Balıkesir Devlet Hastanesi

Balıkesir Devlet Hastanesi
Kurum Adı:Balıkesir Devlet Hastanesi
Kategori:Devlet Hastanesi
Şehir:Balıkesir
İlçe:Karesi
Adres:Atatürk Mah. Turgut Reis Cad. Karesi
Telefon:0 (266) 245-9020
Web Sitesi:balikesirdh.saglik.gov.trHata Bildir
39.65367127.891675

Kurum Hakkında

Balıkesir'de ilk hastane 1896 da Karesi Gureba Hastanesi olarak açılmıştır. Yatak sayısı 10-15 arasında olan bu hastanenin belli başlı doktorları olmamakla beraber belediye tabip ve eczacılarına buraya bakmak görevi verilmiştir. Dr. Reşit Bey 1915 yılında 30 yataklı yeni bir hastane açmıştır. 1918 yılında yeni kurulan bu hastane önce 50 yataklı olarak hizmete başlamıştır, sonra 60 ve daha sonrada 75 yatağa çıkarılmıştır. 1950 yılında da 120 yataklı hale getirilmiştir. 1943 yılında bugünkü Göğüs Hastalıkları Hastanesi ile devam edilmiştir, 1954 yılında ise 200 yataklı olarak Sağlık Bakanlığı'na devredilmiştir. 1956 yılında Döner Sermaye kurularak, çocuk, biyokimya, kan nakil merkezi açılmış ve hastane bünyesinde hemşire yetiştirme kurslarına başlamıştır. 1966 yılında 250 yatağa çıkarılarak 1978 yılında Poliklinik binaları ile birlikte 400 yataklı hale getirilmiştir. 1985 yılında Koroner Yoğun Bakım (4 yataklı), Hemodiyaliz Ünitesi, 1986 yılında Ameliyathane hizmete açılmıştır. 1991 yılında yine 300 ve 500 M.A iki Röntgen Cihazı İle Otomatik Banyo Cihazı ve Laboratuarlara iki OtoanalizÖr ve bir Eliza Cihazı alınmıştır. 1994 yılında Reanimasyon Ünitesi (4 yataklı) açılmış ve laporoskopi cihazı alınmıştır.

1997 yılında Organ Nakil Birimi kurulmuştur. Ülkemizde ilk 2004 yılı Kasım ayında Balıkesir Devlet Hastanesi bünyesinde Evde Sağlık Hizmetleri pilot olarak kurulmuş ve diğer illere örnek teşgil etmiştir. 2004 yılında taş kırma cihazı alınarak taş kırma işlemlerine başlanılmıştır. Balıkesir ilinde yine bir ilke imza atan hastanemiz de 2008 yılında Nükleer Tıp, Radyasyon Onkolojisi ve Kemoterapi üniteleri kurularak hizmet vermeye başlanmıştır. 2009 yılında Anjiyo, KVC (kardiyo vasküler cerrahi) üniteleri kurularak kalp damar cerrahi servisi ve bağlı yoğun bakım üniteleri açılmıştır. 2011 yılında hastanemiz Acil bölümü ön bahçeye alınarak röntgen ve tomografi çekimlerinin de yapılabildiği ana binayla bağlantılı ayrı bir bina yapılarak hizmet verilen alan büyütülmüştür. 2011 yılında hastanemiz bünyesinde Toplum Ruh Sağlığı Merkezi açılmıştır. 2016 yılında Balıkesir Askeri Hastanesi; Balıkesir Devlet Hastanesi bünyesine bağlanarak ismi Turgut Solak (şehit polis) hizmet binası olarak değiştirilerek, hizmet vermeye başlamıştır. Turgut solak ek hizmet binasının hastane bünyesine katılmasıyla birlikte 619 yatakla hizmet veren hastanemizin 2017 yılında yatak sayısı 260 olmuştur. Toplum Ruh Sağlığı Merkezi 2017 yılında Turgut Solak ek hizmet binasına taşınarak orda hizmet vermeye başlamıştır. Aynı yıl içerisinde kardiyoloji, kalp damar cerrahi, anjiyo ve bunlara bağlı yoğun bakım üniteleri, nükleer tıp ve radyasyon onkolojisi Atatürk Şehir Hastanesinde hizmet vermek üzere taşınmıştır. 2017 yılında daha önce hastane bünyesinde yer almayan kadın hastalıkları ve doğum servisi kurularak hizmet vermeye başlamıştır. 2018 yılında hastanemiz yatak sayısı 400 yatağa çıkartılarak tescil edilmiştir. 2018 yılında yenidoğan yoğun bakım ünitesi kurulmuş, 2019 yılında ise 3. Basamak erişkin yoğun bakım ünitesi yatak kapasitesi arttırılmıştır. 2020 yılında Getat Merkezi (Geleneksel Tamamlayıcı Tıp) açılarak halkımıza hizmet vermeye başlamıştır.

Poliklinikler
 • Nöroşirurji (Beyin ve Sinir Cerrahisi)
 • Deri ve Zührevi Hastalıklar
 • Diş Hekimliği (Genel Diş)
 • Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları
 • Enfeksiyon Hastalıkları (İntaniye)
 • Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon
 • Gastroenteroloji
 • Genel Cerrahi
 • Göğüs Cerrahisi
 • Göğüs Hastalıkları
 • Göz Hastalıkları
 • İç Hastalıkları (Dahiliye)
 • Kadın Hastalıkları ve Doğum
 • Kalp ve Damar Cerrahisi
 • Kardiyoloji
 • Kulak Burun Boğaz Hastalıkları
 • Nefroloji
 • Nöroloji
 • Ortopedi ve Travmatoloji
 • Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi
 • Radyasyon Onkolojisi
 • Romatoloji
 • Psikiyatri
 • Tıbbi Onkoloji
 • Üroloji

Balıkesir Devlet Hastanesi iletişim ve ulaşım bilgileri sayfanın en üstünde verilmiştir. Balıkesir Devlet Hastanesi, Balıkesir ili Karesi ilçesinde devlet hastanesi olarak faaliyet göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve sadece telefon numarası, web sitesi, adres gibi rehber bilgileri sunmaktadır. Balıkesir Devlet Hastanesi için Merkezi Hastane ve Hekim Randevu Sistemini (MHRS) kullanarak online randevu alabilir veya Alo 182 hattını arayarak operatörden randevunuzu alabilirsiniz.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve eğer kurum tarafından böyle bir hizmet sunuluyorsa telefonla veya internetten online randevu almak için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Bağlı Hizmet Birimleri
Balıkesir Devlet Hastanesi Turgut Solak Binası
★★★☆☆· Psikiyatri Merkezi · Karesi / Balıkesir
Balıkesir Devlet Hastanesi Turgut Solak Binası sınırları içerisinde Balıkesir Devlet Hastanesi Yöneticiliğine bağlı Toplum ve Ruh Sağlığı Merkezi ile 40 yatağı Açık Psikiyatri Servisi ve 20 yatağı Akut Psikiyatri Servisi olmak üzere toplam 60 yataklı psikiyatri servisi hizmet vermektedir.

Yorum ve Şikayetler

Balıkesir Devlet Hastanesi hakkında henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

Balıkesir Devlet Hastanesi hakkında yorum yapın

Kurum ile ilgili yorumlarınızı, eleştirilerinizi veya doktorlara teşekkür mesajınızı mesaj kutusuna yazabilirsiniz. Yorumunuz; isminiz ve profil fotoğrafınız ile birlikte tüm ziyaretçilere açık olarak yayınlanacaktır. İş başvurusu, randevu talebi, ücret bilgisi, resmi şikayet vb. özel mesajlarınız için lütfen kurumun websitesini kullanınız.

avatar
Sağlık Kurumuna Oy Verin
3.4 / 5

Balıkesir Devlet Hastanesi 5 üzerinden 3.4 puan almıştır. Toplam 13 oy kullanılmış ve kurum hakkında henüz yorum yapılmamıştır.

Ulaşım Bilgileri ve Harita

Balıkesir Devlet Hastanesi Ulaşım Haritası
Haritayı büyütmek için resime tıklayınız.

Yakınlardaki Sağlık Kurumları

Balıkesir Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi
300 metre uzaklıkta
Bahçelievler mah. 100. Yıl Cad. 289 Sk.
FMC Balıkesir Diyaliz Merkezi
380 metre uzaklıkta
Ali Hikmetpaşa Mh. Yeni Sk. Karesi Apt. No:18/A
Karesi Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği
470 metre uzaklıkta
Ege Mah. Karesi AVM 11 Kalaycılar Sk. No:15
Balıkesir Devlet Hastanesi Turgut Solak Binası
1.7 km. uzaklıkta
Dumlupınar Mah. Ali Hikmet Paşa Cad. Koca Okul Sok. No:28/9
İlke Diyaliz Merkezi
1.9 km. uzaklıkta
Paşaalanı Mah. 1. Dereboyu Cad. No:21
Bal-Fizik Tıp Merkezi
1.9 km. uzaklıkta
Paşaalanı Mah. Dereboyu Cd. No:20-22
Balıkesir Sevgi Hastanesi
2 km. uzaklıkta
Paşaalanı Mah. 128. Sok No:11/A
İzmiryolu Sevgi Hastanesi
3.9 km. uzaklıkta
G.O.P. Mah. Yeni İzmir Cad. No:180-A