Gemlik Devlet Hastanesi

Gemlik Devlet Hastanesi
Kurum Adı:Gemlik Devlet Hastanesi
Kategori:Devlet Hastanesi
Şehir:Bursa
İlçe:Gemlik
Adres:Cihatlı Mah. Cihatlı Sok. No:207
Telefon:0 (224) 517-3406
Web Sitesi:gemlikdh.saglik.gov.trHata Bildir
40.43313629.185597

Kurum Hakkında

Gemlik Devlet Hastanesi ilk olarak Ekim 1989 tarihinde Yalova yolu üzerindeki binasında hizmetine başlamıştır. 17 Ağustos 1999 depreminde binanın 8 ana kolonunun hasar görmesi nedeniyle 21 Eylül 1999 tarihinde bina tahliye edilerek hizmeti çadırda sunmak zorunda kalmış, daha sonra kış mevsimi gelince poliklinik hizmeti olarak barakalarda devam etmiştir.

Hayır sever iş adamı Sn.Muammer Ağım tarafından 10 Ekim 1988’de temeli atılan modern hastane binamız 18 Eylül 2000 tarihinde tamamlanarak hastalarımızın hizmetine sunulmuştur. Muammer Ağım Gemlik Devlet Hastanesi’nin toplam arazisi 9500 m2 olup; hastane binası insaat tekniği bakımından çelik konstrüksiyon ile yapilmış Türkiye’nin ilk hastanesidir. 5 kat yükseklikte toplam 4500 m2 kullanım alanı bulunan hastanenin taban alanıysa 768 m2 dir.

Gemlik Devlet Hastanesi olarak 26.12.2014 tarihinde temeli atılan yeni hastane binamıza 09.06.2018 tarihinde sahil binasında bulunan poliklinikler ile diş poliklinikleri, 20.07.2018 tarihinde ise manastır binasında bulunan birimlerin tamamı ile geçilerek hizmet vermeye başlanmıştır. Hastanemiz toplam 29.918 m2 arsa alanı üzerinde 6.987 m2 oturma alanı ve 35.103 m2 kapalı alana sahip A, B, C ve D olmak üzere toplam dört blok ile 260 yatak, 61 poliklinik, Acil Servis, 1.-2.-3. Basamak Yoğun Bakım Üniteleri, Hemodiyaliz Ünitesi, Palyatif Bakım Servisi ve Evde Sağlık Hizmeti ile hizmet vermekteyiz.

2006 Yılında Bebek Dostu Hastane unvanını alan hastanemiz anne ve bebek sağlığı, emzirmenin önemi konusunda bilgilendirici ve destekleyici faaliyetlerde bulunmaktadır. 2012 yılında Hisar mahallesinde Toplum ve Ruh Sağlığı Merkezi hizmete girmiştir. 2014 Eylül ayı itibariyle Hastanemiz bünyesinde MR hizmetimiz başlamıştır.

Poliklinikler
 • Anesteziyoloji ve Reanimasyon
 • Nöroşirurji (Beyin ve Sinir Cerrahisi)
 • Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
 • Deri ve Zührevi Hastalıklar
 • Diş Hekimliği (Genel Diş)
 • Enfeksiyon Hastalıkları (İntaniye)
 • Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon
 • Genel Cerrahi
 • Göğüs Hastalıkları
 • Göz Hastalıkları
 • İç Hastalıkları (Dahiliye)
 • Kadın Hastalıkları ve Doğum
 • Kardiyoloji
 • Kulak Burun Boğaz Hastalıkları
 • Nöroloji
 • Ortopedi ve Travmatoloji
 • Psikiyatri
 • Sigarayı Bıraktırma Kliniği
 • Üroloji

Gemlik Devlet Hastanesi iletişim ve ulaşım bilgileri sayfanın en üstünde verilmiştir. Gemlik Devlet Hastanesi, Bursa ili Gemlik ilçesinde devlet hastanesi olarak faaliyet göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve sadece telefon numarası, web sitesi, adres gibi rehber bilgileri sunmaktadır. Gemlik Devlet Hastanesi için Merkezi Hastane ve Hekim Randevu Sistemini (MHRS) kullanarak online randevu alabilir veya Alo 182 hattını arayarak operatörden randevunuzu alabilirsiniz.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve eğer kurum tarafından böyle bir hizmet sunuluyorsa telefonla veya internetten online randevu almak için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Yorum ve Şikayetler

Gemlik Devlet Hastanesi hakkında henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

Gemlik Devlet Hastanesi hakkında yorum yapın

Kurum ile ilgili yorumlarınızı, eleştirilerinizi veya doktorlara teşekkür mesajınızı mesaj kutusuna yazabilirsiniz. Yorumunuz; isminiz ve profil fotoğrafınız ile birlikte tüm ziyaretçilere açık olarak yayınlanacaktır. İş başvurusu, randevu talebi, ücret bilgisi, resmi şikayet vb. özel mesajlarınız için lütfen kurumun websitesini kullanınız.

avatar
Sağlık Kurumuna Oy Verin
3.1 / 5

Gemlik Devlet Hastanesi 5 üzerinden 3.1 puan almıştır. Toplam 16 oy kullanılmış ve kurum hakkında henüz yorum yapılmamıştır.

Ulaşım Bilgileri ve Harita

Gemlik Devlet Hastanesi Ulaşım Haritası
Haritayı büyütmek için resime tıklayınız.

Yakınlardaki Sağlık Kurumları

Atakent Gemlik Tıp Merkezi
2.2 km. uzaklıkta
Dr. Ziya Kaya Mah. Hürriyet Cad. No:45
Orhangazi Devlet Hastanesi
11.9 km. uzaklıkta
Arapzade Mh. Tekneli Küp Fındıklı Yolu Cd. No:65
Atakent Cerrahi Tıp Merkezi
12.5 km. uzaklıkta
Muradiye Mah. Turist Yolu Altı Caddesi No:104
Orhangazi Umut Diyaliz Merkezi
13.1 km. uzaklıkta
Arapzade Mah. EyyüpTopçu Cad. No:13
Gürsu Cüneyt Yıldız Devlet Hastanesi
23.1 km. uzaklıkta
Zafer Mah. Mehmet Müezzinoğlu Cad. No:52
Çınarcık Devlet Hastanesi
24 km. uzaklıkta
Harmanlar Mah. Gazi Tevfiköz Sok. No:1
Başkent Üniversitesi Yalova Diyaliz Merkezi
24.4 km. uzaklıkta
Adnan Menderes Mah. Nehir Sk. No:16
Biyofiz Mudanya Tıp Merkezi
24.6 km. uzaklıkta
Bursa Asfaltı Cd. Ulutaş Park Sitesi No:160/B