Balıkesir Devlet Hastanesi Turgut Solak Binası

Balıkesir Devlet Hastanesi Turgut Solak Binası
Kurum Adı:Balıkesir Devlet Hastanesi Turgut Solak Binası
Kategori:Psikiyatri Merkezi
Şehir:Balıkesir
İlçe:Karesi
Adres:Dumlupınar Mah. Ali Hikmet Paşa Cad. Koca Okul Sok. No:28/9
Telefon:0 (266) 239-6000
Web Sitesi:balikesirdh.saglik.gov.trHata Bildir
39.64499627.875584

Kurum Hakkında

1879 yılında Redif Kışlası olarak inşa edilen bina; 1920 yılındaki tadilatlarla Asker Hastanesi olarak hizmet vermeye başlamıştır. 1941 yılında yıkılarak yerine inşa edilen B binası, hastane olarak hizmete açılmıştır. 1964 yılında karargah ve C binası olarak kullanılan binalar inşa edilmiştir. 1966 yılında ise ek olarak inşa edilen A binası hastane ana binası olarak hizmete girmiştir. Askeri Hastane; 1972 yılı öncesi 300, 1972 - 2007 yılları arasında 200 ve sonrasında 26 Ağustos 2016 tarihine 100 yataklı olarak hizmet vermiştir.

669 ve 670 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameler ile Asker Hastanelerinin Sağlık Bakanlığı'na devir edilmesiyle birlikte Balıkesir Asker Hastanesi de Balıkesir Devlet Hastanesi Yöneticiliğine devredilmiş ve 26 Ağustos 2016 tarihi itibariyle Balıkesir Devlet Hastanesi Turgut Solak Binası olarak hizmet vermeye başlamıştır.

Balıkesir Devlet Hastanesi Turgut Solak Binası sınırları içerisinde Balıkesir Devlet Hastanesi Yöneticiliğine bağlı Toplum ve Ruh Sağlığı Merkezi ile 40 yatağı Açık Psikiyatri Servisi ve 20 yatağı Akut Psikiyatri Servisi olmak üzere toplam 60 yataklı psikiyatri servisi hizmet vermektedir.

Balıkesir Devlet Hastanesi Turgut Solak Binası iletişim ve ulaşım bilgileri sayfanın en üstünde verilmiştir. Balıkesir Devlet Hastanesi Turgut Solak Binası, Balıkesir ili Karesi ilçesinde psikiyatri merkezi olarak faaliyet göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve sadece telefon numarası, web sitesi, adres gibi rehber bilgileri sunmaktadır. Balıkesir Devlet Hastanesi Turgut Solak Binası için Merkezi Hastane ve Hekim Randevu Sistemini (MHRS) kullanarak online randevu alabilir veya Alo 182 hattını arayarak operatörden randevunuzu alabilirsiniz.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve eğer kurum tarafından böyle bir hizmet sunuluyorsa telefonla veya internetten online randevu almak için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Bağlı Hizmet Birimleri
Balıkesir Devlet Hastanesi
★★★☆☆· Devlet Hastanesi · Karesi / Balıkesir
Balıkesir Devlet Hastanesi ilimizde yüklendiği rollerde merkez hastanesi olma iddiasını sürdürme çabasındadır. Gerek teknolojik alt yapıdaki gelişmeler gerekse branş içi iyileştirmeler ve ek branşlarla hastanemiz büyük bir gelişme içindedir.

Yorum ve Şikayetler

Sabahattin Çekmen
★★
Balıkesir asker hastanesine randevu almak istiyorum. Ancak internetten ulaşamıyorum.

Balıkesir Devlet Hastanesi Turgut Solak Binası hakkında yorum yapın

Kurum ile ilgili yorumlarınızı, eleştirilerinizi veya doktorlara teşekkür mesajınızı mesaj kutusuna yazabilirsiniz. Yorumunuz; isminiz ve profil fotoğrafınız ile birlikte tüm ziyaretçilere açık olarak yayınlanacaktır. İş başvurusu, randevu talebi, ücret bilgisi, resmi şikayet vb. özel mesajlarınız için lütfen kurumun websitesini kullanınız.

avatar
Sağlık Kurumuna Oy Verin
2.7 / 5

Balıkesir Devlet Hastanesi Turgut Solak Binası 5 üzerinden 2.7 puan almıştır. Toplam 3 oy kullanılmış ve kurum hakkında 1 yorum yapılmıştır.

Ulaşım Bilgileri ve Harita

Balıkesir Devlet Hastanesi Turgut Solak Binası Ulaşım Haritası
Haritayı büyütmek için resime tıklayınız.

Yakınlardaki Sağlık Kurumları

Karesi Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği
1.3 km. uzaklıkta
Ege Mah. Karesi AVM 11 Kalaycılar Sk. No:15
Balıkesir Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi
1.4 km. uzaklıkta
Bahçelievler mah. 100. Yıl Cad. 289 Sk.
FMC Balıkesir Diyaliz Merkezi
1.5 km. uzaklıkta
Ali Hikmetpaşa Mh. Yeni Sk. Karesi Apt. No:18/A
Balıkesir Devlet Hastanesi
1.7 km. uzaklıkta
Atatürk Mah. Turgut Reis Cad. Karesi
İzmiryolu Sevgi Hastanesi
3.1 km. uzaklıkta
G.O.P. Mah. Yeni İzmir Cad. No:180-A
İlke Diyaliz Merkezi
3.6 km. uzaklıkta
Paşaalanı Mah. 1. Dereboyu Cad. No:21