Diyarbakır Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi

Diyarbakır Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi
Kurum Adı:Diyarbakır Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi
Kategori:Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi
Şehir:Diyarbakır
İlçe:Kayapınar
Adres:Talaytepe Mh. Laleş Sk. Gazi Yaşargil EAH Yanı
Telefon:0 (412) 502-7788
Web Sitesi:diyarbakiradsh.saglik.gov.trHata Bildir
37.98616940.131418

Kurum Hakkında

01.04.2017 tarihi itibarıyla 7900 metrekare içerisinde, 54 Ünit, 1 acil hizmetler polikliniği, 1 mahkum polikliniği, 1 genel ve 2 lokal ameliyathanesi, ile yeni hizmet binamızda hasta muayene ve tedavi hizmetleri verilmeye başlanmıştır.

Bunun yanında 5 ortodonti hekimi ile diş morfolojisi ve düzensizlikleri ile ilgili hizmet verilmektedir. 2 Konservatif uzmanımız diş hastalıklarında cerrahi müdahale olmadan ilaç ile tedavi ve özellikle bulaşıcı hastalıklarda sağlam dişleri koruma yolunda hizmet vermektedir. Hastanemizde Protez Uzmanı da görev yapmaktadır.

Evde Sağlık Hizmetleri kapsamında; 1 Diş hekimi, 1 hemşire ve 1 şöför ile sağlık sorunları nedeniyle Hastanemizde müracaat edemeyen hastalarımıza hizmet verilmektedir. Koruyucu hizmetler alanında ise 3 adet çocuk polikliniğimiz mevcuttur. Bu polikliniklerimizde diş tedavileri, Flor uygulamaları, Fissür sealant uygulamaları yapılmakta; okullarda öğrencilerimize ağız ve diş sağlığı taramaları yapılarak eğitim verilmektedir.

Hasta ve hasta yakınlarının temel hakkı olan sağlık hizmeti alanında hekimini seçmesi ve değiştirmesi, teşhis ve tedavilerinde katılımcı rol oynamaları vazgeçilmez hedefimizdir. Hasta Haklarına İlişkin Avrupa Statüsü Ana Sözleşmesi, Hasta Hakları Yönetmeliği hastalarımıza Hekim Seçme Hakkı Hastanemizde tüm gereklilikleri ile uygulanmaktadır.

Tanı ve teşhis amacıyla Hastanemizde 1 adet Dijital Panoramik Röntgeni, 1 adet Sefalometrik, 3 adet Periapikal Diş Röntgeni mevcuttur. Dijital olarak çekilen diş röntgen filmleri hastane otomasyon sistemi sayesinde, doğrudan polikliniklerde hekim bilgisayarında görüntülenmekte böylece hastalarımızın röntgen bekleme sürelerini azaltmış bulunmaktayız. Ayrıca bu sistemle röntgen atık suları üretmemiş oluyoruz.

Merkezi sterlizasyon ünitemiz 2 adet büyük otoklav, 2 adet masa üstü otoklav ile hizmet vermektedir. Günümüz koşullarında diş tedavilerinde Sterilizasyon Ünitesinde konusunda eğitimli ve deneyimli personellerimizle en üst standartlarda kontrollü olarak sterilizasyon işlemleri yapılmaktadır.

Merkezi ısıtma, soğutma, kompresör sistemleri ve kesintisiz güç kaynaklarıyla Hastanemizde teknik hizmetler ile destekli olup tüm fiziki alt yapıya sahip bulunmaktadır. Hastanemiz hasta ve çalışanlarımızın güvenliklerinin sağlanması amacıyla 24 saat güvenlik kameraları ile kontrol edilmektedir.

Vatandaşlarımız 182 MHRS(Merkezi Randevu Sistemi) ile muayene olmak istediği hekimimize randevu alarak tedavilerini yaptırabilirler. Hastanemizde poliklinik hizmetleri sonrasında hafta içi 16:00 -08:00 saatleri arasında, hafta sonları ise 24 saat durumu acil olan hastalarımıza kesintisiz hizmet vermekteyiz.

Merkezimiz 22/11/2018 tarihinden itibaren B grubu 10 yataklı Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesine dönüştürülmüştür.

Poliklinikler
  • Diş Hekimliği (Genel Diş)

Diyarbakır Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi iletişim ve ulaşım bilgileri sayfanın en üstünde verilmiştir. Diyarbakır Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi, Diyarbakır ili Kayapınar ilçesinde ağız ve diş sağlığı merkezi olarak faaliyet göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve sadece telefon numarası, web sitesi, adres gibi rehber bilgileri sunmaktadır. Diyarbakır Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi için Merkezi Hastane ve Hekim Randevu Sistemini (MHRS) kullanarak online randevu alabilir veya Alo 182 hattını arayarak operatörden randevunuzu alabilirsiniz.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve eğer kurum tarafından böyle bir hizmet sunuluyorsa telefonla veya internetten online randevu almak için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Yorum ve Şikayetler

Cihat Kaya
Acil bölümü var diyor ama yok saçmalığa bak.
Mehmet Tunç
Hiç tavsiye etmiyorum. Doktorlar vatandaşlara hayvan muamelesi yapıyor. Çok şiddetli diş ağrısı için gittim *** diye bi doktor var doktor olduğu bile şüpheli randevulu hasta olmama rağmen tenezzül edip muayene etmedi başka doktora sevk etti. İki haftadır diş ağrısı çekiyorum bu doktorlar yüzünden illa özele gidip para dökmemiz mı lazım insan gibi muamele görmemiz için.
Dilara Timuçin Çeliker
Berbat bir kurum. Kurban kesen kasaplar hayvana daha iyi davranıyorlar. ***** adında olan bayan hekim 1 dakikada dişi çekti ve gönderdi. Dişin parçası da içte kalmış.

Diyarbakır Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi hakkında yorum yapın

Kurum ile ilgili yorumlarınızı, eleştirilerinizi veya doktorlara teşekkür mesajınızı mesaj kutusuna yazabilirsiniz. Yorumunuz; isminiz ve profil fotoğrafınız ile birlikte tüm ziyaretçilere açık olarak yayınlanacaktır. İş başvurusu, randevu talebi, ücret bilgisi, resmi şikayet vb. özel mesajlarınız için lütfen kurumun websitesini kullanınız.

avatar
Sağlık Kurumuna Oy Verin
2.9 / 5

Diyarbakır Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi 5 üzerinden 2.9 puan almıştır. Toplam 55 oy kullanılmış ve kurum hakkında 3 yorum yapılmıştır.

Ulaşım Bilgileri ve Harita

Diyarbakır Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi Ulaşım Haritası
Haritayı büyütmek için resime tıklayınız.

Yakınlardaki Sağlık Kurumları

Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi
370 metre uzaklıkta
Elazığ Yolu 10.km Üçkuyular Mevki
Dicle Empati Psikiyatri Tıp Merkezi
4.8 km. uzaklıkta
Medya Mah. Önya Park Plaza Altı
Batı Hastanesi
6 km. uzaklıkta
Diclekent Mh. Kayapınar Cd. No:80
Güneydoğu Anadolu Diyaliz Merkezi
6.3 km. uzaklıkta
Medya Mah. Diclekent Bulvarı 100. Sok. Eray Apt. Altı No:80
Memorial Dicle Hastanesi
7.2 km. uzaklıkta
Urfa Yolu 3. Km. 507. Sk. No:150
Diyarbakır Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi
7.4 km. uzaklıkta
Talaytepe Mah. Urfa Yolu 7. Km.
Memorial Diyarbakır Hastanesi
7.4 km. uzaklıkta
Peyas Mah. Fırat Bulvarı No:12 Diclekent