Çarşamba Devlet Hastanesi

Çarşamba Devlet Hastanesi
Kurum Adı:Çarşamba Devlet Hastanesi
Kategori:Devlet Hastanesi
Şehir:Samsun
İlçe:Çarşamba
Adres:Helvacalı Köyü Kavakdibi Mevkii
Telefon:0 (362) 833-8080
Web Sitesi:carsambadh.saglik.gov.trHata Bildir
41.21073736.747909

Kurum Hakkında

Sağlık Bakanlığı’nın Samsun’daki en önemli sağlık yatırımlarından biri olan 250 yataklı Yeni Çarşamba Devlet Hastanesi 11 Şubat 2019 tarihi itibariyle tüm bölümleriyle yeni binasında hizmet vermeye başlamıştır.

1986 yılından beri hizmet veren Çarşamba Devlet Hastanemizin eski binası artık ekonomik ömrünü tamamlamış olduğu gibi; insanlarımıza daha nitelikle sağlık hizmeti sunmamız için gerekli fiziki koşulları oluşturmamızı engel olacak nitelikteydi. Yeni hastane binamızla artık Çarşambalı hemşerilerimiz ve hastanemizden hizmet alan bölge insanları daha modern ve koşullarda sağlık hizmeti alma imkânına kavuşmuştur.

56 Milyon TL’lik yatırımla tamamlanan 40 bin m2 alanda hizmet vermekte olan 250 yataklı Yeni Çarşamba Devlet Hastanemizde, eski hastanemizde 34 olan nitelikli oda sayısı, yani içinde banyo, tuvalet, buzdolabı, televizyon bulunan oda sayımız 240’a yükselmiştir. Tek kişilik hastalarımıza özel doğum odalarımız, anne misafirhanemiz, modern bekleme alanlarımız, çocuklarımıza özel dizayn edilmiş polikliniklerimiz, bünyesinde çocuklarımıza özel bir acil ünitesi barındıran acil servisimiz hastanemizin aktarabileceğimiz farklı özelliklerinden sadece bir kaçı. Yani hastanemizin tıbbi cihaz ve teknolojik altyapısı şehir hastaneleriyle yarışacak kadar güçlü. Bu yönüyle hastanemizin bir şehir hastanesi hüviyetinde hizmet vereceğini söyleyebiliriz.

Yeni hastane binamızda özellikle tıbbi cihazlara büyük bir önem verilerek son teknoloji tıbbi cihazların hastanemizde hizmete sunulması sağlandı. Hastanemizde hizmete girecek MR cihazı şu an Samsun Kamu Hastanelerinde kullanılan en üstün teknik özelliklere sahip MR cihazı. Yine hastanemiz KBB, Göz ve Beyin Cerrahi bölümlerimizde kullanılacak ameliyat mikroskopları ve ameliyat masaları da yine şu an yeni hizmete giren şehir hastanelerinde hizmete sunulan cihazlarla aynı teknik özellikte. Yani hastanemizin tıbbi cihaz ve teknolojik altyapısı şehir hastaneleriyle yarışacak kadar güçlü. Bu yönüyle hastanemizin bir şehir hastanesi hüviyetinde hizmet vereceğini söyleyebiliriz.

Poliklinikler
 • Anesteziyoloji ve Reanimasyon
 • Nöroşirurji (Beyin ve Sinir Cerrahisi)
 • Çocuk Cerrahisi
 • Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
 • Deri ve Zührevi Hastalıklar
 • Diş Hekimliği (Genel Diş)
 • Enfeksiyon Hastalıkları (İntaniye)
 • Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon
 • Genel Cerrahi
 • Göğüs Hastalıkları
 • Göz Hastalıkları
 • İç Hastalıkları (Dahiliye)
 • Kadın Hastalıkları ve Doğum
 • Kardiyoloji
 • Kulak Burun Boğaz Hastalıkları
 • Nöroloji
 • Ortopedi ve Travmatoloji
 • Psikiyatri
 • Üroloji

Çarşamba Devlet Hastanesi iletişim ve ulaşım bilgileri sayfanın en üstünde verilmiştir. Çarşamba Devlet Hastanesi, Samsun ili Çarşamba ilçesinde devlet hastanesi olarak faaliyet göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve sadece telefon numarası, web sitesi, adres gibi rehber bilgileri sunmaktadır. Çarşamba Devlet Hastanesi için Merkezi Hastane ve Hekim Randevu Sistemini (MHRS) kullanarak online randevu alabilir veya Alo 182 hattını arayarak operatörden randevunuzu alabilirsiniz.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve eğer kurum tarafından böyle bir hizmet sunuluyorsa telefonla veya internetten online randevu almak için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Yorum ve Şikayetler

Çarşamba Devlet Hastanesi hakkında henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

Çarşamba Devlet Hastanesi hakkında yorum yapın

Kurum ile ilgili yorumlarınızı, eleştirilerinizi veya doktorlara teşekkür mesajınızı mesaj kutusuna yazabilirsiniz. Yorumunuz; isminiz ve profil fotoğrafınız ile birlikte tüm ziyaretçilere açık olarak yayınlanacaktır. İş başvurusu, randevu talebi, ücret bilgisi, resmi şikayet vb. özel mesajlarınız için lütfen kurumun websitesini kullanınız.

avatar
Sağlık Kurumuna Oy Verin
3.9 / 5

Çarşamba Devlet Hastanesi 5 üzerinden 3.9 puan almıştır. Toplam 16 oy kullanılmış ve kurum hakkında henüz yorum yapılmamıştır.

Ulaşım Bilgileri ve Harita

Çarşamba Devlet Hastanesi Ulaşım Haritası
Haritayı büyütmek için resime tıklayınız.

Yakınlardaki Sağlık Kurumları

Atasam Çarşamba Tıp Merkezi
2.6 km. uzaklıkta
Sarıcalı Mah. Yunus Emre Sok. No :22
FMC Çarşamba Diyaliz Merkezi
2.6 km. uzaklıkta
Yeşilırmak Mah. Yeni Samsun Yolu No:60
Salıpazarı İlçe Hastanesi
15.3 km. uzaklıkta
Bereket Mah. 100. Yıl Bulvarı
Terme Devlet Hastanesi
23.7 km. uzaklıkta
Cumhuriyet Mah. Kemer Sokak No:8
Samsun Ayvacık Devlet Hastanesi
25.2 km. uzaklıkta
Eyüp Sultan Mah. Fatma Güler Sokak No:4
Medicana Samsun Hastanesi
33.7 km. uzaklıkta
Yeni Mah. Şehit Mesut Birinci Cad. No:85
Romatem Samsun Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi
33.9 km. uzaklıkta
Yeni Mah. 7.Sok. No:35 Canik
Atasam Hastanesi
34.6 km. uzaklıkta
Derebahçe Mahallesi Bahçıvan Sokak. No:14