Özel Aydın Göz Hastanesi

Özel Aydın Göz Hastanesi
Kurum Adı:Özel Aydın Göz Hastanesi
Kategori:Göz Hastalıkları Merkezi
Şehir:Aydın
İlçe:Efeler
Adres:İstiklal Mah. Muğla Bulvarı No:40
Telefon:0 (256) 226-8686
Web Sitesi:www.aydingoz.com.trHata Bildir
37.83003727.843311

Kurum Hakkında

Özel Aydın Göz Hastanesi, Aydın ili Efeler ilçesinde göz hastalıkları merkezi olarak faaliyet göstermektedir. Aydın'ın ilk ve halihazırda tek Göz Hastanesi; 2100 m²'lik kapalı alanda, modern teknolojinin sunduğu imkanları kullanan deneyimli kadrosuyla, 2000 yılından bu yana sürekli kendini yenileyerek hastalarına en üst kalitede sağlık hizmeti vermeyi amaç edinmiş bir sağlık kuruluşudur. Yıllık ortalama 50000 hasta ve 5000 ameliyat sayısıyla göz sağlığı konusunda bölgesinde referans hastane olmayı başarmıştır.

Aydın Göz, göz sağlığı alanındaki güvenilir sağlık kurumu arayışını; profesyonel, dürüst ve farklı hizmet anlayışımızla birleştiren, bilgi ve teknolojiyi yakından takip ederek güncel uygulamaları hastalarına sunmak için kendini sürekli yenileyen, koruyucu ve tedavi edici yaklaşımı benimseyerek, onların yaşam kalitelerini yükseltmeyi amaç edinmiş bir sağlık kuruluşudur.

Acil Servis Birimi

Göz acil polikliniğimiz Ana Blok kuzey girişinde bulunmakta olup 24 saat esasına göre hizmet vermektedir. Tek yataklı müşahade ve resusitasyon birimi ile bir muayene biriminden oluşmaktadır. Acil polikliniğimizde EKG cihazı, Defibrilatör, Aspiratör, nebülizatör ve göz üniti bulunmaktadır. Acil birimimizde göz pansumanları, yabancı cisim çıkarılması, göz yıkaması ve diğer göz acil müdahaleleri yapılmaktadır.

Tıbbi Görüntüleme Birimi

Görme sinirinin başının gelişmiş şekilde analizini yapan OCT(Optik Sinir Tomografisi) hasarın oluştuğu görme sinirinin başının çok hassas olarak analizini yapması nedeniyle yine glokom teşhis ve takibinde çok önemlidir. OCT cihazı ile aynı zamanda gözün sinir liflerinin analizi de yapılabilmektedir; bu da glokomun takibinde çok önemlidir.

Bilgisayarları Görme Alanı

Glokom teşhis ve takibinde en önemli cihazlardan birisi de Bilgisayarlı Görme Alanı'dır. Görme alanı cihazının bulunduğu birimde, merkezi ve çevresel görme kalitesi test edilir. Birimde gerçekleştirilen testler glokom, retina ve nöroftalmolojik hastalıklarda özellikle kullanılır.

Göz Servisi

Hastalarımızın ameliyat sonrası misafir edilmesi için; on yataklı özel tasarlanmış odası, yatan hastalarımıza en iyi hizmeti vermek üzere hazırlanmıştır. Hastalarımız; tedavileri sürerken, hasta odalarından diz üstü bilgisayarları ile kolayca internet bağlanabilir, ses düzeyi ayarlayabilen müzik sistemi ile keyifli dakikalar geçirebilir ve herhangi bir durumda odasından çağrı sistemi ile kolayca ilgili personele ulaşabilir.

Poliklinikler

Aydın Göz, hastalarının farklı ihtiyaçlarına göre; çocuk, yaşlı, yetişkin ve özel muayene odalarından oluşan altı polikliniği gelişmiş tanı cihazları ile donatılmıştır.

Protez Göz

Gözün alınması gereken durumda kullanılan protez gözler yani halk arasındaki adıyla takma gözler önemli bir konudur. Göz alındığı zaman aynı hacim orbita boşluğuna yerleştirilmez ise daha sonra protez göz takılsa bile gözde çukurluk oluşur. Bu sebeple göz alındıktan sonra göz yuvasına muhakkak bir protez göz yerleştirilmelidir. Takılacak olan protez gözün vücut ile iyi uyum sağlamalı ve atılmamalıdır. İdeal olanı vücutta reaksiyon oluşturmayan bir maddeden protez yerleştirilmesidir. Bu protezin göz kasları tespit edilerek oynar hale getirilmesi çok önemlidir. Yuva oluşturulduktan sonra diğer göze benzeyen bir dış protez yerleştirilmesi ise son aşamadır. Başarılı sonuç için kaliteli malzeme kullanılması ve hastaya uygun doğru cerrahi tekniğin uygulanması gerekir.

Yag Lazer Birimi

Laser tedavisi glokomda çeşitli amaçlarla kullanılabilir. Bunlardan önemli olan bir tanesi ani dar açılı glokom krizinde veya dar açılı glokom krizine girme riski yüksek gözlerde gözün renkli iris dokusuna bir veya iki adet delik açılarak (YAG-Laser İridotomi) göz içi sıvısının iris arkasından öne geçişini sağlayan yöntemdir. Laserin glokom tedavisinde diğer önemli bir kullanımı da gözün trabekulum denilen göz içi sıvısının dışarı çıkış kanallarına laser uygulayarak (Laser Trabeküloplasti) bu kanalların genişletilmesinin sağlanmasıdır. Bu tedavi bazı gözlerde iyi sonuç vermektedir, ancak etkinliği zamanla azalabilmektedir ve hastanın yine de göz damlalarının kullanımına devam etmesi gerekebilmektedir; ancak damlaların sayısında azalma olmaktadır.

Ameliyathane

Birimimiz; 250 m²'lik ameliyathane ünitesi, fiziksel koşulları, dünya standartlarında; ameliyathane enfeksiyonlarının önlenmesinde havada asılı duran zerreciklerin uçuşmasını engelleyen Hepa Filtre'li hijyenik klima sistemi, duvarları kir tutmayan / kolay temizlenebilir epoksi kaplama ve hijyenik-antistatik zemin döşemesi ile donatılmıştır.

Retina Birimi

Vitreus yani gözün içinde bulunan yumurta akı gibi yapının özel mikro-cerrahi aletlerle yenmesine vitrektomi denmektedir. Geçmişte retina hastalığından dolayı göremeyen çoğu hasta, günümüzde vitrektomi ameliyatı sayesinde iyi bir görme düzeyine sahip olabilmektedir. Göz içi kanama, ileri evre diyabetik göz hastalığı (proliferatif diyabetik retinopati), retina dekolmanı (ayrışması), makula (görme merkezi) deliği, makula önü zar oluşumu (epiretinal membran), göz içi enfeksiyon, göz içi yabancı cisim, göz yaralanmaları, dev retina yırtıkları, katarakt ameliyatı sırasında gözde kalmış lens kalıntıları, göz içine düşen yapay mercek gibi hastalıklarda vitrektomi cerrahisi gerekmektedir. Birçok Hastada açılan delikler çok küçük olduğundan dikiş atmaya gerek duyulmamaktadır ve bu ameliyatlara dikişsiz vitrektomi denilen yöntem kullanılmaktadır.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve telefonla veya internetten online randevu almak için Özel Aydın Göz Hastanesi resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Branşlar (SGK Anlaşmalı)
  • Göz Hastalıkları
  • Acil
  • Yoğun Bakım

Harita ve Ulaşım Bilgileri

Yorum ve Şikayetler

Özel Aydın Göz Hastanesi hakkında henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

Özel Aydın Göz Hastanesi hakkında yorum yapın

Kurum ile ilgili yorumlarınızı, eleştirilerinizi veya doktorlara teşekkür mesajınızı mesaj kutusuna yazabilirsiniz. Yorumunuz; isminiz ve profil fotoğrafınız ile birlikte tüm ziyaretçilere açık olarak yayınlanacaktır. İş başvurusu, randevu talebi, ücret bilgisi, resmi şikayet vb. özel mesajlarınız için lütfen kurumun websitesini kullanınız.

avatar
Sağlık Kurumuna Oy Verin
3.3 / 5

Özel Aydın Göz Hastanesi 5 üzerinden 3.3 puan almıştır. Toplam 30 oy kullanılmış ve kurum hakkında henüz yorum yapılmamıştır.

Yakınlardaki Sağlık Kurumları

Özel Ege Liva Hastanesi
Özel Ege Liva Hastanesi
294 metre uzaklıkta
Özel Ege Liva Hastanesi dünya standartlarında modern ve kaliteli sağlık hizmetlerini sunmak amacıyla 2015 yılında faaliyetlerine başlamıştır.
Özel Fizirem Fizik Tedavi Dal Merkezi
Özel Fizirem Fizik Tedavi Dal Merkezi olarak uzmanlarımız, fizyoterapistlerimiz, deneyimli sağlık personelimiz ve modern tıbbın gerektirdiği tüm fizik tedavi cihazlarımızla, haftada 6 gün hizmetinizdeyiz.
Özel Derimer Dermatoloji Dal Merkezi
Özel Derimer Dermatoloji Dal Merkezi oalrak 10 yıllık tecrübemizle tüm cilt hastalıklarının muayenesini yapmaktayız.
Aydın Atatürk Devlet Hastanesi
19 Şubat 2005 tarihinde Sağlık Bakanlığına devredilmiş Aydın 82. Yıl Devlet Hastanesi adını almıştır. Şimdiki adı Aydın Atatürk Devlet Hastanesi'dir.
Aydın Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi
Aydın Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi 27 Mayıs 2011 tarihinde 256 yatakla yeni hizmet binasında faaliyete geçmiştir.
Özel Efeler Ağız ve Diş Sağlık Polikliniği
Efeler Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği, 2017 yılında Aydın da kurulmuş olup, Diş hekimliğine ait tedavi hizmetleri vermektedir.
Özel Ayfiz Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Dal Merkezi
Özel Aydın Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezleri 2005 yılından beri hastaların yaşam kalitesini arttırmak ve fonksiyonelliklerini geri kazandırmak için çalışmaktadır.
Özel Medinova Hastanesi
Özel Medinova Hastanesi
2 km. uzaklıkta
Aydın'ın ilk tam teşekküllü özel hastanesi olarak 4 ameliyathane, 1 doğumhane, 15 yoğun bakım yatağı, biyokimya ve klinik laboratuvarları, radyoloji ve acil servis üniteleri ile 12 branşta uzman kadrosu hizmet veriyor.
Kurum Bilgileri Hatalı mı?

Özel Aydın Göz Hastanesi ile ilgili yanlış, eksik veya güncel olmayan bilgileri bize iletmek için buraya tıklayınız ✉