Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi

Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi
Kurum Adı:Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi
Kategori:Psikiyatri Merkezi
Şehir:Manisa
İlçe:Şehzadeler
Adres:Şehitler Mh. 814 Sk. No:28
Telefon:0 (236) 231-4624
Web Sitesi:manisarsh.saglik.gov.trHata Bildir
38.61781627.443421

Kurum Hakkında

Hastanemizde, Manisa'da 35 dönümlük, Ahmetli İlçesinde 44 dönümlük alanda yataklı ve ayaktan tedavi hizmetleri verilmektedir. Hastanemiz aynı zamanda 12 ile bakan bir bölge hastanesidir Hastanemizde toplam 13 dalda rehabilitasyon hizmeti verilmektedir. 2011 yılından beri Toplum Ruh Sağlığı Merkezimizde taburcu olan hastalarımıza da rehabilitasyon hizmeti vermekteyiz.

Hastanemiz bir bölge hastanesidir. Hastanemizde ayaktan ve yatarak tedavi hizmeti verilmektedir. Ayaktan ve yataklı tedavi bölümleri Acil. B. C, D, E (Adli Psikiyatri). F. H servisleri, Amatem, Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi, Anestezilı EKT servisi Toplum Ruh Sağlığı Merkezi, Ahmetli Ek ünitesidir. Hastanemiz 786 yatağa sahiptir. Hastanemizde psikiyatri uzmanları, çocuk ve ergen psikiyatri uzmanları, nöroloji uzmanları, anestezi uzmanı, aile hekimliği uzmanı, biyokimya ve toksıkotojı uzmanları, pratisyen hekimler, diş hekimleri, psikologlar, sosyal çalışmacılar, hemşireler ve sağlık memurları tarafından bir ekip anlayışıyla tedavi ve rehabilitasyon hizmeti verilmektedir. Hastalara uzman doktorlar tarafından her gün vizit yapılmakta, pratisyen hekimler tarafından hastaların ayrıntılı değerlendirilmesi ve takibi sağlanmaktadır.

Gerekliğinde hastalara hastanemiz nöroloji ve aile hekimi uzmanı taralından konsültasyon hizmeti ver ilmektedir. Psikologlar tarafından genellikle her gün günaydın toplantısı, haftada 2 kez grup terapisi, durumu uygun olan hastalara bireysel terapi uygulanmaktadır. Sosyal çalışmacılar, hasta yakınları ile iletişim ve işbirliğini sağlamakta, yakınları olmayan ve sağlık güvencesi bulunmayan hastaların sorunlarına çözüm yollarını araştırmaktadır Hastalarımızın hemşirelik hizmetleri, deneyimli ve eğitimli hemşire kadromuz tarafından yapılmaktadır. Yatan hastalarımızın hastane ortamında aktif olmalarını sağlamak ve grup ortamında bulunmaları için Rehabilitasyon birimi bulunmaktadır. Hastanemizde hastalarımıza verilen yemekler diyetisyenler kontrolünde ve hijyenik bir ortamda hazırlanmaktadır.

Hastanemiz erişkin psikiyatrisi, çocuk ve ergen psikiyatrisi, aile hekimliği, diş polikliniği ve nöroloji polikliniği ile Manisa ve civar illerin hastalarına hizmet vermektedir. Hastanemizde tedavi olmak isteyen hastalanmıza, çocuk polikliniği dışındaki polikliniklerde randevu olmaksızın aynı gün hizmet verilmektedir. Tüm poliklinik hizmetlerimiz uzman hekimler tarafından verilmekte ve 2004 yılından itibaren hastalarımız hekim seçme haklarını kullanabilmekte, istedikleri uzman doktora muayene olabilmektedirler. Ayrıca mesai sonrası Acil Psikiyatri Servisi hizmet vermeye devam etmektedir.

Poliklinikler
  • Aile Hekimliği
  • Amatem (Alkol ve Madde Bağımlılığı)
  • Çocuk Psikiyatrisi
  • Enfeksiyon Hastalıkları (İntaniye)
  • İç Hastalıkları (Dahiliye)
  • Nöroloji
  • Psikiyatri
  • Sigarayı Bıraktırma Kliniği

Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi iletişim ve ulaşım bilgileri sayfanın en üstünde verilmiştir. Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi, Manisa ili Şehzadeler ilçesinde psikiyatri merkezi olarak faaliyet göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve sadece telefon numarası, web sitesi, adres gibi rehber bilgileri sunmaktadır. Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi için Merkezi Hastane ve Hekim Randevu Sistemini (MHRS) kullanarak online randevu alabilir veya Alo 182 hattını arayarak operatörden randevunuzu alabilirsiniz.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve eğer kurum tarafından böyle bir hizmet sunuluyorsa telefonla veya internetten online randevu almak için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Yorum ve Şikayetler

Necla Orcanel
★★
Önemli bir konu hakkında bilgi almak için defalarca aramama rağmen muhatab kimseye ulaşamadım.

Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi hakkında yorum yapın

Kurum ile ilgili yorumlarınızı, eleştirilerinizi veya doktorlara teşekkür mesajınızı mesaj kutusuna yazabilirsiniz. Yorumunuz; isminiz ve profil fotoğrafınız ile birlikte tüm ziyaretçilere açık olarak yayınlanacaktır. İş başvurusu, randevu talebi, ücret bilgisi, resmi şikayet vb. özel mesajlarınız için lütfen kurumun websitesini kullanınız.

avatar
Sağlık Kurumuna Oy Verin
3.2 / 5

Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi 5 üzerinden 3.2 puan almıştır. Toplam 14 oy kullanılmış ve kurum hakkında 1 yorum yapılmıştır.

Ulaşım Bilgileri ve Harita

Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi Ulaşım Haritası
Haritayı büyütmek için resime tıklayınız.

Yakınlardaki Sağlık Kurumları

Sekiz Eylül Hastanesi
590 metre uzaklıkta
Sakarya Mahallesi 1115 Sokak No:4
Egegöz Manisa Göz Hastalıkları Merkezi
690 metre uzaklıkta
Sakarya Mh. Cumhuriyet Cd. 74A
Manisa Deva Tıp Merkezi
700 metre uzaklıkta
Sakarya Mh. Cumhuriyet Cd. No:78
Manisa Şehir Hastanesi
1.6 km. uzaklıkta
Adnan Menderes Mh. 132. Sok. No:15
Nefronege Diyaliz Merkezi
1.7 km. uzaklıkta
2. Anafartalar Mah. Halil Erdoğan Cad. No:65
Spiloks Hiperbarik Oksijen Tedavi Merkezi
1.7 km. uzaklıkta
2. Anafartalar, Akhisar Cad. No:67/A
Fizipol Manisa Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi
2.1 km. uzaklıkta
Arda Mah. 3219 Sokak No:10