Adıyaman Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi

Adıyaman Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi
Kurum Adı:Adıyaman Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi
Kategori:Kadın Hastalıkları ve Doğum
Şehir:Adıyaman
İlçe:Merkez
Adres:Yunus Emre Mah. Atatürk Bulvarı No:380
Telefon:0 (416) 216-1015
Web Sitesi:adiyamaneah.saglik.gov.trHata Bildir
37.7627638.300086

Kurum Hakkında

İl Merkezinde tek branş hastanesi olan Adıyaman Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi 25 Mayıs 1998 tarihinde hizmete açılmıştır. Daha önce Yetiştirme Yurdu ve Sağlık Meslek Lisesi olarak hizmet gören bina, büyük bir tamirat ve tadilatla hastaneye dönüştürülmüştür. Hastanemizin teknik kapasitesi ve verilen hizmetin kalitesi her geçen gün yükseltilmeye çalışılmaktadır. Yapılan başarılı çalışmalar neticesinde 2000 yılında Bebek Dostu Hastane, plaketi alınmış ve Anne sütü ile beslenmenin önemi ve yaygınlaştırılmasına yönelik faaliyetler sürekli şekle dönüştürülmüştür. 20 Ağustos 2002 de İSO-9001-2000 kalite belgesi alınmıştır. Sağlık Bakanlığına bağlı hastaneler içinde bu belgenin 2000 versiyonunu alan ilk hastane olduk. Kalite standartları titizlikle takip edilmektedir. Her yılın başında kalite hedefleri belirlenmekte ve sürekli olarak hastane hizmet kalite ve çeşitliliği artırılmaya çalışılmaktadır.

Hastalar, hasta yakınları ve çalışan personelin memnuniyeti en üst düzeye çıkarılmaya çalışılmakta olup belli aralıklara yapılan anketlerle ölçümler ve değerlendirmeler yapılmaktadır, işletme mantığıyla hareket edilerek genelikle, her konuda tasarruf tedbirleri titizlikle uygulanmıştır. Daha önceden alt yapı hazır olduğundan sağlıkta dönüşüm programlarına geçiş kolaylıkla sağlanmıştır. Hizmet Binasının Hastane olarak yapılmamış olması ve küçük olması nedeniyle birçok sıkıntı yaşanmaktadır. Nisan 2006 tarihinde 950 m2 lik prefabrik poliklinik ve idare binalarının hizmete girmesi ile her klinisyen doktora bir poliklinik odası tahsis edilmiş. Her branşta hekim seçme imkanı sağlanmış, hastane yatak kapasitesi %50 artırılarak 150 yatağa ulaşmıştır. Şehir merkezinde bir semt polikliniği açılması kararlaştırılmış olup bunun için merkezde uygun bir bina kiralanmış ve semt polikliniği faaliyete geçmiştir. 2011 yılında Ek bina inşaatımız tamamlanarak toplam kapalı alanımız 6188 m2 ye ulaşmıştır.

Adıyaman Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi iletişim ve ulaşım bilgileri sayfanın en üstünde verilmiştir. Adıyaman Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi, Adıyaman şehrinde kadın hastalıkları ve doğum hastanesi olarak faaliyet göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve sadece telefon numarası, web sitesi, adres gibi rehber bilgileri sunmaktadır. Adıyaman Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi için Merkezi Hastane ve Hekim Randevu Sistemini (MHRS) kullanarak online randevu alabilir veya Alo 182 hattını arayarak operatörden randevunuzu alabilirsiniz.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve eğer kurum tarafından böyle bir hizmet sunuluyorsa telefonla veya internetten online randevu almak için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Bağlı Hizmet Birimleri
Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi
★★★★☆· Eğitim ve Araştırma Hastanesi · / Adıyaman
T.C. Sağlık Bakanlığı Adıyaman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi, 2015 yılından itibaren yeni yapılan hastane kampüsündeki modern binasına taşınmıştır ve üç yerleşkede 170 yatak kapasitesi ile hizmet vermektedir.

Yorum ve Şikayetler

Adıyaman Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi hakkında henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

Adıyaman Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi hakkında yorum yapın

Kurum ile ilgili yorumlarınızı, eleştirilerinizi veya doktorlara teşekkür mesajınızı mesaj kutusuna yazabilirsiniz. Yorumunuz; isminiz ve profil fotoğrafınız ile birlikte tüm ziyaretçilere açık olarak yayınlanacaktır. İş başvurusu, randevu talebi, ücret bilgisi, resmi şikayet vb. özel mesajlarınız için lütfen kurumun websitesini kullanınız.

avatar
Sağlık Kurumuna Oy Verin
2.8 / 5

Adıyaman Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi 5 üzerinden 2.8 puan almıştır. Toplam 30 oy kullanılmış ve kurum hakkında henüz yorum yapılmamıştır.

Ulaşım Bilgileri ve Harita

Adıyaman Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Ulaşım Haritası
Haritayı büyütmek için resime tıklayınız.

Yakınlardaki Sağlık Kurumları

Adıyaman Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi
1.5 km. uzaklıkta
Sümerevler Mah. 17131 Sokak No:20
Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi
2.1 km. uzaklıkta
Yunus Emre Mah. 1164. Sok. No:13
Gözde Adıyaman Hastanesi
2.6 km. uzaklıkta
Eskisaray Mh. 702. Sk. No:8 Türk Telekom Karşısı
FMC Adıyaman Diyaliz Merkezi
2.6 km. uzaklıkta
Merkez Mah. Turgut Reis Cad. 153 Sok. No:21
Adıyaman Park Hospital
4.6 km. uzaklıkta
Yeni Sanayi Mahallesi 2819 Sk. No:13
Kahta Devlet Hastanesi
28.7 km. uzaklıkta
Yavuz Selim Mah. Namık Kemal Caddesi
Çelikhan Devlet Hastanesi
30.4 km. uzaklıkta
Başpınar Mah. Başpınar Cad. No:102