Ondokuz Mayıs Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi
Kurum Adı:Ondokuz Mayıs Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi
Kategori:Üniversite Hastanesi
Şehir:Samsun
İlçe:Atakum
Adres:On Dokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi
Telefon:0 (362) 312-1919
41.3704836.212343

Kurum Hakkında

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi'nin Kurupelit yerleşkesinde bulunan Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi, Karadeniz Bölgesi'nin en büyük ve en donanımlı hastanesi olup halen 900 yatak kapasitesi ile hizmet vermektedir. Çocuk Hastanesi'nin hizmete girmesiyle birlikte yatak kapasitesi 1. 150’ye yükselmiştir. Yatak doluluk oranı %90’ın üzerinde olan ve toplam 14 ameliyat odasında yılda yaklaşık 18000 ameliyatın yapıldığı hastanenin acil servisi ve yoğun bakımları son yıllarda modernize edilip yenilenirken, ameliyathaneler de minimal invaziv cerrahilerin yapılabileceği aygıtlarla donatıldı. İleri teknoloji ürünü tanı ve tedavi cihazlarının hemen tamamı (Multislice BT, yüksek teslalı MR, Dijital Anjio sistemleri, Lineer Akseleratör, ESWL cihazı, Holmium ve Greenlight Lazer sistemleri, Excimer Laser vs. ) hastanede hizmet vermektedir.

Türkiye’nin en modern onkoloji kemoterapi uygulama ünitesi yine OMÜ Tıp Fakültesi'ndedir. Yine kent merkezindeki bir binada da Aralık 2005’den itibaren kemoterapi ve diyaliz hizmeti sunulmaktadır. Sağlık hizmetlerinin uluslararası akreditasyon ve standardizasyon çalışmalarının yoğun bir şekilde devam ettiği Ondokuz Mayıs Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi'nde finansal ve tıbbi tam otomasyona geçiş tamamlanmıştır.

Otogardan hastanemize ulaşım için Kurupelit minibüslerini kullanabilirsiniz. Samsun merkezden hastanemize ulaşım için Kurupelit minibüslerini veya 17 numaralı halk otobüslerini kullanabilirsiniz.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi iletişim bilgileri (telefon, faks ve internet sitesi) sayfanın en üstünde verilmiştir. Ondokuz Mayıs Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi, Samsun ili Atakum ilçesinde Üniversite hastanesi olarak faaliyet göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve sadece telefon numarası, web sitesi, adres gibi rehber bilgileri sunmaktadır.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve eğer kurum tarafından böyle bir hizmet sunuluyorsa telefonla veya internetten online randevu almak için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Yorum ve Şikayetler

Cevriye Bahadır · 23 Ocak 2017

OMÜ Tıp Fakültesi Dermatoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Sayın Prof Tayyar beye, Doçent Doktor Sayın Müge Güler Özden'e, sayın asistanlara ve tüm sağlık personeline teşekkürlerimizi iletiriz.

Hastaları Eşref Çakıroğlu'nun iki bacağında beliren buyuk yaraların tedavi ve iyileştirilmesinde verdikleri emeklere minnettariız... teşekkür ederiz..

Sonay Erdoğan · 19 Ekim 2014

kimi kime şikayet edelim üniversitelikten çıkmış durumda. günlerdir nörolojide yatan hastamız sara nöbeti geçiriyor diye gittik nöbetler eski haline donduruldu. daha sonrasında hafif ateşi var tahlillerde önce enfeksiyon var sonra yök varmı yokmu sorunca bilmiyoruz öyle bir ihtimale karşı burada tutuyoruz yoğun bakım asistanı *** hanım soru sorulduğunda hergün aynı soruyu neden soruyorsunuz bende bilmiyorum diye kin kusar gibi cevaplar veriyor. vahhhh vah bu üniversitede güvenilirlik kalmamış canlar Allaha emanet. ayrıca dün gece fenalaşan bir hasta için öldü denildi hasta hala daha yaşıyor durum böyle

Facebook kimliğiniz ile yorum yapın.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi ile ilgili yorumlarınızı, eleştirilerinizi veya doktorlara teşekkür mesajınızı mesaj kutusuna yazabilirsiniz. Yorumunuz; isminiz ve Facebook profil resminiz ile birlikte tüm ziyaretçilere açık olarak yayınlanacaktır. İş başvurusu, randevu talebi, ücret bilgisi, resmi şikayet vb. özel mesajlarınız için lütfen kurumun websitesini kullanınız.

Not: Bu sayfalarda yer alan kullanıcı yorumları kişilerin kendi görüş ve düşünceleridir. Yorumlar 5651 sayılı kanun uyarınca herhangi bir denetime ve kontrole tabi tutulmadan yayınlanmaktadır. Yazılanlardan Trhastane.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Sağlık Kurumuna Oy Verin

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi 5 üzerinden 3.9 puan almıştır. Toplam 41 oy kullanılmış ve kurum hakkında 2 yorum yapılmıştır.

Ulaşım Bilgileri ve Harita

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi Ulaşım Haritası
Haritayı büyütmek için tıklayınız

Yakınlardaki Sağlık Kurumları

FMC Samsun 19 Mayıs Diyaliz Merkezi

1.3 km. uzaklıkta

19 Mayıs Bulvarı No:124 Kurupelit

Gato Hospital Hastanesi

3.2 km. uzaklıkta

Yenimahalle Mah. Atatürk Bulvarı 137/1

Clinic A Tıp Merkezi

4.1 km. uzaklıkta

Yenimahalle Mah. Atakent Bulvarı No:86 (Makro Market Yanı) Atakent

FBM Tıp Merkezi

5 km. uzaklıkta

Cumhuriyet Mah. Atatürk Bulvarı No:400

Medical Park Samsun Hastanesi

6.4 km. uzaklıkta

Mimar Sinan Mah. Alparslan Bulvarı No:17

Büyük Anadolu Hastanesi Çiftlik

12.3 km. uzaklıkta

Ulugazi Mah. İstiklal Cad. No:48 İlkadım

Samsun Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi

12.5 km. uzaklıkta

Unkapanı Cd. Leventler Sk. No:1