Muradiye Devlet Hastanesi

Muradiye Devlet Hastanesi
Kurum Adı:Muradiye Devlet Hastanesi
Kategori:Devlet Hastanesi
Şehir:Van
İlçe:Muradiye
Adres:Yenişehir Mahallesi Hastane Caddesi No:42
Telefon:0 (432) 451-2047
38.98937843.759296

Kurum Hakkında

Muradiye Devlet Hastanesi 1986 yılında 25 yataklı bir sağlık merkezi olarak hizmete açılmıştır. Bu dönemde mecburi hizmet yasası ile 4 ana branşta uzman hekimi ile faaliyet gösteren hastanemiz, Muradiye ilçesi ile Çaldıran, Özalp, ve Ağrı Diyadin ilçelerinin yakın köyleri de dahil olmak üzere oldukça yüksek bir nüfusa hizmet vermesi sebebiyle 1991 yılında 75 yataklı yeni hastane binasının temelleri atılmış ve 1995 yılında hizmete açılmıştır.

2002 yılında branş hekimlerinin atanması ile tercih edilen bir sağlık kuruluşu haline gelen hastanemiz bu gün itibari ile 15 uzman hekim ile hizmet sunarak çevresinde söz sahibi olmayı başarmış bir kurumdur.

Muradiye 1 Nolu Acil Sağlık Hizmetleri de 2004 yılı nisan ayından itibaren hastane bünyesinde faaliyet göstermektedir. Yeni hastaneye geçildikten sonra eski hastane binası 6 daireli lojmana dönüştürülmüştür. Hastanenin ayrıca lojmanı yoktur. Kadro yatak sayısı 76, Fiili yatak sayısı 61'dir.

Hastanemiz A Blok Hastane binası, B Blok İdari bina (kira), C blok prefabrik olmak üzere üç bölümden oluşmaktadır. Hastanemizin kapalı alanı 3080 metrekare olup açık alanı 6400 metrekaredir. Hastanemizin ek binasının(prefabrik) alanı 351 metrekare üzerinden yapılmış ve faaliyet göstermektedir. Bodrum kat, zemin kat, birinci ve ikinci katlar olmak üzere toplam dört katlık kullanım alanı vardır.

Bodrum katta Radyoloji, Yemekhane (lavabo / mutfak / depo / bulaşık yıkama odası / soğuk hava deposu), Çamaşırhane, Kantin, Lavabo, Teknisyen Odası, Berber, Otaklav, Çamaşırhane, Sığınak, Laboratuvar, 2 kişilik Morg, Gasilhane, Röntgen, Kalorifer Dairesi, Kaloriferci Teknisyeni Dinlenme Odası bulunmaktadır.

Zemin katta NST Oda, Sosyal Servis, Nöbetçi Memur Odası, Kadın Doğum Polikliniği – 1, Çocuk Polikliniği – 1, Diş Polikliniği, Kan Alma, CPR Odası, Acil, Müşahede odaları, Doktor Odası, Doktor Muayene Odası, Hemşire Odası, Boş Oda, Temizlik Malzemeleri Deposu, Genel Cerrahi Polikliniği, Üroloji Polikliniği, Emzirme Odası, Ortopedi Polikliniği, Diş Polikliniği, Kadın Doğum Polikliniği, K. B. B. Polikliniği, Dahiliye Polikliniği, Gebe ile Muayene NST Odası bulunmaktadır.

Birinci katın bir bölümü Genel Cerrahi ve Dahiliye Polikliniği (toplam 22 yataklı), diğer bölümde ise 2 adet Ameliyathane, 3 kişilik Post Op (daha sonra yoğun bakım olarak dizayn edilmesi planlanmaktadır), Eczane Deposu, Personel Lavabosu, Bilgi-İşlem, Müd. Yrd. Odası, Hemşire ve Doktor Dinlenme Odaları mevcuttur.

İkinci katın bir bölümü Kadın Doğum Servisi (toplam 22 yataklı), Doğum Salonu, Çocuk Servisinden (15 yataklı), oluşmaktadır.

Poliklinikler
  • Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
  • Diş Hekimliği (Genel Diş)
  • Genel Cerrahi
  • Göğüs Hastalıkları
  • Göz Hastalıkları
  • İç Hastalıkları (Dahiliye)
  • Kadın Hastalıkları ve Doğum
  • Kulak Burun Boğaz Hastalıkları
  • Ortopedi ve Travmatoloji

Muradiye Devlet Hastanesi iletişim bilgileri (telefon, faks ve internet sitesi) sayfanın en üstünde verilmiştir. Muradiye Devlet Hastanesi, Van ili Muradiye ilçesinde devlet hastanesi olarak faaliyet göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve sadece telefon numarası, web sitesi, adres gibi rehber bilgileri sunmaktadır.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve eğer kurum tarafından böyle bir hizmet sunuluyorsa telefonla veya internetten online randevu almak için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

MHRS - Online Randevu

Muradiye Devlet Hastanesi RandevuMuradiye Devlet Hastanesi için Merkezi Hastane ve Hekim Randevu Sistemini (MHRS) kullanarak online randevu alabilir veya Alo 182 hattını telefonla arayarak operatörden randevunuzu alabilirsiniz.

Yorum ve Şikayetler

Muradiye Devlet Hastanesi hakkında henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

Facebook kimliğiniz ile yorum yapın.

Muradiye Devlet Hastanesi ile ilgili yorumlarınızı, eleştirilerinizi veya doktorlara teşekkür mesajınızı mesaj kutusuna yazabilirsiniz. Yorumunuz; isminiz ve Facebook profil resminiz ile birlikte tüm ziyaretçilere açık olarak yayınlanacaktır. İş başvurusu, randevu talebi, ücret bilgisi, resmi şikayet vb. özel mesajlarınız için lütfen kurumun websitesini kullanınız.

Not: Bu sayfalarda yer alan kullanıcı yorumları kişilerin kendi görüş ve düşünceleridir. Yorumlar 5651 sayılı kanun uyarınca herhangi bir denetime ve kontrole tabi tutulmadan yayınlanmaktadır. Yazılanlardan Trhastane.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Sağlık Kurumuna Oy Verin

Muradiye Devlet Hastanesi 5 üzerinden 3.3 puan almıştır. Toplam 7 oy kullanılmış ve kurum hakkında 0 yorum yapılmıştır.

Ulaşım Bilgileri ve Harita

Muradiye Devlet Hastanesi Ulaşım Haritası
Haritayı büyütmek için tıklayınız

Yakınlardaki Sağlık Kurumları

Çaldıran Devlet Hastanesi

21.8 km. uzaklıkta

Kışla Mahallesi Doğubayazıt Cad. No:29

Erciş Devlet Hastanesi

33.7 km. uzaklıkta

Van Yolu Caddesi

Erciş Med Tıp Merkezi

33.9 km. uzaklıkta

Vanyolu Caddesi Örnekler Sok. Endam Sitesi A Blok

Özalp Devlet Hastanesi

41.8 km. uzaklıkta

Cumhuriyet Mah. Öğretmenler Evi Karşısı

Yüzüncü Yıl Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi

60.9 km. uzaklıkta

Yüzüncü Yıl Üniversitesi Zeve Yerleşkesi

Van Özel İstanbul Hastanesi

62.7 km. uzaklıkta

Urartu Sok. No:10

Van Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi

62.8 km. uzaklıkta

Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi Kızılay Kan Merkezi Karşısı