Başkent Üniversitesi Zile Diyaliz Merkezi

Başkent Üniversitesi Zile Diyaliz Merkezi
Kurum Adı:Başkent Üniversitesi Zile Diyaliz Merkezi
Kategori:Diyaliz Merkezi
Şehir:Tokat
İlçe:Zile
Adres:Çekerek Yolu Üzeri Üniversite Kampüsü Yanı
Telefon:0 (356) 317-9005
Web Sitesi:ankara.baskenthastaneleri.comHata Bildir
40.29594235.896612

Kurum Hakkında

Merkezimiz, Başkent Üniversitesi Ankara Hastanesi Başhekimliği’ne bağlı olarak 20/05/2005 tarihinde, Tokat ili, Zile ilçesinde hizmet vermeye başlamıştır. Konsepti ile ülkemizde örnek teşkil eden Merkezimiz yaklaşık 500 m2 kapalı alan ve 2 kattan oluşan müstakil bir binada hizmet vermektedir. Merkezimizde; 23 Adet Seronegatif Hemodiyaliz Cihazı, 2 Adet Yedek Seronegatif Hemodiyaliz Cihazı, 2 Adet HBS(+) Hemodiyaliz Cihazı, 2 Adet HCV(+) Hemodiyaliz Cihazı ile toplam 29 makine ile Kronik Böbrek Yetmezliği hastalarımıza Hemodiyaliz Tedavisi sunulmaktadır. Su sistemimiz Online Sistem ve Reverse Osmosis (Ters Ozmoz) Sistemine haizdir. Merkezimizde “re-use” yapılmamaktadır.

Merkezimiz Haftanın 6 günü (Pazar Günleri hariç), 07:00 – 16:00 saatleri arasında, sabah ve öğle olmak üzere 2 seans halinde hasta kabul etmektedir.

Diyaliz Merkezimizde Tedavi Hizmetleri; 1 Uzman Hekim, 1 Sorumlu Hemşire, 6 Diyaliz Hemşiresi nezaretinde sunulmaktadır. Her seansta; Uzman Doktor tarafından Hasta Vizitleri yapılmakta, tedavileri ayarlanmakta, Üniversitemizin Nefroloji Uzmanları tarafından da Periyodik Hasta Vizitleri yapılmaktadır. Hasta Bakım Hizmetleri için 6 Yardımcı Personelimiz görev yapmaktadır. Teknik hizmetler için 1 Yardımcı Sağlık Teknisyenimiz bulunmaktadır.

(HBS+) ve (HCV+) diyaliz hastalarımıza, ayrı bir odada, ayrı cihazlarla ve ayrı hemşirelerle tedavi hizmeti sunulmaktadır. Hastaların Hepatit Aşı Programları Sorumlu Hemşire tarafından takip edilmekte, Hepatit riski en aza indirilmektedir.

Hastalarımızın diyetleri, uzman diyetisyenlerimiz tarafından hazırlanmaktadır. Hastalarımıza, her diyaliz seansında diyetlerine uygun yiyecek ikramları yapılmaktadır.

Hastalarımız için, sosyal hizmet uzmanlarımız tarafından, psiko-sosyal rehabilitasyon programları organize edilmektedir. Salonlarımızda hasta başı uydu TV yayını, kişiye özel kulaklık ve müzik yayını hizmetleri sunulmaktadır. Tüm hasta yataklarımız elektronik ayarlı, kumandalı tiptedir. Diyaliz salonlarımızda klimalarımız mevcuttur. Merkezimizde hasta/sedye asansörü mevcuttur. Engelli hastalarımız için; rampa, Wc, tekerlekli sandalye gibi tüm gerekli koşullar sağlanmıştır.

Zile ve Turhal İlçelerine, yakın tüm yerleşim merkezlerine, belirli güzergâhlarda Hasta Nakil Hizmeti sunulmaktadır.

Hastalarımızın, Ankara Hastanemizde tetkik ve tedavilerini yaptırabilmeleri için Merkezimizden Araç Tahsisi yapılmaktadır. Transplantasyon adayı olmak isteyen hastaların nakil başvuru ve tetkikleri, Ankara Hastanemizde (isterlerse yatışlı olarak) yapılmakta ve nakil listesine dâhil edilerek Sağlık Bakanlığı’na bildirilmektedir.

Başkent Üniversitesi Zile Diyaliz Merkezi iletişim ve ulaşım bilgileri sayfanın en üstünde verilmiştir. Başkent Üniversitesi Zile Diyaliz Merkezi, Tokat ili Zile ilçesinde diyaliz merkezi olarak faaliyet göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve sadece telefon numarası, web sitesi, adres gibi rehber bilgileri sunmaktadır.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve eğer kurum tarafından böyle bir hizmet sunuluyorsa telefonla veya internetten online randevu almak için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Yorum ve Şikayetler

Naci Yavuz
★★★★★
Allah acil şifalar versin. Tüm sağlık ekibine kolay gelsin.

Başkent Üniversitesi Zile Diyaliz Merkezi hakkında yorum yapın

Kurum ile ilgili yorumlarınızı, eleştirilerinizi veya doktorlara teşekkür mesajınızı mesaj kutusuna yazabilirsiniz. Yorumunuz; isminiz ve profil fotoğrafınız ile birlikte tüm ziyaretçilere açık olarak yayınlanacaktır. İş başvurusu, randevu talebi, ücret bilgisi, resmi şikayet vb. özel mesajlarınız için lütfen kurumun websitesini kullanınız.

avatar
Sağlık Kurumuna Oy Verin
3.4 / 5

Başkent Üniversitesi Zile Diyaliz Merkezi 5 üzerinden 3.4 puan almıştır. Toplam 13 oy kullanılmış ve kurum hakkında 1 yorum yapılmıştır.

Ulaşım Bilgileri ve Harita

Başkent Üniversitesi Zile Diyaliz Merkezi Ulaşım Haritası
Haritayı büyütmek için resime tıklayınız.

Yakınlardaki Sağlık Kurumları

Zile Devlet Hastanesi
1.4 km. uzaklıkta
Kahya Mah. Nato Yolu Üzeri No:1
Turhal Devlet Hastanesi
17.7 km. uzaklıkta
Fevzi Çakmak Mahallesi İskele Tepesi
Göynücek İlçe Hastanesi
33.5 km. uzaklıkta
Cumhuriyet Mah. Yozgat Cad. No:7/B
Amasya Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi
39.5 km. uzaklıkta
Fethiye Mah. Çelebi Mehmet Cad. No:10/1
Amasya Şifa Tıp Merkezi
39.9 km. uzaklıkta
Mustafa Kemal Paşa Cad. No:4
Amasya Sabuncuoğlu Şerefeddin Eğitim ve Araştırma Hastanesi
40.8 km. uzaklıkta
Kirazlıdere Mah.Terminal Cad. No:2
Amasya Diyaliz Merkezi
41.5 km. uzaklıkta
Bahçeleriçi Mah. Sipahi Cad. Sultan Apt. B Blok