Ankara Ulus Devlet Hastanesi

Ankara Ulus Devlet Hastanesi
Kurum Adı:Ankara Ulus Devlet Hastanesi
Kategori:Devlet Hastanesi
Şehir:Ankara
İlçe:Altındağ
Adres:Rüzgarlı Cad. Gayret Sok. No:6 Ulus
Web Sitesi:www.ankaraulusdh.gov.tr
Durum:Faal Değil - KapandıHata Bildir
39.94180632.849733

Kurum Hakkında

Ankara Ulus Devlet Hastanesi kapanmış olup sağlık alanındaki faaliyetlerine son vermiştir. Bu sayfadaki bilgiler arşiv olarak tutulmaktadır. Kurumla ilgili iletişim, adres, web sitesi ve diğer bilgiler güncel değildir.

Ankara Ulus Devlet Hastanesi, yeni yapılan Pursaklar Devlet Hastanesine taşındığı için 05.11.2018 tarihi itibariyle poliklinik, hasta yatış, adli vaka vb. hizmetlerini sonlandırmıştır. Ulus Devlet Hastanesi kadrosu Pursaklar'da hizmet vermeye devam etmektedir.

Hastanemiz, yaklaşık yarım asırlık bir geçmişe sahiptir. Sosyal Sigortalar Kurumu'nun ilk kuruluşlarından olma özelliğini taşımaktadır. 1940'lı yıllarda, mevcut bulunan hastanenin Dışkapı semtine taşınmasıyla hastanemiz, dispanser şeklinde hizmet vermeye başlamıştır. 1956 yılında ise, SSK'ya bağlı SSK Ulus Hastanesi'ne dönüştürülmüştür. O yıllarda, 115 yatak kapasitesi olan hastanemiz, 2006 yılında toplam altı bina ve 200 yatak kapasitesine ulaşmıştır.

20 Şubat 2005 tarihi itibari ile SSK hastanelerinin Sağlık Bakanlığı'na devri ile birlikte, Ulus Devlet Hastanesi adı altında hizmet vermeye başlamıştır.

2012 yılı itibariyle hizmet yelpazesini genişletme çalışmalarına başlayan hastanemiz, 2013 yılı başında hizmete giren palyatif bakım ve yoğun bakımlarımızla Bakım Hastanesi olma yolunda önemli atılımlara imza atmıştır.

Hastanemiz bugün 41'i yoğun bakım olmak üzere 110 yatak kapasitesiyle hizmet vermektedir.

Ankara Ulus Devlet Hastanesi iletişim ve ulaşım bilgileri sayfanın en üstünde verilmiştir. Ankara Ulus Devlet Hastanesi, Ankara ili Altındağ ilçesinde devlet hastanesi olarak faaliyet göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve sadece telefon numarası, web sitesi, adres gibi rehber bilgileri sunmaktadır. Ankara Ulus Devlet Hastanesi için Merkezi Hastane ve Hekim Randevu Sistemini (MHRS) kullanarak online randevu alabilir veya Alo 182 hattını arayarak operatörden randevunuzu alabilirsiniz.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve eğer kurum tarafından böyle bir hizmet sunuluyorsa telefonla veya internetten online randevu almak için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Yorum ve Şikayetler

Tc Jason Unlawful
Ulus devlet hastanesi psikolog *** *** normal insanı delirtir yapdığı mmp2 testleri vs incelemesi lazım ilgili mercilerin. hastaya davranış ve uslubu çok ilginç insanları azarlaması gibi nasıl diploma almış doktor olmuş anlamış değilim zamanınız boşa gider psikolojiniz bozulabilir gerçekten tek bildiği insanları uğraşdırıp sonrada sevk etmek yazıklar olsun kimse kimseden üstün değildir diplomalı cahil olmak kadar kötü birşey yok.
Müslüm Aktaşoglu
★★★★★
Hastanenizin palyatif 2 de 5 aydan beri yatıyorduk eşim ALS bu güne kadar bizimle ilgilenen Dr larımıza hemşirelerimiz hasta bakıcı karşımıza yemekhane personellerine ayrı teşekkür ederim görevlerinde başarılar dilerim.
Yurdanur Baykara
★★★★★
Ulus Devlet Hastanesi doktorlari ve çalışanlarindan ve temizliğinden çok memnunum çok teşekür ederim.
Osman Tuncay Başkaya
★★★★★
Teşekkür. 26.05.2017 Cuma günü kaybettiğimiz Ahmet Turgay Başkaya'ya uzun süren tedavisi sırasında gösterdikleri ihtimam, insani davranış ve sıcak ilgi dolayısıyla Ulus Devlet Hastanesi'nin başta 3. Kat Birinci yoğum bakım servisinin Doktorları, Hemşireleri, tüm sağlık ve idari personeli olmak üzere, Biyokimya Laboratuvarı Personeline, Güvenlik Hizmetleri Personeline ve hastanenin diğer personeline sonsuz teşekkürlerimizi sunarız. Ailesi adına O. Tuncay Başkaya (Ağabeyi)
Osman Tuncay Başkaya
★★★★★
16 ay boyunca kardeşim Ahmet Turgay Başkaya'ya gösterdikleri ihtimam ve özverili bakımları için başta doktorlar ve hemşireler olmak üzere 3. kat 1. yoğun bakım servisi, tüm güvenlik personeli ve tüm personeline teşekkür ederim.
Tunay Karaca
★★★★★
Ankara Ulus Hastanesi tüm personeline (Başhekim, Doktorlar, şefkat ve yardımlarını esirgemeyen 1. yoğun bakım ünitesi tüm personeline) sonsuz teşekkürler ve minnetler. Elleriniz dert görmesin.
Pinar Karaca-Mandic
★★★★★
Hastamıza yoğun bakımda çok asil, dünya standartları üzerinde baktınız. Teşekkür ve minnetlerimizi kabul edin lütfen.

Ankara Ulus Devlet Hastanesi hakkında yorum yapın

Kurum ile ilgili yorumlarınızı, eleştirilerinizi veya doktorlara teşekkür mesajınızı mesaj kutusuna yazabilirsiniz. Yorumunuz; isminiz ve profil fotoğrafınız ile birlikte tüm ziyaretçilere açık olarak yayınlanacaktır. İş başvurusu, randevu talebi, ücret bilgisi, resmi şikayet vb. özel mesajlarınız için lütfen kurumun websitesini kullanınız.

avatar
Sağlık Kurumuna Oy Verin
3.4 / 5

Ankara Ulus Devlet Hastanesi 5 üzerinden 3.4 puan almıştır. Toplam 17 oy kullanılmış ve kurum hakkında 7 yorum yapılmıştır.

Ulaşım Bilgileri ve Harita

Ankara Ulus Devlet Hastanesi Ulaşım Haritası
Haritayı büyütmek için resime tıklayınız.

Yakınlardaki Sağlık Kurumları

Ankara VSD Nusret Karasu Göğüs Hastalıkları Hastanesi
910 metre uzaklıkta
Hisarpark Cad. No:18 Ulus
Kuantum Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi
1.2 km. uzaklıkta
GMK Bulvarı No:123-1/30 Maltepe
Maltepe Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi
1.3 km. uzaklıkta
Maltepe Mh. Gazi Mustafa Kemal Blv. No:84
Ankara Maya Göz Hastalıkları Merkezi
1.3 km. uzaklıkta
Eti Mah. Celal Bayar Bul. Tok Sok. No:7
Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi İbni Sina Hastanesi
1.4 km. uzaklıkta
Hacettepe Mah. Talatpaşa Bulvarı No:82
Magnet Hastanesi
1.4 km. uzaklıkta
Mebusevleri Anıt Cad. No:12 Tandoğan
Kudret İnternational Hospital
1.4 km. uzaklıkta
GMK Bulvarı No:81 Maltepe
Kent KBB Hastalıkları Merkezi
1.4 km. uzaklıkta
Turgutreis cad. No:25 Tandoğan