Sakarya Toyotasa Acil Yardım Hastanesi

Sakarya Toyotasa Acil Yardım Hastanesi
Kurum Adı:Sakarya Toyotasa Acil Yardım Hastanesi
Kategori:Devlet Hastanesi
Şehir:Sakarya
İlçe:Arifiye
Adres:Adapazarı Otoban Gişeleri Mevki Nehirkent
Telefon:0 (264) 229-4200
40.70836130.379470

Kurum Hakkında

Hastanemizin kuruluş çalışmalarına 14-09-1993 tarihinde Sakarya Valiliği ve VAKSA (Hacı Ömer Sabancı Vakfı) arasında yapılan protokolle başlanmıştır. Bu protokol gereği hastanemiz inşaatına 01-01-1994 tarihinde başlanmış bir yıl gibi kısa bir sürede 31-12-1994 tarihinde bitirilmiştir. Hastane içi tefrişat 1995 yılında tamamlanmış ve resmi açılışı 26 Ağustos 1995 tarihinde yapılmıştır. Hastanemiz ilk etapta 7 gün 24 saat acil poliklinik ve ambulans hizmeti vermeye başlamıştır.

Hastanemizin inşası için seçilen mevki Anadolu'yu İstanbul'a bağlayan kavşak ve ana arterler üzerindedir. Bu arterlerdeki trafik yoğunluğu sık sık kazalara sebebiyet vermektedir. Hastanemizin bu alanlara olan yakınlığı sebebiyle travma müdahalesine yönelik bir hastane olması fikri ağırlık kazanmıştır Hastanemiz bu görüş doğrultusunda Nisan 2005 te Travmatoloji hastanesi hüviyetine kavuşmuştur. Sakarya Toyotasa Acil Yardım ve Travmatoloji Hastanesi şu anda ortopedi ve genel cerrahi uzmanları önderliğinde oluşturulan deneyimli ekiplerle 24 saat kesintisiz travma müdahalesi hizmeti vermektedir.

Hastanemiz Türkiye de bulunan resmi görüntüleme merkezleri içerisinde hızlı hizmet ilkesi gereği olarak hastalarına en az randevu süresi veren görüntüleme merkezlerindendir. Hastanemiz bölgesindeki tek Travmatoloji hastanesi olma özelliğine sahiptir. Alanında uzman hekim ve yardımcı personel kadrosuyla Travma müdahalesinde hızlı ve etkin müdahale anlayışını sürdürmektedir.

Hastanemiz, Arifiye ilçesi TEM Otoyolu Adapazarı gişeleri mevkiinde bulunması nedeniyle özellikle TEM otoyolu ile diğer karayollarında meydana gelen trafik kazalarına ilk müdahalenin yapıldığı ve tedavi edildiği bir merkez haline gelmiştir. Bu bağlamda; özellikle ortopedi vakalarına yapılan müdahalelerde referans olma yolunda genel kabul görmüştür. Hastanemizin Manyetik rezonans (MR), Tomografi, kan merkezi, patoloji laboratuarı gibi teşhis ve tanı merkezlerinin yanında ilimizde tek olan heliport pisti ile hava ambulansına hizmet vermektedir.

Hastanemiz yataklı servisi olarak 3 servisimiz çalışmaktadır.

Zemin Kat Servisi: Bu servisimiz 28 yatak kapasitesi ile ortopedi, intaniye, göğüs hastalıklari, noröloji, psikiyatri ve dahiliye branşlarına hizmet vermektedir.

1. Kat A Servisi: Bu servisimiz 26 yatak kapasitesi ile ortopedi hastalarına hizmet vermektedir.

1. Kat B Servisi: Bu servisimiz 32 yatak kapasitesi ile beyin cerrahi, genel cerrahi, üroloji, dahiliye, fizik tedavi, kalp damar cerrahisi birimlerine hizmet vermektedir. Tüm yataklı birimlerimizin temel amacı teşhis ve tedavi için yatan hastaların tedavi, tetkik ve bakımlarının düzenli olarak yapılması, hastalık süreçlerini şifa ile sonuçlandırılması ve bu süreç içinde hastalarımızın memnuniyetlerini öncelik olarak sürdürmektir.

Poliklinikler
 • Anesteziyoloji ve Reanimasyon
 • Nöroşirurji (Beyin ve Sinir Cerrahisi)
 • Enfeksiyon Hastalıkları (İntaniye)
 • Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon
 • Genel Cerrahi
 • Göğüs Hastalıkları
 • Göz Hastalıkları
 • İç Hastalıkları (Dahiliye)
 • Kadın Hastalıkları ve Doğum
 • Kalp ve Damar Cerrahisi
 • Kardiyoloji
 • Kulak Burun Boğaz Hastalıkları
 • Nöroloji
 • Ortopedi ve Travmatoloji
 • Psikiyatri
 • Üroloji

Sakarya Toyotasa Acil Yardım Hastanesi iletişim bilgileri (telefon, faks ve internet sitesi) sayfanın en üstünde verilmiştir. Sakarya Toyotasa Acil Yardım Hastanesi, Sakarya ili Arifiye ilçesinde devlet hastanesi olarak faaliyet göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve sadece telefon numarası, web sitesi, adres gibi rehber bilgileri sunmaktadır.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve eğer kurum tarafından böyle bir hizmet sunuluyorsa telefonla veya internetten online randevu almak için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

MHRS - Online Randevu

Sakarya Toyotasa Acil Yardım Hastanesi RandevuSakarya Toyotasa Acil Yardım Hastanesi için Merkezi Hastane ve Hekim Randevu Sistemini (MHRS) kullanarak online randevu alabilir veya Alo 182 hattını telefonla arayarak operatörden randevunuzu alabilirsiniz.

Yorum ve Şikayetler

Ömer Uslu · 17 Nisan 2015

Dış hastane aracılığıyla mr çektirdim bana verilen cd de ve sözlü olarak sonucumu internetten alabileceğimi söylediler. aradan 10 gün geçti şimdi ise alamayacağımı söylüyorlar. bir akşam üstü gittiğimde ise gündüz mesai saatlerinde gelmemi söylediler. bu nasıl hastanedir pazar günü mr çekiliyorda akşam üzeri mr sonucu verilmiyor. bu üstün zekayı kutlamak gerek.

Facebook kimliğiniz ile yorum yapın.

Sakarya Toyotasa Acil Yardım Hastanesi ile ilgili yorumlarınızı, eleştirilerinizi veya doktorlara teşekkür mesajınızı mesaj kutusuna yazabilirsiniz. Yorumunuz; isminiz ve Facebook profil resminiz ile birlikte tüm ziyaretçilere açık olarak yayınlanacaktır. İş başvurusu, randevu talebi, ücret bilgisi, resmi şikayet vb. özel mesajlarınız için lütfen kurumun websitesini kullanınız.

Not: Bu sayfalarda yer alan kullanıcı yorumları kişilerin kendi görüş ve düşünceleridir. Yorumlar 5651 sayılı kanun uyarınca herhangi bir denetime ve kontrole tabi tutulmadan yayınlanmaktadır. Yazılanlardan Trhastane.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Sağlık Kurumuna Oy Verin

Sakarya Toyotasa Acil Yardım Hastanesi 5 üzerinden 4.7 puan almıştır. Toplam 13 oy kullanılmış ve kurum hakkında 1 yorum yapılmıştır.

Ulaşım Bilgileri ve Harita

Sakarya Toyotasa Acil Yardım Hastanesi Ulaşım Haritası
Haritayı büyütmek için tıklayınız

Yakınlardaki Sağlık Kurumları

Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi

5.4 km. uzaklıkta

Adnan Menderes Cd. Sağlık Sok. No:195

Öz-Sa Diyaliz Merkezi

5.9 km. uzaklıkta

Adnan Menderes Cad. Tezgel Sk. No:1

Sakarya Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi

5.9 km. uzaklıkta

Kemal Paşa Mah. 7. Cadde

Nefromed Sakarya Diyaliz Merkezi

5.9 km. uzaklıkta

Dilmen Mah. Akşemsettin Cad. No:77

Medar Hastanesi Sakarya

6 km. uzaklıkta

Kemalpaşa Mah. Bağlar Cad. No:116

Sakarya Donatım Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi

7 km. uzaklıkta

Yenidoğan Mh. Milli Egemenlik Cd. No:89 (Kentpark Karşısı)