Buca Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi

Buca Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi
Kurum Adı:Buca Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi
Kategori:Kadın Hastalıkları ve Doğum
Şehir:İzmir
İlçe:Buca
Adres:Yıldız Mh. Hoca Ahmet Yesevi Cad. No:27/95
Telefon:0 (232) 454-0101
Web Sitesi:izmirbucakdch.saglik.gov.trHata Bildir
38.37597527.180523

Kurum Hakkında

1991 yılında temeli atılıp, 1995 yılında projesi çizilen ve 2008 yılında tekrar inşaat ihalesine çıkılan İzmir Buca Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları hastanemiz ilk polikliniğini 20 mayıs 2009 tarihinde yapmış, 10 temmuz 2009 tarihinde de yatan hasta kabul etmeye başlamıştır.

Hastanemiz 125 yataklı olup en son teknolojik cihazlarla donatılmıştır ve İzmir'de hem kadın doğum hem de çocuk hastanesi olarak hizmet verilen tek dal hastanesidir. Hasta odalarımız genellikle tek kişilik olup en kalabalık odalarımız iki kişiliktir.

Hasta odalarımızda banyo, duş, tuvalet, lcd ekran televizyon, refakatçi koltuğu ve hemşire çağrı sistemleri standart olarak bulunmaktadır. Suit ve özel odalarımızda ise geniş ekran lcd tv, buzdolabı, deri oturma grubu, tablo, giyinme odası ve banyosunda saç kurutma makinesi bulunmaktadır. Hastanemizde 50 yataklı 2 tane çocuk hastalıkları servisi, 48 yataklı 2 tane kadın doğum servisi, 6 yataklı erişkin yoğun bakım ünitesi, 6 yataklı çocuk yoğun bakım ünitesi, 15 küvözden oluşan yenidoğan yoğun bakım servisi, 5 tane son teknolojiyle donatılmış ameliyat salonu, 15 sancı odası ve 5 doğum salonundan oluşan doğumhane, merkezi sterilizasyon ünitesi, işitme tarama polikliniği, aile planlaması polikliniği ve ürodinami ünitesi mevcuttur. Ayrıca çocuk servisinde yatan çocuk hastaların oyun oynayıp aktivite yapabilecekleri oyun salonumuz bulunmaktadır. Hastanemizde hekim seçme uygulaması yapılmakta olup aynı zamanda bebek dostu hastane ünvanı bulunmaktadır.

Hasta hakları birimimiz İzmir'de örnek birim seçilerek ödüle layık görülmüştür. 90 kişilik konferans salonumuzda hizmet içi eğitimler verilmekte olup özellikle gebelere yönelik ücretsiz eğitim seminerleri ve kurslarımız sürekli devam etmektedir. Türkiye'de bir ilk olan çevre il ve ilçelerden gelip çocuğu hastanemizde yatan anneler için ücretsiz olarak hizmet veren anne otelimiz bulunmaktadır. Ayrıca personelimizin çocuklarına yönelik kreşimiz mevcuttur. Halka hizmetin Hakka hizmet olduğu inancıyla güleryüzlü ve şefkatli olarak çalışan 50 hekim, 100 ebe-hemşire ve 50 memurumuzla 24 saat hizmetinize hazır olarak beklemekteyiz.

Bilimsel veriler ışığında çağdaş ve en son teknolojileri kullanarak insanımızın en değerli varlığı olan sağlığına kavuşmasında bir nebzede olsa katkımız olursa ne mutlu bizlere… Sağlığına kavuşan bir insanın yüzündeki tebessümün bize verilebilecek en büyük hediye olduğu inancındayız. Bütün personelimizle gece gündüz durmaksızın çalışarak en üst düzeyde sağlık hizmeti vermeyi ve sağlıkta kaliteyi sunmayı hedefliyoruz. Hasta memnuniyeti yanında çalışan memnuniyetinin de arttırılması öncelikli hedeflerimizdendir. Amacımız sağlığınızın değerli olduğu bilinciyle en değerli varlıklarımız olan analarımızın ve yavrularımızın emanetçisi olarak insan ve hasta haklarına saygılı, etik değerlerden taviz vermeden modern tıbbın en son teknolojilerini kullanarak halkımıza kaliteli sağlık hizmeti sunmaktır.

Poliklinikler
 • Anesteziyoloji ve Reanimasyon
 • Çocuk Cerrahisi
 • Çocuk İmmünolojisi
 • Çocuk Kardiyolojisi
 • Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
 • Çocuk Psikiyatrisi
 • Deri ve Zührevi Hastalıklar
 • Enfeksiyon Hastalıkları (İntaniye)
 • Göz Hastalıkları
 • İç Hastalıkları (Dahiliye)
 • Kadın Hastalıkları ve Doğum
 • Kulak Burun Boğaz Hastalıkları
 • Neonatoloji
 • Perinatoloji
 • Tıbbi Genetik

Buca Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi iletişim ve ulaşım bilgileri sayfanın en üstünde verilmiştir. Buca Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi, İzmir ili Buca ilçesinde kadın hastalıkları ve doğum hastanesi olarak faaliyet göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve sadece telefon numarası, web sitesi, adres gibi rehber bilgileri sunmaktadır. Buca Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi için Merkezi Hastane ve Hekim Randevu Sistemini (MHRS) kullanarak online randevu alabilir veya Alo 182 hattını arayarak operatörden randevunuzu alabilirsiniz.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve eğer kurum tarafından böyle bir hizmet sunuluyorsa telefonla veya internetten online randevu almak için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Yorum ve Şikayetler

Hıdır Arslan
★★★★
Hastaneden son derecede memnunuz ama orada çalışan ebe *** *** senin Allah belanı versin senin doğum sırasında eşime yaşattığın sıkıntı senin burnundan fitil fitil getireceğim babanın hastanesi demi orası.
TC Halime Inci
★★★★
Ben verilen hizmetten çok memnunum doktorumyz döne hanımda mukemmel biri fakat verilen yemekler rezalet biraz daha özen gösterilmeli sonuçta insan yiyor.

Buca Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi hakkında yorum yapın

Kurum ile ilgili yorumlarınızı, eleştirilerinizi veya doktorlara teşekkür mesajınızı mesaj kutusuna yazabilirsiniz. Yorumunuz; isminiz ve profil fotoğrafınız ile birlikte tüm ziyaretçilere açık olarak yayınlanacaktır. İş başvurusu, randevu talebi, ücret bilgisi, resmi şikayet vb. özel mesajlarınız için lütfen kurumun websitesini kullanınız.

avatar
Sağlık Kurumuna Oy Verin
3.8 / 5

Buca Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi 5 üzerinden 3.8 puan almıştır. Toplam 47 oy kullanılmış ve kurum hakkında 2 yorum yapılmıştır.

Ulaşım Bilgileri ve Harita

Buca Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Ulaşım Haritası
Haritayı büyütmek için resime tıklayınız.

Yakınlardaki Sağlık Kurumları

Buca Nefroloji Diyaliz Merkezi
480 metre uzaklıkta
Atatürk Mah. 63. Sk. No:82
Atafizik Tıp Merkezi
690 metre uzaklıkta
Yıldız Mah. Hoca Ahmet Yesevi Cd. No:128
FMC İzmir Buca Diyaliz Merkezi
1.3 km. uzaklıkta
Kozağaç Mah. 257/1 Sk No:5/A Buca
Tınaztepe Buca Hastanesi
1.3 km. uzaklıkta
203/27 Sokak No:12 Tınaztepe
Can Hiperbarik Oksijen Tedavi Merkezi
1.6 km. uzaklıkta
Menderes Mah. 108 Sk. No:16
Buca Diyaliz Merkezi
1.7 km. uzaklıkta
Yenigün Mah. 265/8 Sk No:21/A-B
Buca Seyfi Demirsoy Devlet Hastanesi
1.8 km. uzaklıkta
Kozağaç Mah. Özmen Cad. No:147