Tekman Devlet Hastanesi

Tekman Devlet Hastanesi
Kurum Adı:Tekman Devlet Hastanesi
Kategori:Devlet Hastanesi
Şehir:Erzurum
İlçe:Tekman
Adres:İsmet Paşa Mah. Şehit Özgür Ocak Cad. No:32
Telefon:0 (442) 561-2006
Web Sitesi:tekmandh.saglik.gov.trHata Bildir
39.64889541.512195

Kurum Hakkında

Hastanemiz ilçemiz İsmet Paşa Mahallesinde bulunup 50 Yatak Kapasitesi ile 01-02-2009 tarihinde hizmete açılmıştır. 2010 Yılında ise hastane yoğunluğu göze alınarak 30 Standart Yatak kapasitesine indirilmiştir. Hastanemizde halen 30 hasta yatağı 1 Küvöz, 1 Transport küvözü, 6 Doğumhanede, 4 Acil Servis Gözlem Yatağı olmak üzere 42 fiili yatak ile hizmet vermektedir.

Hastanemiz bodrum üzerine 3 kat olmak üzere toplam 4 kat olup sağlık müdürlüğüne ait lojman binası olarak kullanılmaktadır. Hastanemizde mevcut 6 adet Aile Sağlığı Hekimi görev yapmaktadır. Acil servisimizde 3 adet Pratisyen Hekim görev yapmaktadır. 2010 yılı Haziran ayından itibaren hastanemizde diş tedavisi birimi aktif olarak 1 Diş Hekimi ile hizmet vermektedir.

Halen hastanemiz bünyesin 1 Genel Cerrahi uzmanı, 1 Kadın Hastalıkları Uzmanı ve 1 Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları uzmanı aktif olarak halkımıza hizmet vermektedir.

Tekman Şehit Pyd. Çvş. Muhammet Binici Devlet Hastanesi acil birimi 24 saat kesintisiz hizmet vermektedir. Ayrıca pansuman, enjeksiyon, tansiyon bakılması gibi hizmetler vermektedir. 112 birimi hastane içi ve periferden acil hasta nakli yapmaktadır. Hastalar müşahadeye alınarak gözlem yapılabilmektedir.

Hastanemiz Yatan Hasta Serivisi otuz yatak kapasitesiyle hizmet vermektedir. Her yetişkin hasta odası tek kişilik olup; hasta odalarında tuvalet, banyo, televizyon, ve buzdolabı bulunmaktadır. Yatan hasta servisindeki hastaların takibi uzman hekimlerce yapılmaktadır.

Hastanemiz doğumhane biriminde Kadın Sağlığı ve Hastalıkları uzmanı gözetiminde eğitimli personellerimiz eşliğinde steril doğum yaptırılmaktadır. Doğumhaneye doğum için gelen her anne adayının takibi el dappleri, NST ve UGS ile yakından gözetilmektedir. Doğum sonrasında dünyaya gelen her bebek hastanemiz Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları uzmanı tarafından genel muayenesi yapılmaktadır.

Hastanemiz Çocuk Polikliniğinde hasta çocukların yanısıra sağlam çocuklarında (Boy, Kilo, Baş çevresi)takipleri yapılmaktadır. Ailelere beslenme kanusunda bilgi verilmektedir. Hasta çocuklar gerektiğinde yatırılarak tedavi edilmektedir.

Kadın Hastalıkları ve Doğum polikliniğinde ultrasonografi cihazı ile hizmet verilmektedir. Servikal kanser taraması için pop-smear testi yapılmaktadır. Ayrıca tanı amaçlı servikal endoservikal ve endonetrial biyopsi alınmakta ve patoloji hizmeti temin edilmektedir.

Poliklinikler
  • Aile Hekimliği
  • Anesteziyoloji ve Reanimasyon
  • Çocuk Kardiyolojisi
  • Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
  • Diş Hekimliği (Genel Diş)
  • Gastroenteroloji
  • Genel Cerrahi
  • İç Hastalıkları (Dahiliye)
  • Kadın Hastalıkları ve Doğum

Tekman Devlet Hastanesi iletişim ve ulaşım bilgileri sayfanın en üstünde verilmiştir. Tekman Devlet Hastanesi, Erzurum ili Tekman ilçesinde devlet hastanesi olarak faaliyet göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve sadece telefon numarası, web sitesi, adres gibi rehber bilgileri sunmaktadır. Tekman Devlet Hastanesi için Merkezi Hastane ve Hekim Randevu Sistemini (MHRS) kullanarak online randevu alabilir veya Alo 182 hattını arayarak operatörden randevunuzu alabilirsiniz.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve eğer kurum tarafından böyle bir hizmet sunuluyorsa telefonla veya internetten online randevu almak için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Yorum ve Şikayetler

Mehmet Ozturk
Hastane var sadece bir iskelet ne çocuk doktoru var nede kadın doğum nede dahiliyeci Allah aşkın ne biçim hastane. İnsanların çoğu Pasinler Erzurum'a gitmek zorunda buda bir hastanın bir muane tahlileri bir hafta demek yazık günah değilmi. Buna çözüm yoksa Ankara'ya kadar gideceğim. Devletim veriyor cumhurum veriyor üç dört personelin ne hale getirdiğini ve ne eziyetler çektiğimizi bir biz birde Allah biliyor yeterrrrr.

Tekman Devlet Hastanesi hakkında yorum yapın

Kurum ile ilgili yorumlarınızı, eleştirilerinizi veya doktorlara teşekkür mesajınızı mesaj kutusuna yazabilirsiniz. Yorumunuz; isminiz ve profil fotoğrafınız ile birlikte tüm ziyaretçilere açık olarak yayınlanacaktır. İş başvurusu, randevu talebi, ücret bilgisi, resmi şikayet vb. özel mesajlarınız için lütfen kurumun websitesini kullanınız.

avatar
Sağlık Kurumuna Oy Verin
3.8 / 5

Tekman Devlet Hastanesi 5 üzerinden 3.8 puan almıştır. Toplam 13 oy kullanılmış ve kurum hakkında 1 yorum yapılmıştır.

Ulaşım Bilgileri ve Harita

Tekman Devlet Hastanesi Ulaşım Haritası
Haritayı büyütmek için resime tıklayınız.

Yakınlardaki Sağlık Kurumları

Eruzurum Mareşal Çakmak Devlet Hastanesi
33.4 km. uzaklıkta
Atatürk Blv. No:97
Buhara Hastanesi
34.3 km. uzaklıkta
Yenişehir Girişi No:3 Yenişehir Kavşağı
Nenehatun Kadın Doğum Hastanesi
34.9 km. uzaklıkta
Doktor Refik Saydam Cad. Yukarı Köşk Mh. Çat Yolu Üzeri
Palandöken Devlet Hastanesi
34.9 km. uzaklıkta
Aşağı Köşk Mahallesi Yenişehir Caddesi No:35
FMC Erzurum Serhat Diyaliz Merkezi
35.2 km. uzaklıkta
Hüseyin Avni Ulaş Mah. Çat Yolu Üzeri İhtisas Hastanesi Karşısı Buğra
Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi
35.5 km. uzaklıkta
Atatürk Mahallesi Çat Yolu Caddesi
Ataturk Üniversitesi Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkezi
35.5 km. uzaklıkta
Ataturk Üniversitesi Kampüsü Yakutiye