Karadeniz Teknik Üniversitesi Farabi Hastanesi

Karadeniz Teknik Üniversitesi Farabi Hastanesi
Kurum Adı:Karadeniz Teknik Üniversitesi Farabi Hastanesi
Kategori:Üniversite Hastanesi
Şehir:Trabzon
İlçe:Ortahisar
Adres:Karadeniz Teknik Universitesi
Telefon:0 (462) 377-5000
Web Sitesi:www.farabihastanesi.ktu.edu.trHata Bildir
40.99311539.76922

Kurum Hakkında

Sağlık ve Sosyal Yardım Bakanlığı ile Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörlüğü arasında 1980 yılında imzalanan protokol ile Trabzon Soğuksu-Çamlık mevkiinde bulunan 225 yataklı binanın 10 yıl süre ile KTÜ Tıp Fakültesi'ne tahsis edilmesi ile aktif olarak hizmete başlayan Tıp Fakültesi Hastanesi, KTÜ kampusunda 38. 000 m2 kapalı alanda yapımı tamamlanarak Farabi Hastanesi adını aldığı 600 yatak kapasiteli yeni ve modern binalarına 1986 yılında taşınmıştır.

Bu tarihten sonra akademik ve idari kadro ile fiziksel imkanlar bakımından hızlı bir gelişme gösteren Farabi Hastanesi'nin, 1992 yılında ihale edilerek 1993 yılında kampus içerisinde 25. 000 m2 kapalı alanda inşasına başlanılan 308 yatak kapasiteli ek hastane binasının inşası (B blok) tamamlanarak 2004 yılında geçici olarak hizmete sokulmuştur. Daha sonra A blokta başlatılan yenileme çalışmaları tamamlanmış ve 2005 Eylül ayı itibariyle her iki ana blokta toplam 749 hasta kapasitesi ile hizmetine devam etmektedir.

Eğitim ve araştırma yanında, bölge hastanesi konumuyla Doğu Karadeniz Bölgesinin geniş bir halk kitlesine hizmet veren 800 yatak kapasiteli KTÜ Farabi Hastanesi'ne başvuran hasta sayısında her geçen yıl anlamlı bir çoğalma yaşanmakta, buna bağlı olarak hastanenin klinik, poliklinik, teşhis ve tedavi üniteleri, akademik ve idari personel ve de fiziki mekan bazında hizmet alanı genişletilmeye çalışılmaktadır.

Ulaşım:

Meydan - Farabi Hastanesi

Belediye binası arkasından Tıp Fakültesi Dolmuşları ile gelinebilmektedir.

Havaalanı - Farabi Hastanesi

Havaalanı dolmuşları ile gelirken, Forum Alışveriş merkezi yanından, Tıp Fakültesi dolmuşuna binerek hastanemize ulaşabilirsiniz.

Karadeniz Teknik Üniversitesi Farabi Hastanesi iletişim ve ulaşım bilgileri sayfanın en üstünde verilmiştir. Karadeniz Teknik Üniversitesi Farabi Hastanesi, Trabzon ili Ortahisar ilçesinde Üniversite hastanesi olarak faaliyet göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve sadece telefon numarası, web sitesi, adres gibi rehber bilgileri sunmaktadır.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve eğer kurum tarafından böyle bir hizmet sunuluyorsa telefonla veya internetten online randevu almak için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Yorum ve Şikayetler

Semanur Yavuz
★★★★★
KBB servisinde doktorumuz Abdülcelal Işık Bey'e sonsuz teşekkürlerimizi iletiyoruz.
Ibrahim Balaban
★★★★★
Beyin Cerrahisi Sayın Dç.Dr. Haydar Uslu beyfendiye ve ekibine ayrıca beyin cerrahi bölümünde çalışan başta asistan hocalarımız olmak kaydı ile değerli hemşirelerimize ve tüm çalışanlara sonsuz teşekkürlerimi sunar hepsine sağlık mutluluk ve başarılı bir hayat temenni eder, saygılarımı sunarım. Halen şu anda beyin cerrahi bölümünde yatan annem önce Allah'ın izni ile ve sonra Farabi Hastanesinde görev yapan başarılı doktorların sayesinde Allah'a hamd olsun annem gittikçe düzeliyor. Annem çok büyük bir ameliyat geçirdi ve başarılı bir oparesyon gerçekleşti. Sayın Hocam Dç.Dr. Haydar Uslu beyfendiye ve ekibine çok teşekkür eder, saygılarımı sunarım.
Gönül Öksüz Çolakoğlu
★★
Yukarıda yazılan yorumlara katılıyorum ancak enfeksıyon bölumunde yatan hastaların ve rekavetcılerın durumu gercekten çok kotu kümes gibi odalarda iki hasta yatmakta rekavetcıler ise bir sandalye üzerınde tavuklar bile kalmaz o odalarda öyle bir hasteneye yakışmayan bir bölüm sağlık bakanlığının bu duruma bir el atmasını beklıyoruz.
Kadem Akal
★★★★★
Karadeniz Teknik Universitesi çok mükemmel hastahane. Doktorundan personeline varınca kadar güleryüz ve kaliteli.
Ibrahim Dal
★★★★
Hastane hemşireleri ve doktorları 1.sınıf ancak hastanede refakatçıların durumu içler acısı. Bir sandalye ile sabaha kadar bekleyin deniliyor, bu kötü durumun hastane yönetimince ele alınmasını talep ediyorum.
Cem Kaya
★★★★★
Babam Cengiz KAYA'nın safrakesisi ameliyatını başarı ile gerçekleştiren hastaneniz doktorlarından doç. Dok. Serdar TÜRKYILMAZ’a ve ekibine ayrıca genel cerrahi bölümünde görev yapan hemşirelerine Hatice ÖZDEMİR, hemşire Arzu hanıma ve diğer hemşire kardeşlerimize ve servis personeline hastamıza ameliyat öncesi ve sonrasındaki başta hastamıza ve biz refakatçılarına gösterdikleri ilgi alaka ve güleryüzlü davranışından dolayı teşekkür ederiz. İyiki sizin gibi doktorlarımız hemşirelerimiz var. Allah sizleri başımızdan eksik etmesin.
Hürriyet Ergül Alemdağ
★★★
Acaba biyokimya lab. sonuçlarını görebileceğimiz bir sorgulama sisteminiz var mı? Ben göremedim. Böyle büyük bir hastanenin kesinlikle bu sisteme sahip olması gerekir.

Karadeniz Teknik Üniversitesi Farabi Hastanesi hakkında yorum yapın

Kurum ile ilgili yorumlarınızı, eleştirilerinizi veya doktorlara teşekkür mesajınızı mesaj kutusuna yazabilirsiniz. Yorumunuz; isminiz ve profil fotoğrafınız ile birlikte tüm ziyaretçilere açık olarak yayınlanacaktır. İş başvurusu, randevu talebi, ücret bilgisi, resmi şikayet vb. özel mesajlarınız için lütfen kurumun websitesini kullanınız.

avatar
Sağlık Kurumuna Oy Verin
3.5 / 5

Karadeniz Teknik Üniversitesi Farabi Hastanesi 5 üzerinden 3.5 puan almıştır. Toplam 55 oy kullanılmış ve kurum hakkında 7 yorum yapılmıştır.

Ulaşım Bilgileri ve Harita

Karadeniz Teknik Üniversitesi Farabi Hastanesi Ulaşım Haritası
Haritayı büyütmek için resime tıklayınız.

Yakınlardaki Sağlık Kurumları

Karadeniz Lazer Göz Merkezi
3.6 km. uzaklıkta
Gazipaşa Caddesi No:9/2
Yavuzselim Kemik Hastalıkları ve Rehabilitasyon Hastanesi
3.7 km. uzaklıkta
Boztepe Mah. İran Cad. No:144
İmperial Hastanesi
3.9 km. uzaklıkta
Kemerkaya mh. İller sk. Devlet Sahil Yolu No:27-29
Fizyotem Tıp Merkezi
5.1 km. uzaklıkta
Hızırbey Mh. Kahramanmaraş Cd. No:4
Kuzey Göz Hastalıkları Merkezi
5.6 km. uzaklıkta
İnönü Mah. İnönü Cd. No: 88/1
Trabzon Fatih Devlet Hastanesi
5.8 km. uzaklıkta
İnönü Mahallesi Trabzonspor Bulvarı No:177
Medical Park Karadeniz Hastanesi
5.9 km. uzaklıkta
İnönü Mahallesi Yavuz Selim Bulvarı No:190