Kula Devlet Hastanesi

Kula Devlet Hastanesi
Kurum Adı:Kula Devlet Hastanesi
Kategori:Devlet Hastanesi
Şehir:Manisa
İlçe:Kula
Adres:4 Eylül Mah. Tapduk Emre Cad. No:28
Telefon:0 (236) 816-6520
Web Sitesi:kuladh.gov.trHata Bildir
38.54549728.645010

Kurum Hakkında

İlçemiz Devlet Hastanesi, 1955 yılında Kula Mensucat Fabrikası tarafından yaptırılan binanın, 1958 yılında Sağlık Bakanlığına devredilmesiyle Kula Devlet Hastanesi olarak hizmet vermeye başlamıştır. Mevcut binanın; ilçe halkının ihtiyaçlarını karşılayamaması ve hasta yoğunluğundaki sıkıntılar nedeniyle, 1988 yılında ilçemiz hayırseverlerinden Hacı Süleyman Gülsüm ve oğulları tarafından yaptırılan ek bina, yataklı servis ve poliklinik hizmetlerini dönemin koşullarına göre büyük ölçüde rahatlatmıştır.

1997 yılında hayırsever Sayın Ahmet Özmen tarafından Hastanemiz mevcut binalarının ön tarafına bitişik şekilde, prefabrik acil servis binası yaptırılarak, Sağlık Bakanlığına devredilmiştir. Takip eden 1998-1999 yıllarında Devlet-Vatandaş işbirliği ile Hastanemize ait binaların tüm iç kullanım alanlarının tadilat ve onarımları yapılarak Kula halkına daha kaliteli ve yeterli sağlık hizmetinin verilmesi sağlanmıştır.

Geçen yıllar içerisinde nüfusun artışı ve daha da önemlisi son yıllarda sağlıkta yeni yapılanmalar nedeniyle, servis ve polikliniklerimizin yetersiz kaldığı görülerek, hizmet binamızın ön ve arka tarafına ek binaların temeli atılmıştır. Hayırsever vatandaşlarımızın katkıları ve hastane personelimizin banka maaş promosyonları ile 2007 yılı ortalarında ön taraftaki ek binamız hizmete girmiş, arka taraftaki ek binamızın kaba inşaatı bitirilmiştir. İl Özel İdaresinin katkılarıyla yapımı devam etmekte olan arka taraftaki ek binamızın 2008 yılı ortalarında hizmete açılması planlanmaktadır. Amacımız; yeni ek binamızın faaliyete geçmesiyle, poliklinik ve hasta odaları sayılarının artması, yeni doğumhane ve yoğun bakım ünitesinin kurulması ile beraber İlçemiz halkına en iyi şartlarda ve daha kaliteli hizmet vermektir.

Hastanemiz; 2735 m2 oturum alanına sahip olup, yönetimi ve personeliyle birlikte çağın gereklerine uygun hizmet anlayışı, vizyonu, misyonu ve politikalarıyla, kalite belgesi almaya aday, Kula halkına daha kaliteli ve yeterli sağlık hizmeti vermeyi amaçlayan bir kurumdur.

Poliklinikler
  • Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
  • Diş Hekimliği (Genel Diş)
  • Genel Cerrahi
  • Göz Hastalıkları
  • İç Hastalıkları (Dahiliye)
  • Kadın Hastalıkları ve Doğum
  • Kulak Burun Boğaz Hastalıkları
  • Ortopedi ve Travmatoloji
  • Üroloji

Kula Devlet Hastanesi iletişim ve ulaşım bilgileri sayfanın en üstünde verilmiştir. Kula Devlet Hastanesi, Manisa ili Kula ilçesinde devlet hastanesi olarak faaliyet göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve sadece telefon numarası, web sitesi, adres gibi rehber bilgileri sunmaktadır. Kula Devlet Hastanesi için Merkezi Hastane ve Hekim Randevu Sistemini (MHRS) kullanarak online randevu alabilir veya Alo 182 hattını arayarak operatörden randevunuzu alabilirsiniz.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve eğer kurum tarafından böyle bir hizmet sunuluyorsa telefonla veya internetten online randevu almak için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Yorum ve Şikayetler

Bektaş Yıldız
★★★★★
Ege bölgesinde en iyi hizmet veren hastanedir. Doktorları hemşireleri ve tüm çalışanları hizmetlerinden dolayı kutlarım. Hepinize sağlıklı mutlu günler dilerim. Sevgilerimle
Gürdal Fidan
★★★★★
Yapmış olduğunuz hizmetden dolayı teşekkür ederiz.

Kula Devlet Hastanesi hakkında yorum yapın

Kurum ile ilgili yorumlarınızı, eleştirilerinizi veya doktorlara teşekkür mesajınızı mesaj kutusuna yazabilirsiniz. Yorumunuz; isminiz ve profil fotoğrafınız ile birlikte tüm ziyaretçilere açık olarak yayınlanacaktır. İş başvurusu, randevu talebi, ücret bilgisi, resmi şikayet vb. özel mesajlarınız için lütfen kurumun websitesini kullanınız.

avatar
Sağlık Kurumuna Oy Verin
3.0 / 5

Kula Devlet Hastanesi 5 üzerinden 3.0 puan almıştır. Toplam 31 oy kullanılmış ve kurum hakkında 2 yorum yapılmıştır.

Ulaşım Bilgileri ve Harita

Kula Devlet Hastanesi Ulaşım Haritası
Haritayı büyütmek için resime tıklayınız.

Yakınlardaki Sağlık Kurumları

Alaşehircan Diyaliz Merkezi
23.3 km. uzaklıkta
Süleyman Demirel Blv. Kırmızıgül Sk. No:1
Sarıkız Hastanesi
23.6 km. uzaklıkta
Kurtuluş Mah. Karahanlılar Sok. No:13
Alaşehir Devlet Hastanesi
24.7 km. uzaklıkta
Ilıca Mahallesi Ulupınar Bağ Yolu Küme Evleri No:9
Selendi Devlet Hastanesi
29.6 km. uzaklıkta
Şerefiye Mah. Tokatüstü Mevkii
Köprübaşı İlçe Devlet Hastanesi
31 km. uzaklıkta
Temrek Mah. Cumhuriyet Caddesi No:27
Sarıgöl Devlet Hastanesi
33.9 km. uzaklıkta
Siteler Mah. Alaşehir Cd. No:100
Eşme Devlet Hastanesi
34.2 km. uzaklıkta
İstasyon Mah. Gülmezoğlu Cad. No:106