Hastane Rehberinde Ara   
Sakarya Toyotasa Acil Yardım Hastanesi
Kurum Adı:Sakarya Toyotasa Acil Yardım Hastanesi
Kategori:Devlet Hastanesi
İl:Sakarya
İlçe:Arifiye
Telefon:0 (264) 229-4200
Adres:Tem Otoyolu Adapazarı Gişeleri Mevkii
Güncelleme:19.09.2014
Web Sitesi:http://www.toyotasadh.gov.tr
Sakarya Toyotasa Acil Yardım Hastanesi Hakkında

Hastanemizin kuruluş çalışmalarına 14-09-1993 tarihinde Sakarya Valiliği ve VAKSA (Hacı Ömer Sabancı Vakfı) arasında yapılan protokolle başlanmıştır. Bu protokol gereği hastanemiz inşaatına 01-01-1994 tarihinde başlanmış bir yıl gibi kısa bir sürede 31-12-1994 tarihinde bitirilmiştir. Hastane içi tefrişat 1995 yılında tamamlanmış ve resmi açılışı 26 Ağustos 1995 tarihinde yapılmıştır. Hastanemiz ilk etapta 7 gün 24 saat acil poliklinik ve ambulans hizmeti vermeye başlamıştır.

Hastanemizin inşası için seçilen mevki Anadolu'yu İstanbul'a bağlayan kavşak ve ana arterler üzerindedir. Bu arterlerdeki trafik yoğunluğu sık sık kazalara sebebiyet vermektedir. Hastanemizin bu alanlara olan yakınlığı sebebiyle travma müdahalesine yönelik bir hastane olması fikri ağırlık kazanmıştır Hastanemiz bu görüş doğrultusunda Nisan 2005 te Travmatoloji hastanesi hüviyetine kavuşmuştur. Sakarya Toyotasa Acil Yardım ve Travmatoloji Hastanesi şu anda ortopedi ve genel cerrahi uzmanları önderliğinde oluşturulan deneyimli ekiplerle 24 saat kesintisiz travma müdahalesi hizmeti vermektedir.

Hastanemiz Türkiye de bulunan resmi görüntüleme merkezleri içerisinde hızlı hizmet ilkesi gereği olarak hastalarına en az randevu süresi veren görüntüleme merkezlerindendir. Hastanemiz bölgesindeki tek Travmatoloji hastanesi olma özelliğine sahiptir. Alanında uzman hekim ve yardımcı personel kadrosuyla Travma müdahalesinde hızlı ve etkin müdahale anlayışını sürdürmektedir.

Hastanemiz, Arifiye ilçesi TEM Otoyolu Adapazarı gişeleri mevkiinde bulunması nedeniyle özellikle TEM otoyolu ile diğer karayollarında meydana gelen trafik kazalarına ilk müdahalenin yapıldığı ve tedavi edildiği bir merkez haline gelmiştir. Bu bağlamda; özellikle ortopedi vakalarına yapılan müdahalelerde referans olma yolunda genel kabul görmüştür. Hastanemizin Manyetik rezonans (MR), Tomografi, kan merkezi, patoloji laboratuarı gibi teşhis ve tanı merkezlerinin yanında ilimizde tek olan heliport pisti ile hava ambulansına hizmet vermektedir.

Hastanemiz yataklı servisi olarak 3 servisimiz çalışmaktadır.

Zemin Kat Servisi: Bu servisimiz 28 yatak kapasitesi ile ortopedi, intaniye, göğüs hastalıklari, noröloji, psikiyatri ve dahiliye branşlarına hizmet vermektedir.

1. Kat A Servisi: Bu servisimiz 26 yatak kapasitesi ile ortopedi hastalarına hizmet vermektedir.

1. Kat B Servisi: Bu servisimiz 32 yatak kapasitesi ile beyin cerrahi, genel cerrahi, üroloji, dahiliye, fizik tedavi, kalp damar cerrahisi birimlerine hizmet vermektedir. Tüm yataklı birimlerimizin temel amacı teşhis ve tedavi için yatan hastaların tedavi, tetkik ve bakımlarının düzenli olarak yapılması, hastalık süreçlerini şifa ile sonuçlandırılması ve bu süreç içinde hastalarımızın memnuniyetlerini öncelik olarak sürdürmektir.

Poliklinikler :

 • Ortopedi
 • Genel Cerrahi
 • Beyin Cerrahi
 • Göğüs Hastalıkları
 • Enfeksiyon Hastalıkları
 • Göz
 • Dahiliye
 • Kalp Damar Cerrahi
 • Fizik Tedavi
 • K.B.B.
 • Nöroloji
 • Psikiyatri
 • Üroloji
 • intaniye

Sakarya Toyotasa Acil Yardım Hastanesi iletişim bilgileri (telefon, faks ve internet sitesi) sayfanın en üstünde verilmiştir. Sakarya Toyotasa Acil Yardım Hastanesi, Sakarya ili Arifiye ilçesinde devlet hastanesi olarak faaliyet göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve sadece telefon numarası, web sitesi, adres gibi rehber bilgileri sunmaktadır.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve eğer kurum tarafından böyle bir hizmet sunuluyorsa telefonla veya internetten online randevu almak için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

MHRS - Online Randevu Alma

Sakarya Toyotasa Acil Yardım Hastanesi RandevuSakarya Toyotasa Acil Yardım Hastanesi için Merkezi Hastane Randevu Sistemini (MHRS) kullanarak online randevu alabilir veya Alo 182 hattını arayarak telefonla operatörden randevunuzu alabilirsiniz.

Sakarya Toyotasa Acil Yardım Hastanesi Yorumlar

Facebook kimliğiniz ile yorum yapın.

Sakarya Toyotasa Acil Yardım Hastanesi ile ilgili yorumlarınızı, eleştirilerinizi veya doktorlara teşekkür mesajınızı mesaj kutusuna yazabilirsiniz. Yorumunuz; isminiz ve Facebook profil resminiz ile birlikte tüm ziyaretçilere açık olarak yayınlanacaktır. İş başvurusu, randevu talebi, ücret bilgisi, resmi şikayet vb. özel mesajlarınız için lütfen kurumun websitesini kullanınız.

Not: Bu sayfalarda yer alan kullanıcı yorumları kişilerin kendi görüş ve düşünceleridir. Yazılanlardan Trhastane.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Sağlık Kurumuna Puan Verin

Sakarya Toyotasa Acil Yardım Hastanesi 5 üzerinden 4.7 puan almıştır. Toplam 13 oy kullanılmış ve kurum hakkında 0 yorum yapılmıştır. Yıldızların üzerine tıklayarak oy verebilirsiniz.

Sakarya Toyotasa Acil Yardım Hastanesi Harita
Sakarya Toyotasa Acil Yardım Hastanesi Harita
En Çok Görüntülenen Sakarya Hastaneleri

Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Sakarya Devlet Hastanesi nitelikli eğitim ve araştırma hastanesi niteliğine sahip olarak Sakarya Eğitim ve Araştırm...

Özel Sakarya Doğa Tıp Merkezi

Adnan Menderes Cad. No: 16
Tıp Merkezi

Sakarya Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi

Sakarya Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi 22 entegre klinik, 44 diş hekimi ve semt polikliniğiyle hizmet vermeye devam et...

Özel Ada Tıp Hastanesi

Özel Ada Tıp Hastanesi olarak Sağlığınız Önceliğimizdir felsefemizden yola çıkarak sizlere daha kaliteli hizmetler ...

Yeni & Güncellenen Sakarya Hastaneleri

Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Sakarya Devlet Hastanesi nitelikli eğitim ve araştırma hastanesi niteliğine sahip olarak Sakarya Eğitim ve Araştırm...

Özel Sakarya Bilge Hastanesi

Bilge Hastanesi 1999 yılında 50 yatak kapasiteli olarak kurulmuştur. Hastanemiz deneyimli doktor kadrosu, eğitimli ...

Sakarya Yenikent Devlet Hastanesi

Sakarya Yenikent Devlet Hastanesi şehir merkezine 12 km uzaklıkta 50000 m² arsa içinde 24500 m² kapalı alanı olan 3...

Akyazı Devlet Hastanesi

Akyazı Devlet Hastanesi 2009 Yılı Mart ayında hizmete açılan 100 Yataklı, 17000 metrekare kapalı alana sahip yeni y...