Gaziantep Üniversitesi Çocuk Hastanesi

Gaziantep Üniversitesi Çocuk Hastanesi
Kurum Adı:Gaziantep Üniversitesi Çocuk Hastanesi
Kategori:Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
Şehir:Gaziantep
İlçe:Şahinbey
Adres:GAÜN Şahinbey Hastanesi Yerleşkesi
Telefon:0 (342) 360-6060
Web Sitesi:hastanetip.gantep.edu.trHata Bildir
37.04095437.31668

Kurum Hakkında

GAÜN Yerleşkesi içerisine kurulan yeni Çocuk Hastanesi toplamda 27 bin 160 metrekarelik alana sahip olup hastanenin 9 bin 120 metrekaresi poliklinik bölümüne, 9 bin 950 metrekaresi hasta yatak bölümü, 3 bin 280 metrekaresi ise yenidoğan bölümüne ait olacak şekilde hizmet vermektedir. Çocuk poliklinikleri (Çocuk sağlığı ve hastalıkları, çocuk endokrin, çocuk alerji ve immünoloji, çocuk nefroloji, çocuk gastroenteroloji, çocuk kardiyoloji, çocuk hematoloji ve onkoloji, çocuk nöroloji, çocuk cerrahi, çocuk psikiyatri) Gaziantep Üniversitesi Şahinbey Araştırma ve Uygulama Hastanesi ana binasının yanında yer alan yeni binada 250 yataklı olarak hizmet vermektedir.

Gaziantep Üniversitesi Şahinbey Araştırma ve Uygulama Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı 1987 yılında kurulmuştur. İlk yıllarda Gaziantep Devlet Hastanesi çocuk kliniğinde hizmet veren anabilim dalımız, 2001 yılından itibaren yataklı servisi, poliklinikler ve acil bölümü ile birlikte hizmet vermektedir. Çocuk alerji, Endokrinoloji, Kardiyoloji, Nefroloji, Nöroloji, Onkoloji, Hematoloji, Gastroenteroloji, Yeni doğan servis ve poliklinikleri ile birlikte sadece Gaziantep'e değil çevre illere de yoğun bir şekilde hizmet vermekte, referans merkezi olmayı hedeflemektedir. Hasta hizmeti ve eğitim-öğretim çalışmalarında amacımız; 0-18 yaş arası çocukların sağlığını korumaya yönelik temel sağlık bakımını sağlamanın yanı sıra, hastalıklarının tanı ve tedavisini de en iyi şekilde yapabilmektir. Eğitim-öğretim etkinlikleri ve hasta hizmetinin yanı sıra bilimsel araştırmalar yaparak Türk ve dünya tıbbına katkıda bulunmak, ulusal ve uluslararası kongre ve toplantılar düzenleyerek pediatri eğitiminin daha geniş kitlelere duyurulmasını sağlamak çocuk sağlığı ve hastalıklarının diğer önemli görevlerinden biridir. Yataklı tedavi hizmetlerimiz, genel pediatri servisinin yanı sıra acil pediatri ve yenidoğan yoğun bakım üniteleriyle, onkoloji hastanesinde sürdürülmektedir.

Gaziantep Üniversitesi Çocuk Hastanesi iletişim ve ulaşım bilgileri sayfanın en üstünde verilmiştir. Gaziantep Üniversitesi Çocuk Hastanesi, Gaziantep ili Şahinbey ilçesinde Çocuk hastanesi olarak faaliyet göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve sadece telefon numarası, web sitesi, adres gibi rehber bilgileri sunmaktadır.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve eğer kurum tarafından böyle bir hizmet sunuluyorsa telefonla veya internetten online randevu almak için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Yorum ve Şikayetler

Zekeriya Özoğuz
04.08.2022 tarihinde endokrin bölümüne çocuklarımız için randevu almaya gittik. (Pr.Dr. M*** ***) randevuyu malesef tlf dan ve online alamadık. Doktor ile yüz yüze görüşüp alacağımız söylendi (özel olduğu için) doktor bey daha kapıda bize siz ne geziyorsunuz. Ne için geldiniz diye bizi hesaba çekti. Çocuklarım için randevu almaya geldik dedim tlf numarası yazdı verdi iletişime geçin dedi. Sözüm ona prof olmuş ama insanlara (hastalara) nasıl hitap edeceyini öğrenmemiş ???
Mustafa Bulgay
★★
Telefonlara cevap vermiyorlar ne biçim hastane. Hastaneye gidiyoruz yüzümüze bakmıyorlar.
Şule Bozaslan
12 Temmuz 2022 sabaha karşı 03:40 da aşırı kusma ve ishal şikayeti için gidiyoruz. Yüzümüze dahi bakmıyorlar ilgi alaka SIFIR. Dışkı testi alıp beklememizi söylediler. O sırada çocuğum tekrar istifra edince o zaman rahatlatıcı serum yaptılar. İçeriği hakkında yine bilgi vermeden(!) daha sonra ROTA virüsü olduğunu kendilerinin bu alanda ilgisinin olmadığın Cengiz Gökçek Çocuk Hastanesine gitmemiz gerektiğini söyleyip gönderdiler... O hastaneye gittiğimizde ise "ne demek rotaya biz bakmıyoruz" dediler diyor doktor bey...
Mustafa Avcı
Aramaya cevap verip baştan sağma yapıp kapatıyorlar.

Gaziantep Üniversitesi Çocuk Hastanesi hakkında yorum yapın

Kurum ile ilgili yorumlarınızı, eleştirilerinizi veya doktorlara teşekkür mesajınızı mesaj kutusuna yazabilirsiniz. Yorumunuz; isminiz ve profil fotoğrafınız ile birlikte tüm ziyaretçilere açık olarak yayınlanacaktır. İş başvurusu, randevu talebi, ücret bilgisi, resmi şikayet vb. özel mesajlarınız için lütfen kurumun websitesini kullanınız.

avatar
Sağlık Kurumuna Oy Verin
3.0 / 5

Gaziantep Üniversitesi Çocuk Hastanesi 5 üzerinden 3.0 puan almıştır. Toplam 23 oy kullanılmış ve kurum hakkında 4 yorum yapılmıştır.

Ulaşım Bilgileri ve Harita

Gaziantep Üniversitesi Çocuk Hastanesi Ulaşım Haritası
Haritayı büyütmek için resime tıklayınız.

Yakınlardaki Sağlık Kurumları

Gaziantep Üniversitesi Şahinbey Araştırma ve Uygulama Hastanesi
520 metre uzaklıkta
Kilis Yolu Üzeri Gaziantep Üniversite Bulvarı
Kemal Bayındır Hastanesi
1.6 km. uzaklıkta
23 Nisan Mah. 34 Nolu Sok. No:35
Gaziantep Çocuk Hastalıkları Hastanesi
1.8 km. uzaklıkta
Osmangazi Mh. Kadıdeğirmeni
Gaziantep Cengiz Gökçek Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi
2 km. uzaklıkta
15 Temmuz Mah. 148063 Nolu Cad. No:4
Defa Life Hospital Hastanesi
2 km. uzaklıkta
Güneykent Mah. 102216 Nolu Cad. No:74
Gaziantep Akademi Hastanesi
2.1 km. uzaklıkta
Binevler Mah. Üniversite Bulvarı No:160
Güneydoğu Diyaliz Merkezi
2.8 km. uzaklıkta
Üniversite Bulvarı Konak Mah. No:131