tıp Merkezi

630 metre uzaklıkta

İstasyon Cad. No:163 Sıtmapınarı

Melid Park Hastanesi

850 metre uzaklıkta

Şifa Mah. Eski Otogar Karşısı No:13

Malatya Devlet Hastanesi

900 metre uzaklıkta

Turgut Özal Cd. Özalper Mh. No:4

Gözde Anamed Tıp Merkezi

1.1 km. uzaklıkta

Şifa Mah. Müge Sok. No:5

Malatya Gözde Hastanesi

1.1 km. uzaklıkta

İnönü Cad. Niyazi Mah. No:145

Malatya Asker Hastanesi

1.7 km. uzaklıkta

Hoca Ahmet Yesevi Mh. Mehmet Akif Ersoy Cd.

FMC Malatya Diyaliz Merkezi

1.9 km. uzaklıkta

Çöşnük Mah. Çevreyolu Cad. Gül Evler Altı No:21/A