Ankara Ulus Devlet Hastanesi

Ankara Ulus Devlet Hastanesi
Kurum Adı:Ankara Ulus Devlet Hastanesi
Kategori:Devlet Hastanesi
Şehir:Ankara
İlçe:Altındağ
Adres:Rüzgarlı Cad. Gayret Sok. No:6 Ulus
Telefon:0 (312) 509-7000
39.94180632.849733

Kurum Hakkında

Hastanemiz, yaklaşık yarım asırlık bir geçmişe sahiptir. Sosyal Sigortalar Kurumu'nun ilk kuruluşlarından olma özelliğini taşımaktadır. 1940'lı yıllarda, mevcut bulunan hastanenin Dışkapı semtine taşınmasıyla hastanemiz, dispanser şeklinde hizmet vermeye başlamıştır. 1956 yılında ise, SSK'ya bağlı SSK Ulus Hastanesi'ne dönüştürülmüştür. O yıllarda, 115 yatak kapasitesi olan hastanemiz, 2006 yılında toplam altı bina ve 200 yatak kapasitesine ulaşmıştır.

20 Şubat 2005 tarihi itibari ile SSK hastanelerinin Sağlık Bakanlığı'na devri ile birlikte, Ulus Devlet Hastanesi adı altında hizmet vermeye başlamıştır.

2012 yılı itibariyle hizmet yelpazesini genişletme çalışmalarına başlayan hastanemiz, 2013 yılı başında hizmete giren palyatif bakım ve yoğun bakımlarımızla Bakım Hastanesi olma yolunda önemli atılımlara imza atmıştır.

Hastanemiz bugün 41'i yoğun bakım olmak üzere 110 yatak kapasitesiyle hizmet vermektedir.

Poliklinikler
 • Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
 • Deri ve Zührevi Hastalıklar
 • Diş Hekimliği (Genel Diş)
 • Enfeksiyon Hastalıkları (İntaniye)
 • Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon
 • Genel Cerrahi
 • Göğüs Cerrahisi
 • Göğüs Hastalıkları
 • Göz Hastalıkları
 • İç Hastalıkları (Dahiliye)
 • Kadın Hastalıkları ve Doğum
 • Kardiyoloji
 • Kulak Burun Boğaz Hastalıkları
 • Nöroloji
 • Ortopedi ve Travmatoloji
 • Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi
 • Psikiyatri
 • Sigarayı Bıraktırma Kliniği
 • Üroloji

Ankara Ulus Devlet Hastanesi iletişim bilgileri (telefon, faks ve internet sitesi) sayfanın en üstünde verilmiştir. Ankara Ulus Devlet Hastanesi, Ankara ili Altındağ ilçesinde devlet hastanesi olarak faaliyet göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve sadece telefon numarası, web sitesi, adres gibi rehber bilgileri sunmaktadır.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve eğer kurum tarafından böyle bir hizmet sunuluyorsa telefonla veya internetten online randevu almak için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

MHRS - Online Randevu

Ankara Ulus Devlet Hastanesi RandevuAnkara Ulus Devlet Hastanesi için Merkezi Hastane ve Hekim Randevu Sistemini (MHRS) kullanarak online randevu alabilir veya Alo 182 hattını telefonla arayarak operatörden randevunuzu alabilirsiniz.

Yorum ve Şikayetler

Tc Jason Unlawful · 19 Temmuz 2018

Ulus devlet hastanesi psikolog *** *** normal insanı delirtir yapdığı mmp2 testleri vs incelemesi lazım ilgili mercilerin. hastaya davranış ve uslubu çok ilginç insanları azarlaması gibi nasıl diploma almış doktor olmuş anlamış değilim zamanınız boşa gider psikolojiniz bozulabilir gerçekten tek bildiği insanları uğraşdırıp sonrada sevk etmek yazıklar olsun kimse kimseden üstün değildir diplomalı cahil olmak kadar kötü birşey yok .

Müslüm Aktaşoglu · 20 Kasım 2017

Hastane nizin palyatif 2 de 5 aydan beri yatıyorduk eşim ALS bu güne kadar bizimle ilgilenen Dr larımıza hemşirelerimiz hasta bakıcı karşımıza yemekhane personellerine ayrı teşekkür ederim görevlerinde başarılar dilerim

Yurdanur Baykara · 8 Ekim 2017

Ulus Devlet Hastanesi doktorlari ve çalışanlarindan ve temizliğinden çok memnunum çok teşekür ederim.

Osman Tuncay Başkaya · 29 Mayıs 2017

Teşekkür
26.05.2017 Cuma günü kaybettiğimiz Ahmet Turgay Başkaya'ya
uzun süren tedavisi sırasında gösterdikleri ihtimam, insani davranış ve sıcak ilgi dolayısıyla Ulus Devlet Hastanesi'nin başta 3. Kat Birinci yoğum bakım servisinin Doktorları, Hemşireleri, tüm sağlık ve idari personeli olmak üzere, Biyokimya Laboratuvarı Personeline, Güvenlik Hizmetleri Personeline ve hastanenin diğer personeline sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.

Ailesi adına O. Tuncay Başkaya (Ağabeyi)

Osman Tuncay Başkaya · 27 Mayıs 2017

16 ay boyunca kardeşim Ahmet Turgay Başkaya'ya gösterdikleri ihtimam ve özverili bakımları için başta doktorlar ve hemşireler olmak üzere 3. kat 1. yoğun bakım servisi, tüm güvenlik personeli ve tüm personeline teşekkür ederim.

Tunay Karaca · 27 Mayıs 2017

Ankara Ulus Hastanesi tüm personeline (Başhekim, Doktorlar, şefkat ve yardımlarını esirgemeyen 1. yoğun bakım ünitesi tüm personeline) sonsuz teşekkürler ve minnetler. Elleriniz dert görmesin.

Pinar Karaca-Mandic · 27 Mayıs 2017

Hastamıza yoğun bakımda çok asil, dünya standartları üzerinde baktınız. Teşekkür ve minnetlerimizi kabul edin lütfen

Facebook kimliğiniz ile yorum yapın.

Ankara Ulus Devlet Hastanesi ile ilgili yorumlarınızı, eleştirilerinizi veya doktorlara teşekkür mesajınızı mesaj kutusuna yazabilirsiniz. Yorumunuz; isminiz ve Facebook profil resminiz ile birlikte tüm ziyaretçilere açık olarak yayınlanacaktır. İş başvurusu, randevu talebi, ücret bilgisi, resmi şikayet vb. özel mesajlarınız için lütfen kurumun websitesini kullanınız.

Not: Bu sayfalarda yer alan kullanıcı yorumları kişilerin kendi görüş ve düşünceleridir. Yorumlar 5651 sayılı kanun uyarınca herhangi bir denetime ve kontrole tabi tutulmadan yayınlanmaktadır. Yazılanlardan Trhastane.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Sağlık Kurumuna Oy Verin

Ankara Ulus Devlet Hastanesi 5 üzerinden 3.4 puan almıştır. Toplam 17 oy kullanılmış ve kurum hakkında 7 yorum yapılmıştır.

Ulaşım Bilgileri ve Harita

Ankara Ulus Devlet Hastanesi Ulaşım Haritası
Haritayı büyütmek için tıklayınız

Yakınlardaki Sağlık Kurumları

Ankara VSD Nusret Karasu Göğüs Hastalıkları Hastanesi

910 metre uzaklıkta

Hisarpark Cad. No:18 Ulus

Ankara Fizik Tedavi Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesi

1.1 km. uzaklıkta

Mithatpaşa Cad. No:3 Sıhhiye

Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi

1.2 km. uzaklıkta

Ülkü Mahallesi Talatpaşa Bulvarı No:5

Kuantum Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi

1.2 km. uzaklıkta

GMK Bulvarı No:123-1/30 Maltepe

Maltepe Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi

1.3 km. uzaklıkta

Maltepe Mh. Gazi Mustafa Kemal Blv. No:84

Ankara Maya Göz Hastalıkları Merkezi

1.3 km. uzaklıkta

Eti Mah. Celal Bayar Bul. Tok Sok. No:7

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi İbni Sina Hastanesi

1.4 km. uzaklıkta

Talatpaşa Bulvarı