Akşehir Devlet Hastanesi

Akşehir Devlet Hastanesi
Kurum Adı:Akşehir Devlet Hastanesi
Kategori:Devlet Hastanesi
Şehir:Konya
İlçe:Akşehir
Adres:Seyran Mah. Alparslan Türkeş Cad. No:42
Telefon:0 (332) 813-6474
Web Sitesi:aksehirdh.saglik.gov.trHata Bildir
38.34495231.442325

Kurum Hakkında

Akşehir Devlet Hastanesi, Konya ili Akşehir ilçesinde devlet hastanesi olarak faaliyet göstermektedir. Akşehir'de 1953 yılından bu yana eski binasında hizmet veren Akşehir Devlet Hastanesi, yeni ve modern binasında hizmet sunmaya başladı. Yeni Akşehir Devlet Hastanesi, Sağlık Bakanlığımız ile TOKİ tarafından 200 yataklı yeni bina olarak 2009 tarihinde hastanemize teslim edilmiştir.

07/07/2014 tarihinde tüm hizmet birimleriyle eski 180 yataklı hastanemizden yeni 200 yataklı hastanemize taşınma işlemi gerçekleştirilmiş olup, 200 Yataklı Akşehir Devlet Hastanesi yapılan düzenlemeler sonucunda 24/11/2014 tarihinde geçici ruhsatı düzenlenmiştir. Hastanemiz 200 yataklı bir hastane kapasitesinin üstünde verilen sağlık hizmet sunumunun neticesinde, Sağlık Bakanlığımızın 2023 yılı hedefleri doğrultusunda; oluşturulan yeni Yoğun Bakım Üniteleri, Palyatif Bakım Ünitesi yanında Toplum Ruh Salığı Merkezi (TRSM) ile birlikte düzenlenen geçici ruhsatı 300 yataklı olarak yeniden düzenlenmiştir. Hastanemiz şuanda da 300 yatak ruhsatlı olarak halkımıza hizmet vermeye devam etmektedir.

Hastanemizde modern tıbbi ve teknik alanda Laboratuar Hizmetleri (Biyokimya, Hormon, Hematoloji, Mikrobiyoloji, Patoloji), Radyoloji Hizmetleri (Röntgen-Ultrasonografi-Mamografi- Renkli Dopler, Kemik Dansitometresi ), Tomografi, MR(Manyetik Rezonans) Hizmetleri, Kan Bankası, EEG (Elektroansefalografi), EKG (Elektrokardiyografi), Efor Testi, EMG(Elektromiyografi), SFT (Solunum Fonksiyon Testi), NST (Nonstres Testi), Odyometri (İşitme testi) ve Yeni Doğan İşitme Testi hizmetleri verilmektedir. Yemekhane, Çamaşırhane ve Bilgi İşlem Birimleri profesyonel olarak dışardan hizmet satın alınarak yürütülmektedir.

Hastanemizde modern bir hemodiyaliz ünitesi mevcuttur. 16 cihaz ile evlerinden hastaneye, hastaneden evlerine ücretsiz olarak taşınan 40 hastaya hizmet vermektedir.

Acil Servisimiz 2.Seviye Acil Servis standartlarına uygun olarak yapılandırılmış olup, Acil Serviste Acil Hekimi ve gerektiğinde İcapçı olarak çağrılan tüm branş doktorları ile birlikte 24 saat kesintisiz Acil Sağlık Hizmeti hızlı ve güvenilir bir şekilde verilmektedir Hastanemiz Acil Servisimize kriz ve intihar girişimi nedeniyle müracat eden vatandaşlarımıza destek amaçlı psikososyal destek birimimiz mevcuttur. Vatandaşlarımıza medikal tedavi yanında psikolojik destekte verilmektedir.

300 yatak kapasiteli hastanemizde odalar, hasta ve refakatçisinin tüm ihtiyaçları düşünülerek konforlu bir şekilde dizayn edilmiştir. Ayrıca bütün odalarda televizyon, buzdolabı, klima, merkezi oksijen sistemi, pozisyon ayarlanabilen yatak, refakatçi koltuğu, banyo ve tuvalet bulunmaktadır. Tüm hasta odalarımızda hasta yatak başlarında ve lavabolarda hemşire çağırma butonu aktif şekilde kullanılabilmektedir.

Akşehir Devlet Hastanesi olarak her gün yeni başarılar hedefleyen uzman kadromuz ve destek ekiplerimizle sürat ve kaliteyi düşürmeden yeni başarılara imza atmaya devam etmekteyiz.

Akşehir Devlet Hastanesi için Merkezi Hastane ve Hekim Randevu Sistemini (MHRS) kullanarak online randevu alabilir veya Alo 182 hattını arayarak operatörden randevunuzu alabilirsiniz.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve telefonla veya internetten online randevu almak için Akşehir Devlet Hastanesi resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Poliklinikler
 • Nöroşirurji (Beyin ve Sinir Cerrahisi)
 • Çocuk Cerrahisi
 • Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
 • Deri ve Zührevi Hastalıklar
 • Enfeksiyon Hastalıkları (İntaniye)
 • Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon
 • Gastroenteroloji
 • Genel Cerrahi
 • Göğüs Hastalıkları
 • Göz Hastalıkları
 • İç Hastalıkları (Dahiliye)
 • Kadın Hastalıkları ve Doğum
 • Kardiyoloji
 • Kulak Burun Boğaz Hastalıkları
 • Nöroloji
 • Ortopedi ve Travmatoloji
 • Psikiyatri
 • Üroloji

Harita ve Ulaşım Bilgileri

Yorum ve Şikayetler

Akşehir Devlet Hastanesi hakkında henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

Akşehir Devlet Hastanesi hakkında yorum yapın

Kurum ile ilgili yorumlarınızı veya eleştirilerinizi mesaj kutusuna yazabilirsiniz. Yorumunuz; isminiz ve profil fotoğrafınız ile birlikte tüm ziyaretçilere açık olarak yayınlanacaktır. İş başvurusu, randevu talebi, ücret bilgisi, resmi şikayet vb. özel mesajlarınız için lütfen kurumun websitesini kullanınız.

avatar
Sağlık Kurumuna Puan Verin
3.5 / 5

Akşehir Devlet Hastanesi 5 üzerinden 3.5 puan almıştır. Toplam 8 oy kullanılmış ve kurum hakkında henüz yorum yapılmamıştır.

Yakınlardaki Sağlık Kurumları

Akşehir Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi
2017 yılında müstakil bir yapıya kavuşan Akşehir Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Konya Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi, Beyhekim Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi ve Ereğli Ağız ve ...
Özel FMC Konya Akşehir Diyaliz Merkezi
Özel FMC Konya Akşehir Diyaliz Merkezi 43 yataklı olarak Akşehir'de Askeri Depo Karşısında hizmet vermektedir. Özel FMC Konya Akşehir Diyaliz Merkezi SGK ile anlaşmalıdır...
Özel Parkhayat Akşehir Hastanesi
Bölgenin tek özel hastanesi olan Özel Parkhayat Akşehir hastanemizde 21 branşta 28 hekim ve toplam 300 personel ile sağlık hizmeti sunulmaktadır....
Tuzlukçu Şehit Halim Ünal İlçe Devlet Hastanesi
10 yataklı Tuzlukçu Şehit Halim Ünal İlçe Devlet Hastanesi, E Grubu Hastane ünvanına sahip olup 2020 yılından itibaren yeni binasından faaliyet göstermektedir....
Yalvaç Devlet Hastanesi
Yalvaç Devlet Hastanesi
24 km. uzaklıkta
Yalvaç Devlet Hastanesi 2014 yılında Sanayi Mah. Şehit Latif Keçeci Caddesi adresindeki 100 yataklı yeni hizmet binasına taşınarak hizmet vermeye başlamış, 2016 yılından ...
Şarkikaraağaç Doktor Sadettin Bilgiç Devlet Hastanesi
Isparta Şarkikaraağaç Dr. Sadettin Bilgiç Devlet Hastanesi uzman doktor, yardımcı sağlık personeli kadrosu ve çağımızın gereksinimlerine uygun teknik ekipman ile sizlere ...
Doğanhisar Devlet Hastanesi
Doğanhisar Devlet hastanesi, bünyesine yeni bölümleri ve modern cihazları ekleyerek hastalarına hizmet etmeye devam ediyor....
Kurum Bilgileri Hatalı mı?

Akşehir Devlet Hastanesi ile ilgili yanlış, eksik veya güncel olmayan bilgileri bize iletmek için buraya tıklayınız ✉