Özel Medicana Konya Hastanesi

Özel Medicana Konya Hastanesi
Kurum Adı:Özel Medicana Konya Hastanesi
Kategori:Özel Hastane
Şehir:Konya
İlçe:Selçuklu
Adres:Musalla Bağları Mah. Gürz Sok. No:1
Telefon:0 (332) 221-8080
Web Sitesi:www.medicana.com.trHata Bildir
37.89380432.495733

Kurum Hakkında

Özel Medicana Konya Hastanesi, Konya ili Selçuklu ilçesinde Özel hastane olarak faaliyet göstermektedir. Medicana Konya Hastanesi 35 bin metrekarelik kapalı alanı ile bölgenin en büyük ve kapsamlı özel sağlık kuruluşu niteliğinde. Tüm gelişmiş tıbbi olanaklar, uluslararası hasta bakım standartları, son teknoloji cihaz parkı ve geniş bir akademik kadro ile hizmet sunan hastane bu yapısıyla Konya'nın yanı sıra çevre ilçe ve illerden gelecek hastalara da hizmet verecek kapasiteye sahiptir. Sağlık hizmetinin yanı sıra, tıbbi alanda eğitim-öğretim, araştırma ve uygulama ihtiyaçlarını karşılamak ve desteklemek üzere 2015 yılında KTO Karatay Üniversitesi ile afiliasyon protokolü imzalanmıştır. 32 Uzman Hekim, 37 Akademik Kadro, 8 Pratisyen Hekim, 1 Psikolog, 2 Diyetisyen olmak üzere toplam 80 hekim kadromuz bulunmaktadır.

Ayrıca İç Anadolu'nun en büyük ve en kapsamlı, ülke çapında da kendinden söz ettirecek sayılı hastanelerinden biri olarak konumlanan Medicana Konya Hastanesi'nin, Grubun sağlık turizmi alanındaki öncülüğünü devam ettirecek nitelikte bir potansiyeli bulunuyor. Konya Kent merkezinde bulunan hastane, pek çok mukayeseli üstünlüklere sahip. Konya Havaalanı'na yaklaşık 14 kilometre ve 13 dakika, şehir otogarına 7 kilometre ve 7 dakika uzaklıkta; yapımı tamamlanmakta olan Konya-Ankara, Konya-Eskişehir, Konya-İstanbul ve Konya-İzmir hızlı tren hatlarına komşu, hızlı tren istasyonuna çapraz komşulukta yer alıyor.

Konya ve çevresi mevcut hastane standartlarının bir hayli üzerinde gerçekleştirilen proje, bölgenin yoğun bakım yatak kapasitesine de önemli bir katkı sağlayacak. 55 yataklı genel yoğun bakım, kardiyovasküler cerrahi yoğun bakım, koroner yoğun bakım ünitelerinin yanı sıra 45 yataklı yeni doğan yoğun bakım ünitesi ile toplamda 100 yatak kapasiteli yoğun bakım üniteleri; teknoloji ve hastane mimarisinin son imkânları kullanılarak tasarlandı.

Bunun yanı sıra teknolojik olarak da üst seviyede planlanan Medicana Konya Hastanesi, sağlık hizmetlerinde sadece fiziksel değil hizmet anlamında da çok geniş bir yelpazede hizmet sağlayacak.

Medicana Konya Hastanesi ile bölgeye kemik iliği ve organ naklinde çok iddialı bir hastane kazandırılırken, onkoloji ve radyoterapi hizmetlerinde de yeni bir standart sağlanmış oluyor. Aynı zamanda, kardiyoloji ve kalp cerrahisinde Ankara ve İstanbul'a taşınan büyük bir hasta grubunun Konya'da tedavisi artık mümkün olacak. En ileri cerrahi ve ortopedi ameliyatlarının yapılacağı hastanede, en yüksek teknolojiye sahip tüp bebek merkezi de oldukça güçlü ve iddialı bir hizmet verecek.

Medicana Konya Hastanesi'nde CIP, VIP, standart ve yoğun bakım hasta odaları hasta konforu ön planda tutularak tıbbi işlemlerin ve tedavinin gerçekleştirileceği tüm sistemlerle donatıldı. Odalar hasta, refakatçi ve tıbbi kadronun olası tüm ihtiyaçları göz önüne alınarak maksimum konfor için çağın gerekleri ile birleştirildi. Hastaların hastanede kaldıkları süre içerisinde günlük yaşam aktivitelerini kesintisiz sürdürmelerini sağlayacak alt yapı oluşturuldu. Hasta hem kendisine tedavi sağlayan sağlık ekibi ile hem de dış dünya ile çağın gereklerine uygun tüm teknolojiyi kullanarak iletişim kurma imkanına sahip olacaktır.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve telefonla veya internetten online randevu almak için Özel Medicana Konya Hastanesi resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Branşlar (SGK Anlaşmalı)
 • Dermatoloji (Cildiye)
 • İç Hastalıkları (Dahiliye)
 • Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları
 • Gastroenteroloji
 • Nefroloji
 • Hematoloji
 • Enfeksiyon Hastalıkları (İntaniye)
 • Nöroloji
 • Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
 • Psikiyatri
 • Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon
 • Kardiyoloji
 • Göğüs Hastalıkları
 • Genel Cerrahi
 • Çocuk Cerrahisi
 • Göğüs Cerrahisi
 • Göz Hastalıkları
 • Üroloji
 • Kadın Hastalıkları ve Doğum
 • Kalp ve Damar Cerrahisi
 • Ortopedi ve Travmatoloji
 • Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi
 • Nöroşirurji (Beyin ve Sinir Cerrahisi)
 • Kulak Burun Boğaz Hastalıkları
 • Biyokimya
 • Nükleer Tıp
 • Radyoloji
 • Mikrobiyoloji
 • Acil
 • Yeni Doğan Yoğun Bakım
 • Yoğun Bakım
 • Tüp Bebek
 • Tıbbi Onkoloji
 • Deri ve Zührevi Hastalıklar

Harita ve Ulaşım Bilgileri

Yorum ve Şikayetler

Hasan Bilgiç
Gereksiz tahlil yapıldığına bende katılıyorum tahlil farkları aşırı derecede.
Mustafa Özlük
★★
Annem yoğun bakımda hala doktoru belli değil.
Tamer Acar
★★★
Annemi boyun fıtığından ameliyat ettirdik Özerk hocaya, doktorunuzdan gayet memnunuz teşekkür ediyoruz lakin hastane personeli gayet sorumsuz (serumumuz bitip bitmediğini kontrol etmediler çağırmamıza rağmen geç geldiler kısaca hasta takibini önemsemediler sabaha kadar hastanın durumu nasıl diye bakmadılar)
Hande Emiroğlu
Medicana Konya Hastanesi hastane olmaktan ziyade kar amacı güden bir şirket gibi faaliyet göstermektedir. Endokrinoloji bölümü son derece zayıf ve gereksiz tahlilllerle 1300 tl masraf çıkardılar. Konyada en son tercih edeceğini hastane olsun.
Elmas Yıldırım
★★★★★
Hayırlı günler, özellikle Fatih Altıntepe hocam başta olmak üzere tum Medikana Hastanesine tebriklerimi bildirir başarılarının devamını dilerim.
C Ali Taşpinar
★★★★★
Medicana hastanesinin başta doktorlarına ve de tüm çalışanlarına başarılar dilerim, Hülya Vatansev hocama, yoğun bakım çalışanlarına sağlık esenlikler diliyorum. Sağlığıma kavuştum minnettarım.

Özel Medicana Konya Hastanesi hakkında yorum yapın

Kurum ile ilgili yorumlarınızı, eleştirilerinizi veya doktorlara teşekkür mesajınızı mesaj kutusuna yazabilirsiniz. Yorumunuz; isminiz ve profil fotoğrafınız ile birlikte tüm ziyaretçilere açık olarak yayınlanacaktır. İş başvurusu, randevu talebi, ücret bilgisi, resmi şikayet vb. özel mesajlarınız için lütfen kurumun websitesini kullanınız.

avatar
Sağlık Kurumuna Oy Verin
3.3 / 5

Özel Medicana Konya Hastanesi 5 üzerinden 3.3 puan almıştır. Toplam 62 oy kullanılmış ve kurum hakkında 6 yorum yapılmıştır.

Yakınlardaki Sağlık Kurumları

Özel Konya Göz Hastanesi
Özel Konya Göz Hastanesi
465 metre uzaklıkta
Uzman doktoru ve personelle hizmetini sürdüren Özel Konyagöz kısa sürede bölgesinde referans gösterilen bir sağlık kuruluşu olmayı başarmıştır.
Özel Dünyagöz Hastanesi Konya
Gözün tüm branşlarında eksiksiz teşhis ve tedavi hizmeti sunan Dünyagöz Konya, modern atmosferiyle dikkat çekiyor.
Özel Nefrotrans Selçuklu Diyaliz Merkezi
23+1 cihaz ruhsatlı Özel Nefrotrans Selçuklu Diyaliz Merkezinde pazar günleri hariç haftada 6 gün üçer seans hemodiyaliz hizmeti verilmektedir.
Özel Nefrotrans Karatay Diyaliz Merkezi
1998 yılından bu yana diyaliz hastalarının hizmetinde olan merkezimiz Karatay'ı ismine dahil ederek Özel Nefrotrans Karatay Diyaliz Merkezi adıyla hastalarımızın hizmetine devam etmeye başladı.
Konya Numune Hastanesi
Konya Numune Hastanesi
2 km. uzaklıkta
Konya Numune Hastanesi, yeni hizmet binasında 610 hasta yatağı, 1300 araçlık 4 katlı kapalı otopark ile açık otopark, 80 adet yoğun bakım yatağı, 110 adet poliklinik odası, 15 adet ameliyathane ile kapılarını Konya'da hastalarımız
Özel Dr. Arazi Tıp Merkezi
Konyada 9 yıl boyunca Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon alanında Özlem Fizik Tedavi Merkezi adıyla hizmet vermiş olup şu an Dr Arazi Tıp Merkezi adıyla hizmetlerine devam etmektedir.
Özel Konya Göz Merkezi
Özel Konya Göz Merkezi
2 km. uzaklıkta
Alanında uzman doktorları ve toplamda 50 personelle hizmetini sürdüren Özel Konyagöz kısa sürede bölgesinde referans gösterilen bir sağlık kuruluşu olmayı başarmıştır.
Özel Konya Büyükşehir Hastanesi
1979 yılında Konya’da hizmet vermeye başlayan hastanemiz, daima büyüyen, yeniliklerden beslenen uzman kadrosu ve ileri teknoloji desteğiyle tüm branşlarda özenli, güvenli ve yüksek standartlı hizmet veren çağdaş bir sağlık merkezi
Özel Konya Hospital
Özel Konya Hospital
2 km. uzaklıkta
Samimiyeti, profesyonelliği, her durumda en iyiyi insanına sunmayı görev bilen Konya Hospital, bugün ziyaretçisinden hastasına, yöneticisinden çalışanına kadar, kendi çatısı altında yer alan her bireye hak ettiği değeri sunabilmen
Kurum Bilgileri Hatalı mı?

Özel Medicana Konya Hastanesi ile ilgili yanlış, eksik veya güncel olmayan bilgileri bize iletmek için buraya tıklayınız ✉