Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Cebeci Hastanesi

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Cebeci Hastanesi
Kurum Adı:Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Cebeci Hastanesi
Kategori:Üniversite Hastanesi
Şehir:Ankara
İlçe:Mamak
Adres:Balkiraz Mah. Tıp Fakültesi Cad. No:1/4 Mamak
Telefon:0 (312) 595-6000
Web Sitesi:hastane.ankara.edu.trHata Bildir
39.93312932.882916

Kurum Hakkında

Toplam 1200 yatak kapasiteli Cebeci Hastanemizin en belirgin özelliği geniş yeşil alanlar arasında yatay yerleşim göstermesidir. Kampüs Merkezinin Tıp Fakültesi Caddesi üzerindeki Ana girişte karşımıza çıkan ilk bina tarihi Başhekimlik binasıdır. Bunun hemen arkasında Havuzlu bahçenin etrafını U şeklinde saran binalar 1900'lü yılların başında askeri amaçlı inşaa edilmiş olup, restorasyon çalışmaları biten bölümlerde Radiodiagnostik Anabilim Dalı, Serpil Akdağ Kan Merkezi, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı, Radyasyon Onkolojisi Anabilim Dalı hizmet vermektedir. Radiodiagnostik Anabilim Dalı'nın Cebeci kampüsündeki bölümü 1998 yılında en son teknoloji ile donatılmış olarak hizmete açılmıştır.

Geniş bir alanda bilimsel gereklerin tümü sağlanarak 1998 yılında kurulan Serpil Akdağ Kan Merkezimizde çağdaş kan bankacılığı hizmetlerinin hepsi verilmektedir. Ülkemizin en modern rehabilitasyon merkezi olan ve 1996'da hizmete giren Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim Dalında Nörolojik ve Ortopedik özürlüler rehabilite edilmektedir.

Hematoloji Bilim Dalı Kemik İliği Transplantasyonu Ünitesinde yılda ortalama 70 hastaya Kemik iliği transplantasyonu gerçekleştirilmektedir. Bu konuda hastanemiz bir referans merkez haline gelmiş olup, Avrupa Kemik İliği Transplantasyon Birliği'ne 117. Merkez olarak kabul edilmiştir.

Radyasyon Onkolojisinde Radyoterapi alanında yer almış tüm modern tedavi olanakları yeterli yatak kapasitesi ile sunulmaktadır. Radyasyon Onkolojisi bölümünün yanında bulunan eski Üroloji Kliniğinde ise büyük bir tadilat yapılmakta olup, yakın bir tarihde Tıbbi Onkoloji bölümüm burada hizmete girecektir. U Bloğun batı kanadına paralel olarak 1942 yılında inşaatı bitmiş olan Cerrahi binasında restorasyon ve modernizasyon çalışmaları tamamlanmış, bu bina içerisinde Çocuk Cerrahisi, Plastik ve Rek. Cerrahi ile Genel Cerrahi Anabilim Dalları geniş yatak kapasitesi ile hizmet vermektedir. 6 ameliyat salonu bulunan Müşterek Ameliyathane 2001 yılı başı itibari ile modern bir ameliyathane yoğun bakım üniteleri ve sterilizasyon üniteleri olarak tadilata alınmıştır.

1967 yılında hizmete giren Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilm Dalı Binasında her türlü modern teşhis ve tedavi bölümleri, ameliyathane ve doğum salonlarının yanısıra lazer ünitesi ve elektronik santralize fetal monitorizasyon ünitesi, "Perinatoloji", "Tüp Bebek", "Menapoz" üniteleri çalışmalarını sürdürmektedir. Yine bu bina içerisinde Kısırlık Teşhis ve Tedavi Araştırma Uygulama Merkezi de hizmet vermektedir. l963 yılında hizmete açılan Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Binası her türlü olanağı ile diğer fakülte ve hastanelerde pekçok modern merkezin kurulmasına hizmet veren değerli hekimlerin yetiştiği bir ortam olmuştur.

En son olarak modern Tıpbın gerektirdiği şekilde Yeni Doğan Ünitesi hizmete açılmıştır. Bu bina içerisinde Çocuk Acil Ünitesi 24 saat Acil hizmetleri sunmaktadır. Hastane polisi de bu ünite içerisinde görev yapmaktadır. l96l yılında açılan Lepra Enstitüsü Binasında lepralı ve dermatolojik sorıunları olan hastalara hizmet verilmekte, yatan hastaların ve personelen Poliklinik hizmetleri karşılanmaktadır. Adli Tıp Anabilim Dalı da bu kampüste hizmet vermektedir. Aralık 1995 yılında açılan Merkez Laboratuvarı tüm hastaneye 24 saat hizmet vermektedir. l972 yılında hizmete giren 50. Yıl amfisinin yer aldığı binanın bir kanadın da Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı ve Allerji Bilim Dalı ile diğer kanadında Psikiyatri Anabilim Dalı ve Çocuk Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı hizmet vermektedir. Göğüs Hastalıkları modern cihazlarla donatılmış Yoğun Bakım Ünitesi, Bronkoloji, Solunum fonksiyon testleri, Katater laboratuvarı, Sigarayı bırakma Polikliniği KOAH izleme Polikliniği hizmetleri ile Türkiye'nin önde gelen kurucu kliniklerindendir. Psikiyatri Grup terapileri, Psikoterapi, Rehabilitasyon ve Uğraş Merkezi ile Konsültasyon Liyezon Psikiyatri Ünitesi (KLP) ie modern Psikiyatrinin her türlü fonksiyonlarının görüldüğü bir merkez olarak hizmet vermektedir.

1964 yılında klinik ve 1973 yılında poliklinik binası hizmete giren ve ülkemizin en modern Göz Kliniği olarak hizmet veren Göz Hastalıkları Anabilim Dalı, Retina, Şaşılık, Kontakt Lens, Tümör ve Üvea Üniteleri ile teşhis ve tedavisinin yapıldığı önde gelen merkezlerden biridir. Kardiyovasküler Cerrahi, Kardiyoloji ve Nükleer Tıp Dallarının hizmet verdiği 1996 yılında hizmete giren Kalp Merkezi modern binası; ameliyathaneleri, yoğun bakım, anjio ve diğer üniteleri ile ileri teknolojiyi uygulayan merkez durumuna gelmiştir. Akdere semtinde 50. Yıl parkı içindeki Halk Sağlığı Anabilim Dalı Binası 1980 yılında hizmete girmiştir. Kırsal hekimlik ve Aile hekimliği alanlarında pratik uygulamalar yapılmaktadır. Geniş bir alan üzerinde ve irili ufaklı 35 binada 1200 yatak kapasitesi ile hizmet veren Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Cebeci Hastanesi Başhekimliği'ne bağlı destek birimlerin şöyle sıralayabiliriz. Başhekimlik binası içerinide Hastane Müdürlüğü, Hastane Başhemşireliği, Eczane, İnternet ve tüm Poliklinik hizmetlerinin merkezi olarak izlendiği Bilgi İşlem ve Faturalama Ünitesi, Döner Sermaye Şefliği ve 24 saat hizmet veren Nöbetçi memurluk bulunmaktadır.

Bölümler
 • Adli Tıp
 • Cerrahi Onkoloji
 • Çocuk Acil
 • Çocuk Cerrahisi
 • Çocuk Endokrinolojisi
 • Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları
 • Çocuk Gastroenterolojisi
 • Çocuk Genetik Hastalıkları
 • Çocuk Hematolojisi ve Onkolojisi
 • Çocuk İmmünolojisi ve Allerji Hastalıkları
 • Çocuk Metabolizma Hastalıkları
 • Çocuk Kardiyolojisi
 • Çocuk Nefrolojisi
 • Çocuk Nörolojisi
 • Çocuk Radyolojisi
 • Çocuk Romatolojisi
 • Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
 • Çocuk Yoğun Bakım
 • Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları
 • Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon
 • Gastroenteroloji
 • Gelişimsel Pediatri
 • Genel Cerrahi
 • Göğüs Hastalıkları
 • Göz Hastalıkları
 • Halk Sağlığı
 • Hematoloji
 • İmmünoloji ve Allerji Hastalıkları
 • Kadın Hast. ve Doğum
 • Kalp ve Damar Cerrahisi
 • Neonatoloji BD
 • Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi
 • Radyasyon Onkolojisi
 • Ruh Sağlığı ve Hastalıkları
 • Sosyal Pediyatri
 • Spor Hekimliği
 • Tıp Eğitimi ve Bilişimi

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Cebeci Hastanesi iletişim ve ulaşım bilgileri sayfanın en üstünde verilmiştir. Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Cebeci Hastanesi, Ankara ili Mamak ilçesinde Üniversite hastanesi olarak faaliyet göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve sadece telefon numarası, web sitesi, adres gibi rehber bilgileri sunmaktadır.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve eğer kurum tarafından böyle bir hizmet sunuluyorsa telefonla veya internetten online randevu almak için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Yorum ve Şikayetler

Fahri Yildirim
★★★★
Tahlil sonuçlarını internet üzerinden öğrenebilirsek iyi olur diye düşünüyorum.
Fatma Ciba Şaşmaz
★★
Telefonla hastanenizdeki bir bölüme ulaşmak mümkün değil.
Eda Sevil Soysal
★★
Kalp merkezinde 18 Nisan cumartesi saat 22.00-22.30 civarında 2.katta görevli bulunan doktor ve hemşire kan sulandırıcı olan basit bir iğneyi yapmayıp yaşlı ve yürümekte güçlük çeken zor durumdaki hastayı aşağılayarak egolarını tatmin etmeye çalışarak burası hastane değil diyerek kovmuş, müşkül durumdaki hasta daha sonra sınır krizi geçirip fenalaşmıştır. İnsanlıktan nasibini alamamış bu şahısların böyle bir hastaneye yakışmadığını bildirir gereğinin yapılmasını talep ederim.
TC Ayşe Gül Seymen
★★
Hastanenin acil bölümüne başvurduk. Ateş öksürük halsizlik karın ağrısı boğaz ağrısı ateş 39.5, 40 arası. Rutin muayene yapıldı bişeyi yok 3 gün takip edin duruma göre tekrar getirin dediler. 3 gün sonra götürdüğümüzde oğlum perişan haldeydi yine rutin muayene yapıldı hiçbirşeyi yok dediler eve göndermek istediler. Benim itirazlarım sonucunda bide akciğer filmi alalım dediler ve maalesef oğlum ölümden döndü. Zatüre olmuştu ve ilerlemiş akciğerleri su toplamış ve neredeyse solunumu kapanmak üzereydi hemen yatırdılar. Allahtan tedaviye cevap verdi servisteki hocanın söylediği arda beni korkutmuştu ama Allahtan bünyesi sağlammış demişti.
Şener Acar
★★★★★
Hematoloji bölümünde halen tedavi olmaktayım. Memnunum doktorlarıda güzel akademisyenlerde öyle. Hergün düzenli temizlik ve başarılı doktorlar ve sonuç başarı inşallah.
Burak Ömrüuzun
** Şubat 2015 saat 03.00 da çocuk acil plk başvurdum ama 1.30 saatte muayene olabildik hiçbir hasta yoğunluğu yoktu doktor başka hastalara ilgileniyorum diyordu ama birşey yaptığı yoktu yanına gelen diğer personellerle muhabbet ediyordu ben paramedikim neyin ne olduğunu bildiğim için bu şikayeti yazdım ayrıca sadece ben değil bekleyen herkes şikayetçiydi doktor da zaten saygısız lakayıt vurdumduymaz bir kadındı
Serap Kızıltuğ
★★★★★
Cebeci Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimliğine;
Hastanenizde geçirmiş olduğum büyük ve çok ciddi bir ameliyat sonrası şahsıma gösterilen her türlü ihtimamdan aile sıcaklığından ve yakın alakadan, işinde son derece uzman ve donanımlı doktorlar, hemşireler ve idari personelin göstermiş olduğu sabır be her an bana ve diğer hastalara isimlerini tek tek belirttiğim plastik cerrahi çalışanları;

Prof.Dr. Serdar GÜLTAN
Prof.Dr. Zeki CAN
Prof.Dr. Ekrem ÜNAL
Doç.Dr. Savaş SEREL
Yrd.Doç.Dr. Burak KAYA
Dr. Elçin ALPAT
Dr. Polat YİĞİT
Dr. Bahadır Çelik
Dr. Yasemin AYDINLI
Dr. Melih SEZGİÇ
Dr. Zeynep YASUVAR
Dr. Murad HAMED
Dr. Bilgen KATİPOĞLU
Baş Hemşire Gökşen SÜR
Hemşire Esma DEMİR
Hemşir Ümit ÇAKMAK
Hemşir Hüseyin METİN
Hemşire Gülcan KARAGÖZ
Hemşire Mehtap BAŞARAN
Hemşire Neriman KÖKSAL
Hemşire Türkcan ÖZTÜRK
Hemşire Songül OKÇU
Hemşire Necati KARAGÖZ

Hepsinin önünde saygıyla eğiliyorum. Ayrıca şirket çalışanları ve diğer çalışanlara teşekkür eder başarılar dilerim.
Sebahat Çiftçi
Cem Deniz Uyar
Çok yakın bir arkadaşım fizik tedavi bölümünde yattı bende 2 aylık süreçte onunla birlikteydim ancak kendi adımıza menmun olduğumuzu söyleyemem... hastane kriterlerine sahip olduğunu düşünmüyorum özellikle fizyoterapisler (tabi iyileri vardır içlerinden) ama bizim çalıştıklarımız çok kötüydü, disiplinsiz ve işlerini sadece yapmış olmak için yapan şahıslardı.. süreyi çok kısa tutmaları en büyük özellikleri sanırım.. kısacası biz hiç verim alamadık hastaneden artı doktorların ilgisizliği ve rahatlığı şaşırtıcı düzeydeydi.. benim gözlemlerim bunlardı.. abartılı bulanlar olabilir söylediklerimi ama yaşadıklarımız buydu.. bilginize..
Mustafa Çıra
★★★★★
Ben bu hastanede kasık fıtığı ameliyatı oldum, çok memnun oldum.
Mustafa Zabun
★★★★★
Astım hastasıyım, Alerji Kliniğinde yaklaşık 1997 yılından günümüze değin tedavi görmekteyim. Gerek ayakta gerekse yatarak süregelen tedavimde öncelikle Prof. Dr. Elif Gülfem Çelik ve tüm öğretim görevliler ve her kademedeki sağlık pesonelinin şahsım ve diğer hastalara gösterdikleri duyarlılığa teşekkür ediyorum yaşamlarında aileriyle birlikte sağlık mutluluklar diliyorum.

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Cebeci Hastanesi hakkında yorum yapın

Kurum ile ilgili yorumlarınızı, eleştirilerinizi veya doktorlara teşekkür mesajınızı mesaj kutusuna yazabilirsiniz. Yorumunuz; isminiz ve profil fotoğrafınız ile birlikte tüm ziyaretçilere açık olarak yayınlanacaktır. İş başvurusu, randevu talebi, ücret bilgisi, resmi şikayet vb. özel mesajlarınız için lütfen kurumun websitesini kullanınız.

avatar
Sağlık Kurumuna Oy Verin
3.4 / 5

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Cebeci Hastanesi 5 üzerinden 3.4 puan almıştır. Toplam 73 oy kullanılmış ve kurum hakkında 10 yorum yapılmıştır.

Ulaşım Bilgileri ve Harita

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Cebeci Hastanesi Ulaşım Haritası
Haritayı büyütmek için resime tıklayınız.

Yakınlardaki Sağlık Kurumları

Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi
670 metre uzaklıkta
Şükriye Mh. Ulucanlar Cd. No:89
75. Yıl Ankara Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi
690 metre uzaklıkta
Şükriye Mah. Ulucanlar Cad.
Sıla Mamak Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi
870 metre uzaklıkta
Abidinpaşa Mah. Münzeviler Cad. No: 59/A Mamak
Meltem Diyaliz Merkezi
980 metre uzaklıkta
Gülveren Mah. Arif Yıldız Cad. 47/A
Betemar Cebeci Diyaliz Merkezi
1.1 km. uzaklıkta
Erzurum mh. Geçim Sk. No:8 Cebeci
RFM Mamak Diyaliz Merkezi
1.1 km. uzaklıkta
Arif Yıldız Cad. Güzelbağ Sok. No:1 Gülveren
Ulucanlar Göz Eğitim ve Araştırma Hastanesi
1.2 km. uzaklıkta
Kale Mah. Ulucanlar Cad. No:59
İlgin Tıp Merkezi
1.3 km. uzaklıkta
Mehmet Ali Altun Caddesi No:44/B Akdere