Tekirdağ İl Sağlık Müdürlüğü

Tekirdağ İl Sağlık Müdürlüğü
Kurum Adı:Tekirdağ İl Sağlık Müdürlüğü
Kategori:İl Sağlık Müdürlüğü
Şehir:Tekirdağ
İlçe:Merkez
Adres:100. Yıl Hüseyin Mumcuoğlu Caddesi No:37
Telefon:0 (282) 258-2258
40.97108727.499935

Kurum Hakkında

Sağlık Bakanlığının esaslarına göre, Tekirdağ İlinde Sağlık Hizmetleri ağırlıklı olarak Sağlık Bakanlığına Bağlı Kuruluşlar (Toplum Sağlığı Merkezleri, Aile Sağlığı Merkezleri, Devlet Hastaneleri, Verem Savaş Dispanserleri, Ana ve Çocuk Sağlığı Merkezi, Halk Sağlığı Laboratuarları, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezleri, İl Ambulans Servisi), Özel Sağlık Kuruluşları (Özel Hastaneler, Özel Tıp/Dal Merkezleri, Özel Poliklinikler) ve Üniversite Hastanesi aracılığıyla sunulmaktadır.

Sağlık Müdürlüğü 1923 yılında Sıhhi ve İçtimai Muavenet Vekaleti Taşra Teşkilatı Müdürlüğü olarak geçici binada çalışmalarına başlamıştır.

Daha sonraki yıllarda Sağlık ve Sosyal Yardım Müdürlüğü olarak çalışmalarını yürütmüş, 181 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname gereğince düzenleme yapılarak Sağlık Müdürlüğü bünyesinde 11 adet şube müdürlüğü tahsis edilmiştir. 1989 yılında ise, Sağlık ve Sosyal Yardım Müdürlüğü, Sağlık Müdürlüğü olarak isim değişikliği yapılmıştır. Hizmetlerini 1998 yılına kadar geçici binalarda sürdürmüştür. 1998 yılında 100. Yıl Mahallesinde bulunan kendi binasına taşınmıştır.

Yorum ve Şikayetler

Yakup Yavuz Uzun · 19 Eylül 2016

Tekirdağ saray ilcesinde yapılan hastane, Saray için çok önemli ve olması gereken bır hizmettir. Fakat hastane yapılmadan önce fizibilite ve araştırma yapılmadan inşaa edildiğini düşünüyorum. İlgili hastenenin yapıldığı alan çevresi tamamen tarla olup, tarlalardan çıkan toz duman anız ve benzeri maddeler insan sağlığı ve orda yatacak hastalar için çok büyük sorun yaratacaktır. Bu neden ile gerekli düzeltmelerin yapılmadan hastanenin açılması hasta sağlığı için büyük tehdit yaratacağını düşünüyorum.

Facebook kimliğiniz ile yorum yapın.

Tekirdağ İl Sağlık Müdürlüğü ile ilgili yorumlarınızı, eleştirilerinizi veya doktorlara teşekkür mesajınızı mesaj kutusuna yazabilirsiniz. Yorumunuz; isminiz ve Facebook profil resminiz ile birlikte tüm ziyaretçilere açık olarak yayınlanacaktır. İş başvurusu, randevu talebi, ücret bilgisi, resmi şikayet vb. özel mesajlarınız için lütfen kurumun websitesini kullanınız.

Not: Bu sayfalarda yer alan kullanıcı yorumları kişilerin kendi görüş ve düşünceleridir. Yorumlar 5651 sayılı kanun uyarınca herhangi bir denetime ve kontrole tabi tutulmadan yayınlanmaktadır. Yazılanlardan Trhastane.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Sağlık Kurumuna Oy Verin

Tekirdağ İl Sağlık Müdürlüğü 5 üzerinden 3.7 puan almıştır. Toplam 7 oy kullanılmış ve kurum hakkında 1 yorum yapılmıştır.

Ulaşım Bilgileri ve Harita

Tekirdağ İl Sağlık Müdürlüğü Ulaşım Haritası
Haritayı büyütmek için tıklayınız

Yakınlardaki Sağlık Kurumları

Star Medica Hastanesi

1.3 km. uzaklıkta

Orta Cami Mah. Cengiz Topel Meydanı No:10

Tekirdağ Devlet Hastanesi

1.9 km. uzaklıkta

Eski Cami Mah. Hastane Sk. No:1

Hacı Hüseyin Terzi Tekirdağ Diyaliz Merkezi

1.9 km. uzaklıkta

100. Yıl Mahallesi, Yeni Sanayi Karşısı

Namık Kemal Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi

1.9 km. uzaklıkta

100. Yıl Mah. Tunca Cad.

Avrupagöz Tekirdağ Göz Merkezi

4.2 km. uzaklıkta

Hürriyet Mah. Yalı Kolu Mevkii Cennet Sk. No:4

Tekirdağ Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi

4.7 km. uzaklıkta

Gündoğdu-Turgut Mah. Osman Gazi Bulvarı 43/2