Çukurova Dr. Aşkım Tüfekçi Devlet Hastanesi

Çukurova Dr. Aşkım Tüfekçi Devlet Hastanesi
Kurum Adı:Çukurova Dr. Aşkım Tüfekçi Devlet Hastanesi
Kategori:Devlet Hastanesi
Şehir:Adana
İlçe:Seyhan
Adres:Yeni Baraj Mh. Hacı Ömer Sabancı Caddesi
Telefon:0 (322) 225-9329
37.02094435.319166

Kurum Hakkında

Hastanemiz 1973 yılında 600 yataklı Bölge SSK hastanesi olarak kurulmuştur. Uzun süre SSK hastanesi olarak hizmet vermiş olup 2005 yılında sağlık bakanlığına devredilecek Çukurova Devlet hastanesi adı altında hizmet vermeye başlamıştır.

Hastane arsamız 70000 m2 arazi üzerinde kurulmuş olup, toplam 50000 m2 kapalı alanda hizmet vermektedir. Hastanemizde günde yaklaşık 4500 poliklinik hasta muayenesi yapılmaktadır. 2000e yakın personelimiz mevcuttur. Hastanemizde çoğu branşlarda yeterli hekim bulunmaktadır.

Hastanemizde hekim seçme hakkı bulunmakta olup hastalarımız hekimlerini seçebilmektedirler. Hekimlerin aylık çalışma listelerine göre hastalarımız randevulu veya randevusuz muayene olabilmektedir. Hastanemizde Hasta Hakları Birimi'miz mevcut olup, hasta ve yakınlarımızın istek ve önerileri değerlendirilmektedir. 2010 yılında 1465 müracaat yapılmış olup bu müracaatlardan 1304 tanesi yerinde çözülmüştür.

Hastanemizde tanı ve tedaviye yönelik her türlü tıbbi cihazlar bulunmaktadır. MR, tomografi gibi cihazlar hastalarımıza 24 saat hizmet vermektedir. Hastanemizde özellikli olarak Teleradyoloji hizmeti verilmektedir. Az önce belirtilen cihazların görüntüleri internet yolu ile hekimlerin bilgisayar hatta cep telefonlarına aktarılabilmekte. Böylece hızlı ve etkin bir tanı yöntemleri uygulanmaktadır.

Hastanemiz bu kadar is yüküne rağmen filmsiz kayıtsız dijital hastane konseptini yakalamış durumdadır. Hastanemizde çekilen tüm röntgen filmleri basılmayıp bilgisayar otomasyon ağından hekimlerimiz görebilmektedir. Bu filmler hastanemizde bilgisayar ortamında kişisel arşivlerinde saklanmaktadır. Hastalarımızın hastaneye her gelmelerinde filmlerini yanında getirmelerine gerek duyulmamaktadır.

Bölgemizin göğüs hastanesi olan Prof. Dr. Nusret Karasu Devlet Hastanesi, 180 yataklı olup yakın tarihte hastanemize bağlanarak hizmet vermeye devam etmektedir. Bölgemizin en büyük tüberküloz merkezi olan bu birimimizde aynı zamanda sigara bırakma hizmetleri verilmektedir. Her gün iki uzman hekim ve bir eğitim hemşiresi eşliğinde sigara bırakma hizmetleri verilmektedir.

Yakın tarihe kadar 40 yataklı olan yoğun bakım yatak sayısı yeni düzenlemelerle 80 yatağa çıkarılmıştır. Böylece ilimizde yoğun bakım yatak sorununun artık yaşanmayacağını tahmin etmekteyiz. Adana ili, bölgenin sağlık merkezi olup çevre illerden de yoğun bakıma hasta alabilmektedir.

Hastanemizde yeni bir düzenleme ile ambulansla gelen acil hastaların ayrı bir girişten kabulü yapılarak uzman hekimlerce değerlendirilmenin yapılacağı 3. basamak acil servis inşaatımız başlamak üzeredir. Böylece acil hastalara uzman hekim düzeyinde daha etkin sağlık hizmeti sunulacaktır. Planlanan bu acil serviste, tüm branşlardan uzman hekim görevlendirilmesi; hastaların da, hastane acilleri arasında ambulansla sevk işlemlerinin ortadan kaldırılması planlanmaktadır. Hastanın uzman hekim bulunan hastaneye değil de uzman hekimin -bulunduğu hastaneden- hastanın yanına getirmeyi planlamaktayız.

Hastanemizde 160 uzman hekim bulunmakta olup, tamamı tam zamanlı muayenehanesiz çalışmaktadır. Bu da doktorlarımızın hastanemizde çalışmaktan memnuniyetlerini göstermektedir. Hastanemizde ameliyat randevuları artık çok kısa sürede alınabilinebilmektedir. Böylece hem hekim hem hasta memnuniyeti sağlanmıştır.

Yatağa bağımlı, kronik hastaların, evde bakım hizmetlerinde görevli sağlık personellerimizin gözetiminde evlerinde takip ve tedavileri yapılmaktadır. Ayda yaklaşık 300'e yakın ev ziyaretleri gerçekleştirilmektedir.

Poliklinikler
 • Anesteziyoloji ve Reanimasyon
 • Nöroşirurji (Beyin ve Sinir Cerrahisi)
 • Çocuk Cerrahisi
 • Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
 • Çocuk Psikiyatrisi
 • Deri ve Zührevi Hastalıklar
 • Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları
 • Enfeksiyon Hastalıkları (İntaniye)
 • Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon
 • Gastroenteroloji
 • Genel Cerrahi
 • Göğüs Cerrahisi
 • Göğüs Hastalıkları
 • Göz Hastalıkları
 • İç Hastalıkları (Dahiliye)
 • Kalp ve Damar Cerrahisi
 • Kardiyoloji
 • Kulak Burun Boğaz Hastalıkları
 • Nefroloji
 • Nöroloji
 • Ortopedi ve Travmatoloji
 • Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi
 • Psikiyatri
 • Üroloji

Çukurova Dr. Aşkım Tüfekçi Devlet Hastanesi iletişim bilgileri (telefon, faks ve internet sitesi) sayfanın en üstünde verilmiştir. Çukurova Dr. Aşkım Tüfekçi Devlet Hastanesi, Adana ili Seyhan ilçesinde devlet hastanesi olarak faaliyet göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve sadece telefon numarası, web sitesi, adres gibi rehber bilgileri sunmaktadır.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve eğer kurum tarafından böyle bir hizmet sunuluyorsa telefonla veya internetten online randevu almak için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

MHRS - Online Randevu

Çukurova Dr. Aşkım Tüfekçi Devlet Hastanesi RandevuÇukurova Dr. Aşkım Tüfekçi Devlet Hastanesi için Merkezi Hastane ve Hekim Randevu Sistemini (MHRS) kullanarak online randevu alabilir veya Alo 182 hattını telefonla arayarak operatörden randevunuzu alabilirsiniz.

Yorum ve Şikayetler

Çukurova Dr. Aşkım Tüfekçi Devlet Hastanesi hakkında henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

Facebook kimliğiniz ile yorum yapın.

Çukurova Dr. Aşkım Tüfekçi Devlet Hastanesi ile ilgili yorumlarınızı, eleştirilerinizi veya doktorlara teşekkür mesajınızı mesaj kutusuna yazabilirsiniz. Yorumunuz; isminiz ve Facebook profil resminiz ile birlikte tüm ziyaretçilere açık olarak yayınlanacaktır. İş başvurusu, randevu talebi, ücret bilgisi, resmi şikayet vb. özel mesajlarınız için lütfen kurumun websitesini kullanınız.

Not: Bu sayfalarda yer alan kullanıcı yorumları kişilerin kendi görüş ve düşünceleridir. Yorumlar 5651 sayılı kanun uyarınca herhangi bir denetime ve kontrole tabi tutulmadan yayınlanmaktadır. Yazılanlardan Trhastane.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Sağlık Kurumuna Oy Verin

Çukurova Dr. Aşkım Tüfekçi Devlet Hastanesi 5 üzerinden 3.4 puan almıştır. Toplam 26 oy kullanılmış ve kurum hakkında 0 yorum yapılmıştır.

Ulaşım Bilgileri ve Harita

Çukurova Dr. Aşkım Tüfekçi Devlet Hastanesi Ulaşım Haritası
Haritayı büyütmek için tıklayınız

Yakınlardaki Sağlık Kurumları

Adana Koç Diyaliz Merkezi

230 metre uzaklıkta

Yenibaraj Mah. Nursultan Nazarbayev Blv. No:20

Adana Devlet Hastanesi

290 metre uzaklıkta

Yeni Baraj Mah. Hacı Ömer Sabancı Bulvarı

Çukurova Göz Hastanesi

340 metre uzaklıkta

Yeni Baraj Mah. 8. Sok No:15

Adana Maya Göz Merkezi

390 metre uzaklıkta

Sümer Mah. Bülent Angın Bul. No:61

Adana Asker Hastanesi

490 metre uzaklıkta

Baraj Yolu Hastaneler Mevkii

Akdeniz Lazer Göz Merkezi

800 metre uzaklıkta

Sümer Mah. 69164 Sk. No:3

Ortadoğu Hastanesi

950 metre uzaklıkta

Ziyapaşa Mah. 67055. Sokak No:1

Adana Fatma Kemal Timuçin Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi

1.3 km. uzaklıkta

Adnan Kahveci Bulvarı No:24 İlbank Karşısı