Kula Devlet Hastanesi

Kula Devlet Hastanesi
Kurum Adı:Kula Devlet Hastanesi
Kategori:Devlet Hastanesi
Şehir:Manisa
İlçe:Kula
Adres:4 Eylül Mah. Tapduk Emre Cad. No:28
Telefon:0 (236) 816-6520
38.54549728.645010

Kurum Hakkında

İlçemiz Devlet Hastanesi, 1955 yılında Kula Mensucat Fabrikası tarafından yaptırılan binanın, 1958 yılında Sağlık Bakanlığına devredilmesiyle Kula Devlet Hastanesi olarak hizmet vermeye başlamıştır. Mevcut binanın; ilçe halkının ihtiyaçlarını karşılayamaması ve hasta yoğunluğundaki sıkıntılar nedeniyle, 1988 yılında ilçemiz hayırseverlerinden Hacı Süleyman Gülsüm ve oğulları tarafından yaptırılan ek bina, yataklı servis ve poliklinik hizmetlerini dönemin koşullarına göre büyük ölçüde rahatlatmıştır.

1997 yılında hayırsever Sayın Ahmet Özmen tarafından Hastanemiz mevcut binalarının ön tarafına bitişik şekilde, prefabrik acil servis binası yaptırılarak, Sağlık Bakanlığına devredilmiştir. Takip eden 1998-1999 yıllarında Devlet-Vatandaş işbirliği ile Hastanemize ait binaların tüm iç kullanım alanlarının tadilat ve onarımları yapılarak Kula halkına daha kaliteli ve yeterli sağlık hizmetinin verilmesi sağlanmıştır.

Geçen yıllar içerisinde nüfusun artışı ve daha da önemlisi son yıllarda sağlıkta yeni yapılanmalar nedeniyle, servis ve polikliniklerimizin yetersiz kaldığı görülerek, hizmet binamızın ön ve arka tarafına ek binaların temeli atılmıştır. Hayırsever vatandaşlarımızın katkıları ve hastane personelimizin banka maaş promosyonları ile 2007 yılı ortalarında ön taraftaki ek binamız hizmete girmiş, arka taraftaki ek binamızın kaba inşaatı bitirilmiştir. İl Özel İdaresinin katkılarıyla yapımı devam etmekte olan arka taraftaki ek binamızın 2008 yılı ortalarında hizmete açılması planlanmaktadır. Amacımız; yeni ek binamızın faaliyete geçmesiyle, poliklinik ve hasta odaları sayılarının artması, yeni doğumhane ve yoğun bakım ünitesinin kurulması ile beraber İlçemiz halkına en iyi şartlarda ve daha kaliteli hizmet vermektir.

Hastanemiz; 2735 m2 oturum alanına sahip olup, yönetimi ve personeliyle birlikte çağın gereklerine uygun hizmet anlayışı, vizyonu, misyonu ve politikalarıyla, kalite belgesi almaya aday, Kula halkına daha kaliteli ve yeterli sağlık hizmeti vermeyi amaçlayan bir kurumdur.

Poliklinikler
  • Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
  • Diş Hekimliği (Genel Diş)
  • Genel Cerrahi
  • Göz Hastalıkları
  • İç Hastalıkları (Dahiliye)
  • Kadın Hastalıkları ve Doğum
  • Kulak Burun Boğaz Hastalıkları
  • Ortopedi ve Travmatoloji
  • Üroloji

Kula Devlet Hastanesi iletişim bilgileri (telefon, faks ve internet sitesi) sayfanın en üstünde verilmiştir. Kula Devlet Hastanesi, Manisa ili Kula ilçesinde devlet hastanesi olarak faaliyet göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve sadece telefon numarası, web sitesi, adres gibi rehber bilgileri sunmaktadır.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve eğer kurum tarafından böyle bir hizmet sunuluyorsa telefonla veya internetten online randevu almak için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

MHRS - Online Randevu

Kula Devlet Hastanesi RandevuKula Devlet Hastanesi için Merkezi Hastane ve Hekim Randevu Sistemini (MHRS) kullanarak online randevu alabilir veya Alo 182 hattını telefonla arayarak operatörden randevunuzu alabilirsiniz.

Yorum ve Şikayetler

Bektaş Yıldız · 21 Nisan 2018

Ege bölgesinde en iyi hizmet veren hastanedir. Doktorları hemşireleri ve tüm çalışanları hizmetlerinden dolayı kutlarım. Hepinize sağlıklı mutlu günler dilerim. Sevgilerimle

Gürdal Fidan · 31 Ocak 2013

Yapmış olduğunuz hizmetden dolayı teşekkür ederiz.

Facebook kimliğiniz ile yorum yapın.

Kula Devlet Hastanesi ile ilgili yorumlarınızı, eleştirilerinizi veya doktorlara teşekkür mesajınızı mesaj kutusuna yazabilirsiniz. Yorumunuz; isminiz ve Facebook profil resminiz ile birlikte tüm ziyaretçilere açık olarak yayınlanacaktır. İş başvurusu, randevu talebi, ücret bilgisi, resmi şikayet vb. özel mesajlarınız için lütfen kurumun websitesini kullanınız.

Not: Bu sayfalarda yer alan kullanıcı yorumları kişilerin kendi görüş ve düşünceleridir. Yorumlar 5651 sayılı kanun uyarınca herhangi bir denetime ve kontrole tabi tutulmadan yayınlanmaktadır. Yazılanlardan Trhastane.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Sağlık Kurumuna Oy Verin

Kula Devlet Hastanesi 5 üzerinden 2.9 puan almıştır. Toplam 30 oy kullanılmış ve kurum hakkında 2 yorum yapılmıştır.

Ulaşım Bilgileri ve Harita

Kula Devlet Hastanesi Ulaşım Haritası
Haritayı büyütmek için tıklayınız

Yakınlardaki Sağlık Kurumları

Alaşehircan Diyaliz Merkezi

23.3 km. uzaklıkta

Süleyman Demirel Blv. Kırmızıgül Sk. No:1

Alaşehir Devlet Hastanesi

24.7 km. uzaklıkta

Ilıca Mahallesi Ulupınar Bağ Yolu Küme Evleri No:9

Selendi Devlet Hastanesi

29.6 km. uzaklıkta

Şerefiye Mah. Tokatüstü Mevkii

Köprübaşı İlçe Devlet Hastanesi

31 km. uzaklıkta

Temrek Mah. Cumhuriyet Caddesi No:27

Sarıgöl Devlet Hastanesi

33.9 km. uzaklıkta

Siteler Mah. Alaşehir Cd. No:100

Eşme Devlet Hastanesi

34.2 km. uzaklıkta

İstasyon Mah. Gülmezoğlu Cad. No:106

Salihli Can Hastanesi

42.6 km. uzaklıkta

Yörük Mahallesi Avar Cd. No:123