Ali Osman Sönmez Onkoloji Hastanesi

Ali Osman Sönmez Onkoloji Hastanesi
Kurum Adı:Ali Osman Sönmez Onkoloji Hastanesi
Kategori:Onkoloji Merkezi
Şehir:Bursa
İlçe:Osmangazi
Adres:Alaaddin Mah. Prof. Dr. Orhan Karmış Cad. No:3
Telefon:0 (224) 223-8200
Web Sitesi:bursaonkoloji.saglik.gov.trHata Bildir
40.18669429.053091

Kurum Hakkında

Ali Osman Sönmez Onkoloji Hastanesi, Bursa ili Osmangazi ilçesinde onkoloji merkezi olarak faaliyet göstermektedir. Hastanemizin temeli 7 Ağustos 1990 tarihinde atılmıştır. 2188 m2 taban üzerine 11028 metre kapalı alan olarak planlanan inşaat Eylül 1990 tarihinde başlatılmıştır. Plana göre bodrum, zemin, 1.inci, 2.inci, 3.üncü, 4.üncü katlar ve bu katlarda toplam 251 oda mevcuttur.

Hastanemiz inşaatı 1993 yılı sonlarında tamamlanmıştır. 1 Kasım 1994 tarih ve 7837 sayılı Bakanlık onayı alınarak Hastanemiz 200 kadro yataklı müstakil “Sağlık Bakanlığı Ali Osman Sönmez Onkoloji Hastanesi” olarak hizmete açılması uygun görülmüştür. Hastanemiz Bursa’mızın değerli iş adamlarından, Bursa Milletvekili merhum Ali Osman Sönmez tarafından inşa ettirilerek Sağlık Bakanlığı’nın hizmetine bağış olarak verilmiştir.

Bursa Ali Osman Sönmez Onkoloji Hastanesi 1995 yılından beri yalnızca Bursa’ daki hastalara değil ayrıca Eskişehir, Kütahya, Balıkesir, Denizli, Çanakkale, Bilecik gibi çevre illerden gelen kanserli hastalara da hizmet veren bir bölge hastanesidir. Bunun yanında diğer branşlarda da hizmetlerimiz sürmektedir.

Sağlık Bakanlığına bağlı bir devlet hastanesi olma özelliğinden dolayı tüm Yeşil Kart, Bağkur, Emekli Sandığı, Resmi Evraklı hastaların yanı sıra, Bursa’daki ve bölgedeki Radyasyon Onkolojisi ve Medikal Onkoloji Kliniği bulunmayan diğer hastanelerden gelen hastalara hizmet vermektedir. Bunun yanında turist hasta kabulü de Bakanlığımızın 2011/41 Sayılı Genelgesi gereği yapılmaktadır.

Hastanemiz 24 saat sağlık hizmeti vermekte olup, poliklinik hizmetleri 08:00-16:00 arası acil hizmeti 24 saat, klinikler 24 saat, tetkik ünitelerimiz 24 saat olmak üzere hizmet çalışmalarını sürdürmektedir.

Hastanemizde yoğunlaşan ve gittikçe artan hasta sayısı nedeniyle ana bina yeterli olmadığından Ümran Sönmez Onkoloji Kliniği hizmete girmiştir. Ümran Sönmez Onkoloji Kliniğinin olduğu Teras Otel Binası ilk olarak Bursa İl Özel İdaresi tarafından A.O.S. Onkoloji Hastanesine bağış olarak verilmiş, daha sonra Bursa Kanserle Savaş Derneği tarafından hayırsever vatandaşlarımızdan toplanan bağışlarla kısa sürede tadilatı tamamlanıp Ümran Sönmez Onkoloji Kliniği olarak hizmete açılmıştır. Maddi ve manevi desteklerinden dolayı Ümran Sönmez Hanımın ismi kliniğimize verilmiştir. Burada 35 yataklı Radyasyon Onkoloji Kliniği, 11 Palyatif Bakım Merkezi ve Ünitesi, Evde Bakım Hizmetleri Polikliniği yer almaktadır.

Hastanemizde Lineer Acceleratör Radyoterapi cihazında komformal, IMRT radyoterapi teknikleri ile hastalarımız tedaviye alınmaktadır. 2010 yılında kurulan Tomoterapi cihazı ile günümüz Radyoterapi teknikleri olan IMRT, IGRT ve adaptif radyoterapinin hepsi aynı anda yapılabilmektedir. Tomoterapi Cihazıyla 2 cm boyutundaki tümörlerden tüm vücut ışınlamasına kadar her türlü tümör tedavi edilebilmektedir. Bilgisayarlı tomografi cihazına yerleştirilmiş Lineer Acceleratör cihazı ile ışınlanması gereken hedef tümör volümüne en yüksek ışın verilmekte, çevresindeki normal dokular en iyi şeklide korunabilmektedir.

Ali Osman Sönmez Onkoloji Hastanesi için Merkezi Hastane ve Hekim Randevu Sistemini (MHRS) kullanarak online randevu alabilir veya Alo 182 hattını arayarak operatörden randevunuzu alabilirsiniz.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve telefonla veya internetten online randevu almak için Ali Osman Sönmez Onkoloji Hastanesi resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Poliklinikler
 • Algoloji
 • Anesteziyoloji ve Reanimasyon
 • Deri ve Zührevi Hastalıklar
 • Enfeksiyon Hastalıkları (İntaniye)
 • Genel Cerrahi
 • Göğüs Cerrahisi
 • Göğüs Hastalıkları
 • Hematoloji
 • İç Hastalıkları (Dahiliye)
 • Kadın Hastalıkları ve Doğum
 • Kulak Burun Boğaz Hastalıkları
 • Nöroloji
 • Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi
 • Radyasyon Onkolojisi
 • Psikiyatri
 • Sigarayı Bıraktırma Kliniği
 • Tıbbi Onkoloji
 • Üroloji

Harita ve Ulaşım Bilgileri

Bağlı Hizmet Birimleri
Ümran Sönmez Onkoloji Kliniği
Onkoloji Merkezi · Osmangazi / Bursa
Ali Osman Sönmez Onkoloji Hastanesine bağlı Ümran Sönmez Onkoloji Kliniğinde 35 yataklı Radyasyon Onkoloji Kliniği, 1 1 Yataklı Palyatif Bakım Merkezi ve Evde Bakım Hizmetleri Polikliniği yer almaktadır.

Yorum ve Şikayetler

Mustafa Altuntüker
★★★★★
Göğüs hastalıkları doktoru sayın Halil Karahan ayrıca baş hekim olan doktoruma çok teşekkür ederim.
Gülay Yavuz
★★★★★
20 Şubat 2015 tarihinde Balıkesir'den lösemi teşhisi konularak çok kötü durumda geldim. Hematoloji Uzmanı doktorum Burak Deveci ve hemşirelerine bana gösterdiği yakın ilgi ve müdahale için çok çok teşekkür ederim. İyiki varsınız. Sizler var olduğunuz sürece bizim yaşam kalitemiz artacaktır. Deniz Yavuz
Şükran Sağdıç
★★★★★
Ben Çanakaleden Minever Becerenin yakını Şükran Sağdıç, kadın hastalıklarından hastam 2 ay önce ameliyat oldu ve doktorumuz Levent Özdene çok teşekkür ederim ve hemşerileri de çok ii hepsine çok teşekkürler.

Ali Osman Sönmez Onkoloji Hastanesi hakkında yorum yapın

Kurum ile ilgili yorumlarınızı veya eleştirilerinizi mesaj kutusuna yazabilirsiniz. Yorumunuz; isminiz ve profil fotoğrafınız ile birlikte tüm ziyaretçilere açık olarak yayınlanacaktır. İş başvurusu, randevu talebi, ücret bilgisi, resmi şikayet vb. özel mesajlarınız için lütfen kurumun websitesini kullanınız.

avatar
Sağlık Kurumuna Puan Verin
3.4 / 5

Ali Osman Sönmez Onkoloji Hastanesi 5 üzerinden 3.4 puan almıştır. Toplam 12 oy kullanılmış ve kurum hakkında 3 yorum yapılmıştır.

Yakınlardaki Sağlık Kurumları

Özel VM Medical Park Bursa Hastanesi
VM Medical Park Bursa Hastanesi, Medical Park’ın sağlık sektöründeki çeyrek asırlık tecrübesini, değişen yaşam şartlarına adapte olan “VM” konseptiyle, VM Medical Park Bu...
Özel Aritmi Osmangazi Hastanesi
Özel Aritmi Osmangazi Hastanesi 5000 m'lik kapalı alanıyla, tam donanımlı ameliyathaneleri, modern doğum salonları, süit odaları ve 130 araçlık otoparkı ile Bursalılara k...
Ümran Sönmez Onkoloji Kliniği
Ali Osman Sönmez Onkoloji Hastanesine bağlı Ümran Sönmez Onkoloji Kliniğinde 35 yataklı Radyasyon Onkoloji Kliniği, 1 1 Yataklı Palyatif Bakım Merkezi ve Evde Bakım Hizme...
Özel FMC Bursa Uludağ Diyaliz Merkezi
Özel FMC Bursa Uludağ Diyaliz Merkezi 39+1 kapasitesi ile pazar günleri hariç hemodiyaliz hizmeti vermektedir....
Özel Bursa Eurofertil Tüp Bebek Merkezi
Bursa tüp bebek, adını aldığı şehrimizde ilk tüp bebek uygulamasını yapan ekibin merkezidir....
Özel Romatem Bursa Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi
50 yatak kapasiteli Romatem Bursa Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi, Romatem Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastaneler Grubu'nun en yeni halkası olarak 2014 yılınd...
Özel Bursa Hayat Hastanesi
Özel Hayat Hastanesi, 20 bin metrekarelik alan üzerine inşa edilen 150 yatak kapasiteli olan ve gelişmiş altyapıya sahip yeni binasında, nitelikli sağlık hizmeti sunmaya ...
Özel Dünyagöz Hastanesi Bursa
Dünyagöz, son teknoloji ile donatılmış yeni şubesi Dünyagöz Bursa ile Türkiye ve yurtdışındaki lokasyon sayısını 18'e ulaştırdı....
Kurum Bilgileri Hatalı mı?

Ali Osman Sönmez Onkoloji Hastanesi ile ilgili yanlış, eksik veya güncel olmayan bilgileri bize iletmek için buraya tıklayınız ✉