Adnan Menderes Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi

Adnan Menderes Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi
Kurum Adı:Adnan Menderes Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi
Kategori:Üniversite Hastanesi
Şehir:Aydın
İlçe:Efeler
Adres:Zafer Mah. Merkez Kampüs Kepez Mevkii
Telefon:4441256
Web Sitesi:hastane.adu.edu.trHata Bildir
37.85378427.858814

Kurum Hakkında

Aydın ili ve çevresinin her gün artmakta olan nüfusunu ve turistik önemini dikkate alan üniversitemiz, bölgenin özellikle 3. basamak sağlık hizmet talebini karşılayabilmek için 1996 yılında ihtiyacı olan yeni hastane binasını planlamış ve projelendirmiştir.

Yeni hastane binamızın temeli 1998 yılında Sayın Cumhurbaşkanımız Süleyman Demirel tarafından atılmıştır. On iki yıl süren inşaat sürecinden sonra Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Şükrü Boylu'nun gayreti ve devletimizin önemli desteği ile Aytepe mevkiindeki yeni binasına 13 Şubat 2010 tarihinde taşınılmıştır.

Hastanemiz, 80000 m2 kapalı alana sahip beş blok olarak planlanmıştır. Şu an için toplam 52000 m2 kapalı alana sahip üç bloktan oluşan bölümü tamamlanmış ve hizmete açılmıştır.

Hastanemizin yatak kapasitesi 488 servis yatağı, 108 yoğun bakım yatağı olmak üzere toplam 596 yataktır. Hasta odalarımız iki kişilik olup, her odada banyo, tuvalet, televizyon, mini buzdolabı, telefon, merkezi klima sistemi, hemşire çağrı sistemi, devamlı sıcak su ve saç kurutma makinesi bulunmaktadır. Hastalarımızın konforu içi en ince detaylar düşünülmüştür.

Hastanemizde mevcut olan 14 ameliyathanemizin hepsi Hepa Filtrelidir. Hepa Filtre sayesinde ameliyathaneye mikropsuz, tozsuz hava verilmektedir. Dört adet laminar akımlı salon mevcuttur. Bu salonlarda cerrahi alanda bir hava perdesi yaratılarak, özellikle protez ameliyatları için güvenli bir ortam oluşturulmaktadır. Ameliyathanelerimiz kamera ile eğitim amaçlı olarak konferans salonuna yayın yapabilmektedir. Öğrencilerimizin eğitimi için büyük önem taşımaktadır.

Ambulans helikopter hizmeti vermek için Üniversite Hastanemizde helikopter pisti mevcut olup tüm askeri ve sivil helikopterlerin inişine uygun olarak inşa edilmiştir.

Koroner Anjiyografi cihazımız, Dünyada geliştirilmiş en iyi örneklerden biridir. Damar darlık veya tıkanıklıklarını tespit ederek, tedavinin gerektiği gibi yönlendirilmesini sağlayan ünitemiz hastalara şifa dağıtmaktadır. Diğer laboratuarlarımız da son teknoloji ile donatılmıştır. Tetkikler en kısa sürede sonuçlandırılmaktadır.

Hastane bahçesinde 640 araç için otoparkımız bulunmaktadır.

Tıp Fakültemiz bünyesindeki 63 Profesör, 45 Doçent, 53 Yardımcı Doçent, 10 Yan Dal Uzmanlık Araştırma Görevlisi, 178 Araştırma Görevlisi ile 217 Hemşire ve 356 personelden oluşan bir kadroyla hizmet vermektedir. En iyi ve modern sağlık hizmetini sunmak, Adnan Menderes Üniversitesi Tıp ve Sağlık Bilimleri Merkezi Uygulama ve Araştırma Hastanesinin misyonu içindedir.

Tıbbi Birimler
 • Acil Tıp
 • Adli Tıp
 • Aile Hekimliği
 • Anesteziyoloji Ve Reanimasyon
 • Çocuk Cerrahisi
 • Çocuk Sağlığı Ve Hastalıkları
 • Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları
 • Deri Ve Zührevi Hastalıkları
 • Enfeksiyon Hastalıkları Ve Klinik Mikrobiyoloji
 • Fizik Tedavi Ve Rehabilitasyon
 • Genel Cerreahi
 • Göğüs Cerrahisi
 • Göğüs Hastalıkları
 • Göz Hastalıkları
 • Halk Sağlığı
 • İç Hastalıkları
 • Kadın Hastalıkları ve Doğum
 • Kalp Damar Cerrahisi
 • Kardiyoloji
 • Kulak Burun Boğaz Hastalıkları
 • Nöroloji
 • Nöroşirurji
 • Nükleer Tıp
 • Ortopedi Ve Travmatoloji
 • Patoloji
 • Plastik Rekonstrüktif Cerrahi
 • Radyasyon Onkolojisi
 • Radyoloji
 • Ruh Sağlığı Ve Hastalıkları
 • Tıbbi Farmakoloji
 • Tıbbi Genetik
 • Üroloji

Adnan Menderes Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi iletişim ve ulaşım bilgileri sayfanın en üstünde verilmiştir. Adnan Menderes Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi, Aydın ili Efeler ilçesinde Üniversite hastanesi olarak faaliyet göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve sadece telefon numarası, web sitesi, adres gibi rehber bilgileri sunmaktadır.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve eğer kurum tarafından böyle bir hizmet sunuluyorsa telefonla veya internetten online randevu almak için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Yorum ve Şikayetler

Hilal Doğan
Hastanede çalışanlar ilk randevu alma ve sıra almada çalışanlar sanki insanlarla bu kavgası var sabahın 7 de gittik saat 10 halllaaa bişey sormak ne mümkün sanki hastane onların ilgi alaka sıfır yazıklar olsun heleki yaşlılar hastanede ölmeden sıra alıp doktora muayene oluyorlarsa bravo mr sırası cehennemin ucu röntgen sırası alası sadece cehennemin öteki ucu bir öteki bina bir bu bina valla helal olsun.
Süleyman Kizilhisar
Babam Ramazan Kızılhisar beyin cerrahi yrd.dc.dr.*** *** tarafından 3 defa ameliyat edildi pişman olduk geldiğimize.. Sol bacağında kasılma vardı babamın tek şikayetimiz buydu. 1 ameliyatta ensesine takılan platin dışarı baskı yaptı tekrar ameliyat ettiler 2.cisinde ensesi ameliyat olan yer enfeksiyon kaptı kurutulamadı. 3. ameliyatta halo traksiyon diye bi medikal malzeme taktılar platini söktüler. Babam düzeldi fakat kafada kafesle duruyodu tekrar ameliyat edip kafesi aldılar platin koydular. Bu defa boğaz kısmından babam temelli kötüleşti. Korktuk kaybetçez hastayı diye 9 eylüle gittik orda temelli kötüleşti şimdi sağ bacağı ve sağ kolu güç kabına uğradı felç oldu. 11 yıldır yatağa mahkum yaşıyo.. Allaha havale ediyorum bu hatayı yapanları..
Mehmet Mallı
★★★★★
ADÜ Hastanesi üroloji bölümü doktorlarından Yrd.Doç.Dr.Akın Soner Amasyalı'ya teşekkür ederim.
Suzan Acar
★★★★★
Fizik tedavi doktoru Engin Taştaban ilgi alakası için ne kadar teşekkür etsem az. Gittigim zaman rahatsızlıgım dayanılmayacak şekildeydi. Kısa zamanda kendimi bu kadar iyi hissetmemiştim. Allah razı olsun Engin beyden.
Sadıka Örer Yüz
★★★★★
ADÜ Hastanesi plastik cerrahisinde amaliyat oldum Dr Saime İrkören ve ekipine teşekkür ederim elleri dert görmesin. ADÜ Hastanesinin tüm dr ve hocaların tıp bayramını kutlarım.
Sacide Mumcuoğlu
★★★★★
ADÜ Hastahanesinin Ortopedi Prof.Dr. Öner Şavk, Romatoloji, İmmmünoloji Prof. Dr. Taşkın Şentürk, Doktorlarım çok teşekkürler. Sağ olsunlar.
Murat Timoçin
Kardeşim mecburda olsak ss gidiyoruz bir endokrin sonucuna bile 3 ay verdiler helal olsun diyorum. Birine sordum bana 6 aya verdiler dedi demek benden kötüleri de varmış adü ye çok teşekkür ederim
Bodrum Kısmet Motor
★★★★★
Ortopedi bölümü personellerine ilgi ve alakalarından dolayı çok teşekkürler...
Fatma Ekiz
Hastanede hastalara hiç değer vermiyorlar. Asistanlar hastanenin kralı gibiler. Hocalar özel muayene yapamıyorlar diğe hastaların hayatlarına hiç önem vermmiyorlar. Malesef yönetim bile hiç bir şey yapamıyor.
Turker Ozen
Saatlerdir bir tahlil sonucu için arıyorum bir meşgul çalıyor sonra çalıyor açan yok, en az 50 defa aradım, yazıklar olsun, gitmeyin bu hastaneye kardeşim, psikolojiniz bari mahfolmasın.
Seyhan Turan Akbulut
★★
Ben böyle niyet görmedim her doktor hastayı benden gitsin de ne olursa olsun yaptılar hipokrat yemini bu olsa gerek galiba şimdi. Doktorlara soruyorum mezun olmakmı güzel yoksa doktor olarak göreve gelmek mi?

Adnan Menderes Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi hakkında yorum yapın

Kurum ile ilgili yorumlarınızı, eleştirilerinizi veya doktorlara teşekkür mesajınızı mesaj kutusuna yazabilirsiniz. Yorumunuz; isminiz ve profil fotoğrafınız ile birlikte tüm ziyaretçilere açık olarak yayınlanacaktır. İş başvurusu, randevu talebi, ücret bilgisi, resmi şikayet vb. özel mesajlarınız için lütfen kurumun websitesini kullanınız.

avatar
Sağlık Kurumuna Oy Verin
3.1 / 5

Adnan Menderes Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi 5 üzerinden 3.1 puan almıştır. Toplam 68 oy kullanılmış ve kurum hakkında 11 yorum yapılmıştır.

Ulaşım Bilgileri ve Harita

Adnan Menderes Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi Ulaşım Haritası
Haritayı büyütmek için resime tıklayınız.

Yakınlardaki Sağlık Kurumları

Efeler Ağız ve Diş Sağlık Polikliniği
1.5 km. uzaklıkta
Güzelhisar Mah. 35 Sk No:6/A5
Aydın Devlet Hastanesi
2 km. uzaklıkta
Hasan Efendi Mah. Kızılay Cad. No:13
Derimer Dermatoloji Dal Merkezi
2.2 km. uzaklıkta
Adnan Menderes Mh. Muğla Bulvarı No:5/2
Aydın Atatürk Devlet Hastanesi
2.3 km. uzaklıkta
Kurtuluş Mah. Cumhuriyet Cad. No:61 Efeler
Fizirem Fizik Tedavi Dal Merkezi
2.4 km. uzaklıkta
Yedi Eylül Mah. Aydın Bulvarı No:8
Ayfiz Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Dal Merkezi
2.5 km. uzaklıkta
Efeler Mah. Bergama Cad. 2256 Sok. No:23
Aydın Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi
2.6 km. uzaklıkta
Cumhuriyet Mah. Atatürk Bulvarı No:96
Ege Liva Hastanesi
2.7 km. uzaklıkta
Adnan Menderes Mahallesi 533 Sok No:2