Zeynep Kamil Kadın ve Çocuk Hastalıkları EAH

Zeynep Kamil Kadın ve Çocuk Hastalıkları EAH
Kurum Adı:Zeynep Kamil Kadın ve Çocuk Hastalıkları EAH
Kategori:Kadın Hastalıkları ve Doğum
Şehir:İstanbul
İlçe:Üsküdar
Adres:Opr. Dr. Burhanettin Üstünel Cad. No:10
Telefon:0 (216) 391-0680
41.01448429.025881

Kurum Hakkında

1862 yılında ilk kurulduğu tarihlerden itibaren bugüne kadar değişik isimler ve kurumlar altında hizmet veren hastanemiz; 1982 yılından itibaren Sağlık Bakanlığı' na devredilerek Kadın Hastalıkları ve Doğum, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları konusunda eğitim veren özel dal hastanesi statüsüne geçmiştir. 20 Ocak 2004 itibariyle Çocuk Cerrahisi uzmanlık eğitimi, 01 Mayıs 2009 itibariyle Yenidoğan yandal uzmanlık eğitimi, 05 Eylül 2011 itibariyle Jinekolojik Onkoloji ve Perinatoloji yandal uzmanlık eğitimleri hastanemizde verilmeğe başlanılmıştır.

Kadın Hastalıkları ve Doğum Klinikleri'miz sadece İstanbul'un değil ülkemizin en önemli Obstetrik ve jinekolojik merkezlerinden biridir. Konusunda yetişmiş elemanları sayesinde riskli gebelikler ve problemli doğumlar için referans hastane haline gelmiştir. Jinekolojik Onkoloji, Ürojinekoloji, Pelvik Rekonstruktif Cerrahi, Jinekolojik Endoskopik tanı ve tedavi yöntemleri, Jinekolojik Endokrinoloji ve İnfertilite, Tüp Bebek ve IVF uygulamaları Üremeye Yardımcı Tedavi ve Eğitim Merkezimizde başarı ile yürütülmektedir.

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları ve Yenidoğan Klinikleri 6 ayrı üniteden (çocuk acil, yenidoğan yoğun bakım ünitesi I, yenidoğan yoğun bakım ünitesi II, süt çocuğu, çocuk dahiliye, çocuk intaniye) oluşmakta olup Devlet Hastanesi olarak Anadolu yakasının en büyük çocuk sağlığı ve hastalıkları ve yenidoğan konusunda tecrübeli tanı ve tedavi Merkezidir. Hastanemizde doğan sorunlu bebeklerin kabul edildiği Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi I' de 75 bebeğe hizmet verilmektedir. Diğer hastanelerde doğan ve hastanemize sevk edilen bebekler 30 hasta kapasiteli Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi 2' de tedavi edilmektedir. Ayrıca hastanemizde yenidoğan cerrahisi yapılan olgular için 11 hasta kapasiteli ÇOCUK cerrahisi Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi de mevcuttur.

Kadın hastalıkları ve doğum, çocuk sağlığı ve hastalıkları, yenidoğan ve çocuk cerrahisi dışında diğer uzmanlık alanlarından bazılarında ise sadece poliklinik hizmeti verilmektedir. Acil hastalar, hastanenin 24 saat hizmet veren çocuk acil ve kadın-doğum acil polikliniğinde değerlendirilirerek, gerekiyorsa ilgili kliniklere yatırılıp tetkik ve tedavileri yapılmaktadır.

Hastanemizde ayrıca 24 saat süreyle laboratuvar ve röntgen hizmeti sunulmaktadır. Genetik Tanı Merkezi ve Laboratuvarında anomalili fetus ve bebekler için kromozom analizi yapılabilmektedir. Radyoloji bünyesinde Direkt grafi, US, mamografi; Kadın Hastalıkları ve Doğum Klinikleri bünyesinde US, Doppler US ve konvansiyonel US mevcuttur. İleri radyolojik görüntülemeler için anlaşmalı hastanelerde gerekli tetkikler yaptırılmaktadır.

Poliklinikler
 • Çocuk Cerrahisi
 • Çocuk Endokrinolojisi
 • Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları
 • Çocuk Genetik Hastalıkları
 • Çocuk İmmünolojisi
 • Çocuk Kardiyolojisi
 • Çocuk Nörolojisi
 • Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
 • Çocuk Ürolojisi
 • Çocuk Psikiyatrisi
 • Deri ve Zührevi Hastalıklar
 • Diş Hekimliği (Genel Diş)
 • Enfeksiyon Hastalıkları (İntaniye)
 • Genel Cerrahi
 • Göz Hastalıkları
 • İç Hastalıkları (Dahiliye)
 • Jinekolojik Onkoloji Cerrahisi
 • Kadın Hastalıkları ve Doğum
 • Kulak Burun Boğaz Hastalıkları
 • Neonatoloji
 • Perinatoloji
 • Psikiyatri
 • Tıbbi Genetik
 • Üroloji

Zeynep Kamil Kadın ve Çocuk Hastalıkları EAH iletişim bilgileri (telefon, faks ve internet sitesi) sayfanın en üstünde verilmiştir. Zeynep Kamil Kadın ve Çocuk Hastalıkları EAH, İstanbul ili Üsküdar ilçesinde kadın hastalıkları ve doğum hastanesi olarak faaliyet göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve sadece telefon numarası, web sitesi, adres gibi rehber bilgileri sunmaktadır.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve eğer kurum tarafından böyle bir hizmet sunuluyorsa telefonla veya internetten online randevu almak için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

MHRS - Online Randevu

Zeynep Kamil Kadın ve Çocuk Hastalıkları EAH RandevuZeynep Kamil Kadın ve Çocuk Hastalıkları EAH için Merkezi Hastane ve Hekim Randevu Sistemini (MHRS) kullanarak online randevu alabilir veya Alo 182 hattını telefonla arayarak operatörden randevunuzu alabilirsiniz.

Yorum ve Şikayetler

Niyazi Karadağ · 5 Ağustos 2013

Sonuç alamıyoruz nasıl sitedir

Facebook kimliğiniz ile yorum yapın.

Zeynep Kamil Kadın ve Çocuk Hastalıkları EAH ile ilgili yorumlarınızı, eleştirilerinizi veya doktorlara teşekkür mesajınızı mesaj kutusuna yazabilirsiniz. Yorumunuz; isminiz ve Facebook profil resminiz ile birlikte tüm ziyaretçilere açık olarak yayınlanacaktır. İş başvurusu, randevu talebi, ücret bilgisi, resmi şikayet vb. özel mesajlarınız için lütfen kurumun websitesini kullanınız.

Not: Bu sayfalarda yer alan kullanıcı yorumları kişilerin kendi görüş ve düşünceleridir. Yorumlar 5651 sayılı kanun uyarınca herhangi bir denetime ve kontrole tabi tutulmadan yayınlanmaktadır. Yazılanlardan Trhastane.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Sağlık Kurumuna Oy Verin

Zeynep Kamil Kadın ve Çocuk Hastalıkları EAH 5 üzerinden 3.0 puan almıştır. Toplam 7 oy kullanılmış ve kurum hakkında 1 yorum yapılmıştır.

Ulaşım Bilgileri ve Harita

Zeynep Kamil Kadın ve Çocuk Hastalıkları EAH Ulaşım Haritası
Haritayı büyütmek için tıklayınız

Yakınlardaki Sağlık Kurumları

Via Hospital Selimiye

690 metre uzaklıkta

Selimiye Kavak İskele Cd.No:10

MÜTFV Özel Academic Hospital

960 metre uzaklıkta

Nuhkuyusu Cad. No:94 Bağlarbaşı

Ata Diyaliz Merkezi

1.1 km. uzaklıkta

Koşuyolu Cd. No:84 Koşuyolu

Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi

1.1 km. uzaklıkta

Tıbbiye Caddesi No:40 Üsküdar

Üsküdar Devlet Hastanesi

1.1 km. uzaklıkta

Barbaros Mah. Veysi Paşa Sok. No:14

Üsküdar Anadolu Hastanesi

1.1 km. uzaklıkta

Ahmediye Mah. Halk Cad. No:8

Üsküdar Huzur Polikliniği

1.2 km. uzaklıkta

Gülfem Hatun Mah. Açık Türbe Sok. No:8

Yunus Emre Hastanesi

1.2 km. uzaklıkta

Mimar Sinan Mah. Otopark Arkası Sk. No:18