Dr. Abdurrahman Yurtaslan Ankara Onkoloji EAH

Dr. Abdurrahman Yurtaslan Ankara Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi
Kurum Adı:Dr. Abdurrahman Yurtaslan Ankara Onkoloji EAH
Kategori:Onkoloji Merkezi
Şehir:Ankara
İlçe:Yenimahalle
Adres:Mehmet Akif Ersoy mah. 13. Cadde No:56 Demetevler
Telefon:0 (312) 336-0909
Web Sitesi:www.onkoloji.gov.trHata Bildir
39.96623932.771815

Kurum Hakkında

Onkoloji Hastanesi, 1956 yılında Türk Kanser Araştırma Kurumunun çabası, gönüllü kişi ve kuruluşların katkılarıyla 100 yataklı Ahmet Andiçen Hastanesi olarak Kurtuluş semtinde faaliyete başlamıştır. 1962 yılında Sağlık Bakanlığı'na devredilişi ve iş yükünün artması sonucu 1967 yılında Etimesgut'daki Makine Kimya Enstitüsüne ait olan bina da hizmete alınmış ve böylece yatak kapasitesi 300' e yükselmiştir. 06-04-1989 tarihinde yapımı tamamlanan yeni ve modern hastane binasının hizmete alınmasıyla Etimesgut bölümü Demetevler'de şu anda faaliyetlerin yürüttüldüğü yeni binaya taşınmıştır. Modern cihazlarla donatılmış bu bölümün hizmete girmesiyle toplam 600 yatak kapasitesine ulaşılmış ve verilen hizmetin niteliği de artmıştır.

Bu yapıya ilaveten 17-05-2007 tarihinde Demetevler Urankent sitesinde yer alan yeni ve modern hastane binasının ek hizmet binası olarak hizmete alınmasıyla çocukluk çağı kanserlerine yönelik çağdaş ve kaliteli hizmet verilmeye başlanılmıştır. Ayrıca bu bina bünyesinde kemik iliği transplantasyon ünitesi de kurulmuştur. Son olarak 2009 yılı içerisinde Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezi (KETEM) binası da Demetevler merkez kampus içerisinde yapımı tamamlanarak hizmete sunulmuştur.

Dr. Abdurrahman Yurtarslan Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi ülkemizde onkoloji alanında hizmet veren tek eğitim ve araştırma hastanesidir. Eğitim hizmeti 10 branşta uzmanlık eğitimi, 4 branşta da yan dal uzmanlık eğitimi olmak üzere toplam 14 branşta, 20 eğitim kliniğinde verilmektedir. Hastanemize başvuran vatandaşlarımıza alanında yetişmiş uzmanlar ile 35 branşta sağlık hizmeti sunulmaktadır. Ayrıca Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezi (KETEM) ünitesi de hastanemiz bünyesinde Demetevler Kampusunda ve Ahmet Andiçen ek hizmet binasında olmak üzere 2 ayrı ünitede faaliyet göstermektedir.

Onkoloji Hastanesi olarak, uzmanlaştığımız her alanda ülkemizde en iyi olmakla kalmayıp uluslararası alanda sunduğumuz hizmetin bilimselliği ve kalitesi ile ilklerin içinde yer alan, lider olmanın yanı sıra her zaman lider kalmayı başarabilen bir sağlık kuruluşuyuz.

Hastanemiz Ankara ili'nin, Yenimahalle İlçesi, Demetevler semtinde olup ulaşımı oldukça kolaydır. Ankara'nın çeşitli merkezlerinden gerek özel araçlarınızla gerekse toplu taşıma sistemlerini kullanarak hastanemize ulaşmak mümkündür. Özel aracı olmayan yurttaşlarımız metro ile hastanemize gelebilir. Metro sistemi kullanan hastalarımız "Hastane" durağında indiklerinde aşağıdaki krokide görüldüğü gibi hastanemize ulaşabilir. Ankaray sistemini kullanarak hastanemize gelmek istediğinizde ise Ankaray "Kızılay" istasyonundan metroya aktarma yaparak ve yine "Hastane" durağında inerek ulaşımı sağlayabilirsiniz.

Poliklinikler
 • Nöroşirurji (Beyin ve Sinir Cerrahisi)
 • Çocuk Hematolojisi ve Onkolojisi
 • Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
 • Deri ve Zührevi Hastalıklar
 • Diş Hekimliği (Genel Diş)
 • Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları
 • Enfeksiyon Hastalıkları (İntaniye)
 • Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon
 • Gastroenteroloji
 • Genel Cerrahi
 • Göğüs Cerrahisi
 • Göğüs Hastalıkları
 • Göz Hastalıkları
 • Hematoloji
 • İç Hastalıkları (Dahiliye)
 • Jinekolojik Onkoloji Cerrahisi
 • Kadın Hastalıkları ve Doğum
 • Kalp ve Damar Cerrahisi
 • Kardiyoloji
 • Kulak Burun Boğaz Hastalıkları
 • Nefroloji
 • Nöroloji
 • Nükleer Tıp
 • Ortopedi ve Travmatoloji
 • Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi
 • Radyasyon Onkolojisi
 • Psikiyatri
 • Tıbbi Onkoloji
 • Üroloji

Dr. Abdurrahman Yurtaslan Ankara Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi iletişim ve ulaşım bilgileri sayfanın en üstünde verilmiştir. Dr. Abdurrahman Yurtaslan Ankara Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Ankara ili Yenimahalle ilçesinde onkoloji merkezi olarak faaliyet göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve sadece telefon numarası, web sitesi, adres gibi rehber bilgileri sunmaktadır. Dr. Abdurrahman Yurtaslan Ankara Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi için Merkezi Hastane ve Hekim Randevu Sistemini (MHRS) kullanarak online randevu alabilir veya Alo 182 hattını arayarak operatörden randevunuzu alabilirsiniz.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve eğer kurum tarafından böyle bir hizmet sunuluyorsa telefonla veya internetten online randevu almak için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Yorum ve Şikayetler

Murat Öztaş
Sakın onkoloji hastanesine hiç kimseyi götürmeyin nolur sağlam insanı veriyorsunuz ve ertesi gün cenazesini alıyorsunuz. Ben babamı götürdüm daha doğrusu babam kendi gitti akciğerlerinde zature vardı. 3 gün sonra taburcu olacağını söylemişler ve gece babam ölmüş ve kimse herhangi müdahale etmemiş. Bu olay 15 eylül 2020 tarihinde meydana geldi.
Yusuf Üçüncü
★★★★★
Eşimin hastalığının tedavisi sırasında bizlere gösterdikleri yakınlıktan ve görev bilinçlerinden dolayi 4. Cerrahi bölümünün değerli yetkilileri başta Mehmet hocam Cihangir hocam, Osman ve Gamze hocam, sorumlu başhemşire Sehar ablam ve ekibine ne kadar dua ve teşekkür etsek az gelir. Bütün dilek istek ve muratlarınız en güzel şekilde kabul olsun. Allahım sizleri hep mutlu eylesin.
Ayrıca aynı dilekleri onkoloji hocamiz Burcin Budakoğlu ve Kaan beye, kardiyoloji kiliniği hocalarına Ayşe ve Hatice hocam ile ekibi için diler ve hepsine ayrı ayrı teşekkür eder selam saygı ve muhabbetlerimizi iletiriz. Allay yar ve yardımcınız olsun.
Kemoterapi ünitesinin değerli çalışanlarını unutursak haksızlık etmiş oluruz. Yine burada bize hizmet veren tüm doktor arkadaşları aynı dilek ve duygularla yad ediyoruz. Hepinizden allah razı olsun.
Irfan Colak
★★★
2 saattir hangi bölümde hangi uzman doktor kadronuz var bir türlü ulaşamadım, ne yapacam bilemedim. Bence sitenizde doktor kadronuza da yer verin.
Sacide Dökmez
★★★★★
Dr. Abdurrahman Yurtaslan Ankara Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi 3. cerrahi kliniği çalışanları, doktorlarım, hemşirelerim, güler yüzlü Dr Mustafa Yılmaz'a teşekkürlerimi sunar, başarıların devamını dilerim.

Dr. Abdurrahman Yurtaslan Ankara Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi hakkında yorum yapın

Kurum ile ilgili yorumlarınızı, eleştirilerinizi veya doktorlara teşekkür mesajınızı mesaj kutusuna yazabilirsiniz. Yorumunuz; isminiz ve profil fotoğrafınız ile birlikte tüm ziyaretçilere açık olarak yayınlanacaktır. İş başvurusu, randevu talebi, ücret bilgisi, resmi şikayet vb. özel mesajlarınız için lütfen kurumun websitesini kullanınız.

avatar
Sağlık Kurumuna Oy Verin
3.3 / 5

Dr. Abdurrahman Yurtaslan Ankara Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi 5 üzerinden 3.3 puan almıştır. Toplam 66 oy kullanılmış ve kurum hakkında 4 yorum yapılmıştır.

Ulaşım Bilgileri ve Harita

Dr. Abdurrahman Yurtaslan Ankara Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ulaşım Haritası
Haritayı büyütmek için resime tıklayınız.

Yakınlardaki Sağlık Kurumları

Osmanlı Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi
630 metre uzaklıkta
Mehmet Akif Ersoy Mah. Sami Efendi Cad. No:56 Demetevler
Servet Ünsal Tıp Merkezi
740 metre uzaklıkta
Demetevler 13.Cd. No:80
Lokman Hekim Demet Tıp Merkezi
960 metre uzaklıkta
Demetevler Vatan Cad. No:81 Yenimahalle
Tepe Tıp Merkezi
1.4 km. uzaklıkta
360. Cad (Eski 8.Cad) No:2 Demetevler
Cihan Göz Hastalıkları Merkezi
1.6 km. uzaklıkta
Ostim Mah. Bağdat Cad. 1153. Sokak No:52
Göl Diyaliz Merkezi
2.1 km. uzaklıkta
Ostim Mh. 99.Sokak No:14 Serhatkent
Yeni Vizyon Tıp Merkezi
2.4 km. uzaklıkta
Barış Mah. Suadiye Cad. No:148-A
Ortadoğu Hastanesi
2.5 km. uzaklıkta
İvedik Caddesi No: 61 Yenimahalle