Sakarya Sadıka Sabancı Devlet Hastanesi

Sakarya Sadıka Sabancı Devlet Hastanesi
Kurum Adı:Sakarya Sadıka Sabancı Devlet Hastanesi
Kategori:Devlet Hastanesi
Şehir:Sakarya
İlçe:Arifiye
Adres:Aşağı Kirazca Mah. Sağlık Cad. No:11
Telefon:0 (264) 229-3160
Web Sitesi:sadikasabancidh.saglik.gov.trHata Bildir
40.70836130.37947

Kurum Hakkında

Sakarya Sadıka Sabancı Devlet Hastanesi, Sakarya ili Arifiye ilçesinde devlet hastanesi olarak faaliyet göstermektedir. Hastanemizin kuruluş çalışmalarına 14.09.1993 tarihinde Sakarya Valiliği ve VAKSA (Hacı Ömer Sabancı Vakfı) arasında yapılan protokolle başlanmıştır. Hastane içi tefrişat 1995 yılında tamamlanmış ve resmi açılışı 26 Ağustos 1995 tarihinde yapılmıştır. Hastanemiz ilk etapta 7 gün 24 saat acil poliklinik ve ambulans hizmeti vermeye başlamıştır.

Artan hasta potansiyeline bağlı olarak, 18.10.1996 tarihinde hastanemize uzman hekimler atanarak 55 hasta kapasitesi ile yatan hasta kabulüne başlanmış, Sakarya ilinde artan ihtiyaca cevap veren bir kurum haline gelmeyi başarmıştır. 17 Ağustos 1999 tarihinde meydana gelen Marmara depreminde Sakarya merkezindeki diğer hastanelerin büyük oranda hasar görmesi nedeniyle ortaya çıkan hastane ihtiyacına kapasitesinin üzerinde özveri ile çalışan personelin katkısı ile müdahale, tedavi, il dışı sevk merkezi olarak cevap vermiştir.

23.05.2016 tarihinde Sabancı Vakfı ile Sağlık Bakanlığı arasında imzalanan protokol çerçevesinde hastanemizin yeniden restorasyonu ile ilgili iş birliği protokolü imzalanmış olup, bu protokol kapsamında Ana Binanın revizyonu ve Ek Bina yapılması kararlaştırılmıştır. Bu nedenle Hastanemiz 12.02.2018 tarihinde Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Serdivan Ek Hizmet Binasına taşınmıştır. Bu binada 55 yatak kapasitesi ile Yeni Hastanemizin yapımı tamamlanana kadar hizmet vermiştir.

Hastanemizin restorasyonu ve ek bina yapımı tamamlandıktan sonra 08.10.2022 tarihinde taşınma tamamlanmıştır. Adı Sadıka Sabancı Devlet Hastanesi olarak değişmiş olan hastanemiz; 105 yatak şeklinde tescil alınarak 08.10.2022 tarihinde hizmet vermeye başlamıştır. Tüm yataklı birimlerimizin temel amacı teşhis ve tedavi için yatan hastaların tedavi, tetkik ve bakımlarının düzenli olarak yapılması, hastalık süreçlerini şifa ile sonuçlandırılması ve bu süreç içinde hastalarımızın memnuniyetlerini öncelik olarak sürdürmektir.

Hastanemiz Polikliniklerinde Ortopedi Poliklinik 2, Genel Cerrahi Poliklinik, Beyin cerrahi poliklinik 2, Göğüs hastalıkları Poliklinik, Göz Poliklinik 2, Dahiliye Poliklinik 3, Kalp Damar Cerrahi poliklinik, Fizik poliklinik, K.B.B. Poliklinik, Nöroloji Poliklinik, Psikiyatri Poliklinik, Üroloji Poliklinik, İntaniye(Enfeksiyon Hastalıkları), Diyetisyen poliklinik ve Psikolog polikliniği olmak üzere toplam 20 poliklinik mevcuttur.

Sakarya Sadıka Sabancı Devlet Hastanesi için Merkezi Hastane ve Hekim Randevu Sistemini (MHRS) kullanarak online randevu alabilir veya Alo 182 hattını arayarak operatörden randevunuzu alabilirsiniz.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve telefonla veya internetten online randevu almak için Sakarya Sadıka Sabancı Devlet Hastanesi resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Poliklinikler
 • Acil
 • Beyin ve Sinir Cerrahisi
 • Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
 • Enfeksiyon Hastalıkları
 • Fizik Tedavi
 • Genel Cerrahi
 • Göz Hastalıkları
 • İç Hastalıkları
 • Kalp ve Damar Cerrahisi
 • Nöroloji
 • Ortopedi ve Travmatoloji
 • Psikiyatri
 • Üroloji
 • Yoğun Bakım Ünitesi

Harita ve Ulaşım Bilgileri

Yorum ve Şikayetler

Ömer Uslu
★★
Dış hastane aracılığıyla mr çektirdim bana verilen cd de ve sözlü olarak sonucumu internetten alabileceğimi söylediler. aradan 10 gün geçti şimdi ise alamayacağımı söylüyorlar. bir akşam üstü gittiğimde ise gündüz mesai saatlerinde gelmemi söylediler. bu nasıl hastanedir pazar günü mr çekiliyorda akşam üzeri mr sonucu verilmiyor. bu üstün zekayı kutlamak gerek.

Sakarya Sadıka Sabancı Devlet Hastanesi hakkında yorum yapın

Kurum ile ilgili yorumlarınızı, eleştirilerinizi veya doktorlara teşekkür mesajınızı mesaj kutusuna yazabilirsiniz. Yorumunuz; isminiz ve profil fotoğrafınız ile birlikte tüm ziyaretçilere açık olarak yayınlanacaktır. İş başvurusu, randevu talebi, ücret bilgisi, resmi şikayet vb. özel mesajlarınız için lütfen kurumun websitesini kullanınız.

avatar
Sağlık Kurumuna Oy Verin
4.5 / 5

Sakarya Sadıka Sabancı Devlet Hastanesi 5 üzerinden 4.5 puan almıştır. Toplam 15 oy kullanılmış ve kurum hakkında 1 yorum yapılmıştır.

Yakınlardaki Sağlık Kurumları

Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi
Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Merkez kampüs, Korucuk kampüs, Doğumevi kampüs, Acil Durum Hastanesi kampüsü ve Toplum ve Ruh Sağlığı Merkezi (TRSM) olarak birden çok kampüste hizmet vermeye devam etmektedir.
Sakarya Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi
Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesine bağlı Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi, acil hizmetleri, ameliyat hizmetleri, yeni doğan çocuk yoğun bakım üniteleri, perinatoloji merkezi, tüp bebek ünitesi, 8 yataklı anne oteli, nitelikli h
Özel Öz-Sa Diyaliz Merkezi
ÖZ-SA Diyaliz Merkezi 2008 yılında kurulmuştur. 27+1 cihaz kapasitesine sahip olup, hizmet anlayışıyla tecrübeli ve deneyimli hemodiyaliz hekimi, hemodiyaliz hemşiresi ve sağlık çalışanları ile üst düzey hizmet vermeye devam etmek
Sakarya Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi
Sakarya Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Serdivan ilçesi Kemal Paşa Mahallesinde yeni ve modern binasında hizmet vermeye devam etmektedir.
Özel Medar Sakarya Hastanesi
Serdivan’da 14 bin metrekare alan üzerine kurulmuştur. Hastanemiz 7 gün 24 saat hizmet veren Acil Servis ünitesi ve 40 poliklinikte, 52 hekim ile dahili ve cerrahi branşlarda hizmet vermektedir.
Öze Focus Göz Tıp Merkezi
Sakarya Özel Marmara Göz Tıp Merkezi'nde yıllarca hizmet veren Dr. Hüseyin Berberler, Doç. Dr. Yıldırım Beyazıt Şakalar ve Dr Aşkın Onur'un gibi deneyimli doktorların kurduğu Özel Focus Göz Merkezi yeni binasında 2022 yılında hizm
Özel Sakarya Donatım Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi
Özel Sakarya Donatım Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi çağa uyum sağlamayı hedefleyerek, yenilenen misyon ve vizyonu ile hizmet veren ağız ve diş sağlığı merkezidir.
Özel Sakarya Tıp Merkezi
Özel Sakarya Tıp Merkezi; Hasta Memnuniyeti ilkesi ile yola çıkarak; uzman hekim kadrosu, güleryüzlü çalışanları, kaliteli sağlık hizmeti, sürekli yenilenen teknolojisi ve geleceğe yönelik yatırımlarla güvenle ilerlemektedir.
Özel Fizyobel Tıp Merkezi
Adapazarında ilk Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon merkezi olarak 700 metrekarelik 3 katlı binamızda son teknolojiye sahip fizik tedavi cihazları ile en iyi ve kaliteli sağlık hizmetini sunmak için çalışmaktayız.
Kurum Bilgileri Hatalı mı?

Sakarya Sadıka Sabancı Devlet Hastanesi ile ilgili yanlış, eksik veya güncel olmayan bilgileri bize iletmek için buraya tıklayınız ✉