Van şehir merkezi ve ilçelerde faaliyet gösteren 9 adet Devlet Hastanesi listelenmiştir. Van ilinde toplam 21 farklı sağlık kurumu hizmet sunmaktadır. Diğer kurumların listesine ulaşmak için üst menüden Van yazısına tıklayabilirsiniz.

Van Devlet Hastaneleri Listesi

Bahçesaray
Bahçesaray Devlet Hastanesi

2004 yılında açılan Bahçesaray Devlet Hastanesi 20 yatak kapasiteli olarak hizmet vermektedir.

Başkale
Başkale Devlet Hastanesi

Başkale Devlet Hastanesi 50 yataklı kapasite sahip olup İlçemiz nüfusu itibariyle yapılan hizmetler her geçen gün artmıştır.

Çaldıran
Çaldıran Devlet Hastanesi

Hastanemiz 14 Mart 2008 tarihinde Çaldıran İlçe Hastanesi olarak hizmete açılmıştır. 2 yılın sonunda hastanemiz D-grubu (Devlet Hastanesi) Hastane statüsüne geçmiştir.

Çatak
Çatak Devlet Hastanesi

Çatak ilçesi Cumhuriyet Mah. Atatürk Cad. Mirava Otel Karşısı adresinde hizmet sunmaktadır.

Edremit
Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi tam teşekküllü olarak Havayolu Kavşağı Galericiler Sitesi karşısında sağlık hizmeti sunmaktadır.

Erciş
Erciş Devlet Hastanesi

Erciş Devlet Hastanesi yoğun hasta potansiyeline sahip olup, Muradiye, Çaldıran, Adilcevaz, Patnos, Malazgirt, İlçelerinden gelen hastalara bakmaktadır.

Gevaş
Gevaş Devlet Hastanesi

Hastanemiz 23 Nisan 2007 tarihinde Gevaş İlçe Hastanesi olarak hizmete açılmıştır. 18 Ekim 2010 tarihinden itibaren hastanemiz D-grubu (Devlet Hastanesi) Hastane statüsüne geçmiştir.

Muradiye
Muradiye Devlet Hastanesi

1995 yılında hizmete açılan 75 yataklı Muradiye Devlet Hastanesi bu gün itibari ile 15 uzman hekim ile hizmet sunarak çevresinde söz sahibi olmayı başarmış bir kurumdur.

Özalp
Özalp Devlet Hastanesi

Özalp Devlet Hastanesi 1952 yılında 10 yataklı Sağlık Merkezi olarak kurulmuş, daha sonra Aralık 1995 yılında 25 yataklı Hastane olarak faaliyete başlamıştır. Poliklinik, doğum, diş, röntgen ve laboratuar ve 112 Acil hizmetleri verilmektedir.

Toplam 1 sayfanın 1. sayfasındasınız.

İlk Sayfa

Popüler Van Hastaneleri

Yüzüncü Yıl Üniversitesi Tıp Fakültesi 42 poliklinikten oluşan araştırma hastanesi ile şehrimiz ve bölgemiz insanına hizmet vermektedir. Fak...

Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi tam teşekküllü olarak Havayolu Kavşağı Galericiler Sitesi karşısında sağlık hizmeti sunmaktadır....

Van İpekyolu Devlet Hastanesi'nin mevcut statüsü değiştirilerek Van İpekyolu Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi adı altında 300 yat...

Erciş Med Tıp Merkezi tesisimiz Örnekler sokak Endam sitesi A blok adresinde 24 saat hizmet vermektedir....