Turhal Devlet Hastanesi

Turhal Devlet Hastanesi
Kurum Adı:Turhal Devlet Hastanesi
Kategori:Devlet Hastanesi
Şehir:Tokat
İlçe:Turhal
Adres:Fevzi Çakmak Mahallesi İskele Tepesi
Telefon:0 (356) 275-1550
Web Sitesi:turhaldh.saglik.gov.trHata Bildir
40.38438736.071214

Kurum Hakkında

Turhal Devlet Hastanesi M. Fevzi Çakmak Mahallesi, İskele tepesi mevkiinde, şehre hakim bir tepede, Samsun-Amasya-Tokat-Yozgat Devlet Karayolu kavşağı üzerinde bulunmaktadır. Hastanemiz devlet-vatandaş işbirliği ile 50 kadro yataklı olarak 1975 yılında hizmete açılmıştır. Gittikçe artan hasta potansiyeli nedeniyle ihtiyaca cevap verebilmek için, daha önce yapılan A ve B bloklarına bitişik olarak 4 katlı C blok yapılmış ve 1990 yılında 200 kadro yatağı ile hizmet vermeye başlamıştır.

İlçe, merkez nüfusu itibariyle 100000'i aşmakta, Samsun-Amasya-Tokat-Yozgat Devlet Karayolu kavşağı üzerinde olması ve çevresinde çok sayıda yerleşim birimi bulunması sebebiyle ekonomik ve sosyal bir merkez karakteri taşımaktadır. Periferisi oldukça geniş olan ilçenin, coğrafi şartların da zorlamasıyla Çekerek, Zile ve Pazar ilçeleri ile bu ilçelere bağlı köy ve kasabalara ve Amasya iline bağlı pek çok kasaba ve köye de sağlık hizmeti verdiği düşünüldüğünde, hastanemizin merkez nüfusunu hayli aşan bir kitleye hitap ettiği görülecektir.

Sağlık Bakanlığının 09-04-2009 tarih ve 14566 yazılı makam oluru ile Turhal Kazova Devlet Hastanesi, Turhal Devlet Hastanesi olarak birleştirilmiştir. Daha önceden 200 olan yatak sayısı ise Haziran 2009 tarihinden itibaren Sağlık Bakanlığımız tarafından 250 yatak sayısına çıkarılmıştır.

Hastanemizde her uzman doktora bir poliklinik odası tahsis edilerek, birden fazla doktorun bulunduğu branşlarda hastalarımızın istedikleri poliklinikten muayene olabilmelerine imkân sağlanmıştır. 22 doktorla poliklinik hizmeti veren hastanemizde, kayıt-kabul esnasındaki yığılmaları önlemek adına hasta kabul işlemleri, poliklinik odalarında yapılmaktadır. Poliklinik girişlerinde bulunan elektronik monitörler vasıtasıyla, hastalarımız muayene sıralarını takip edebilmektedirler. Bu sistem sayesinde kapı önlerinde beklemek zorunluluğu, sıra kaybetme endişesi ortadan kaldırılmış, muayene esnasında polikliniğe giriş çıkışlar engellenerek, içerideki hastanın mahremiyeti güvenceye alınmıştır.

Temiz, hijyenik, hastaların mahremiyet ve emniyetlerinin sağlandığı bir ortamda sunduğumuz yataklı tedavi hizmetlerinden duyulan memnuniyeti daha da artırabilmek için kliniklerimizde yürütülen inşa ve yenileme faaliyetleri tamamlanmıştır. Bu kapsamda; daima sağlıklı ve mutlu bir yaşam sürdürmelerini temenni ettiğimiz hemşerilerimizin, hastanemizin yataklı tedavi ünitelerinden hizmet almaları söz konusu olduğunda, kendilerini ev ortamında hissetmelerini sağlayacak şekilde, hasta odalarımız banyo-wc'li hale dönüştürülerek, 1-2 ve 3 yataklı odalar halinde yeniden düzenlenmiştir.

Turhal Devlet Hastanesi laboratuvarları, hastalarımıza en güvenilir sonuçları en kısa sürede vermeyi amaçlamakta ve kapsamlı test menüsüyle kesintisiz olarak hizmet üretmektedir. Bu faaliyetler, mesai saatleri dışında ve resmi tatil günlerinde ise nöbetçi personel marifetiyle acil servise endeksli olarak sürdürülmektedir. Laboratuvarlarımız, Biyokimya, Mikrobiyoloji, Hematoloji, Seroloji, Hormonlar ve Kan Bankası alanlarında 2 uzman doktor, 1 kimyager, 10 teknisyen ve 2 hemşireden oluşan personeli ile kalite kontrol programlarına ve performans değerlendirmelerine tâbi olarak hizmet vermektedir.

Turhal Devlet Hastanesi'nin ileri teknoloji kullanılarak yapılandırılmış olan bu ünitesinde, günde ortalama 9-10 ameliyat yapılmaktadır. Zengin cihaz donanımı ve tecrübeli personeli ile ameliyathane bölümümüz, 200 yataklı bir hastanenin gerektirdiği nitelik ve çeşitte; genel cerrahi, ortopedi, kadın doğum, beyin, üroloji, göz, kulak-burun-boğaz, çocuk branşlarında bir çok operasyonun başarıyla yapılmasını sağlayacak alt yapıya sahiptir.

Turhal Devlet Hastanesi acil servisi de her biri kendi alanında deneyimli ve yetenekli doktor, hemşire, sağlık teknikeri, paramedik ve yardımcı personelden oluşan ekibiyle, uzman yönetiminde hastalarına 24 saat kesintisiz olarak aynı kalitede hizmet veren bir ünitedir ve bu üntede her hastanın aciliyetine göre tıbbi müdahalesi zamanında ve eksiksiz yerine getirilir; hiçbir hasta, muayenesi yapılmadan acil olmadığı gerekçesiyle her hangi bir birime yönlendirilmez. Nöbetçi doktor, lüzumu halinde ilgili uzman doktoru hastanemize davet ederek tedaviyi üstlenmesini sağlar; hastanın tedavisi bu uzman tarafından sonuçlandırılır.

Poliklinikler
 • Aile Hekimliği
 • Algoloji
 • Nöroşirurji (Beyin ve Sinir Cerrahisi)
 • Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
 • Deri ve Zührevi Hastalıklar
 • Diş Hekimliği (Genel Diş)
 • Enfeksiyon Hastalıkları (İntaniye)
 • Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon
 • Genel Cerrahi
 • Göğüs Hastalıkları
 • Göz Hastalıkları
 • İç Hastalıkları (Dahiliye)
 • Kadın Hastalıkları ve Doğum
 • Kardiyoloji
 • Kulak Burun Boğaz Hastalıkları
 • Nöroloji
 • Ortopedi ve Travmatoloji
 • Psikiyatri
 • Üroloji

Turhal Devlet Hastanesi iletişim ve ulaşım bilgileri sayfanın en üstünde verilmiştir. Turhal Devlet Hastanesi, Tokat ili Turhal ilçesinde devlet hastanesi olarak faaliyet göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve sadece telefon numarası, web sitesi, adres gibi rehber bilgileri sunmaktadır. Turhal Devlet Hastanesi için Merkezi Hastane ve Hekim Randevu Sistemini (MHRS) kullanarak online randevu alabilir veya Alo 182 hattını arayarak operatörden randevunuzu alabilirsiniz.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve eğer kurum tarafından böyle bir hizmet sunuluyorsa telefonla veya internetten online randevu almak için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Yorum ve Şikayetler

Ayşe Akar Üngör
★★★★★
Sayın Dr. İbrahim Mumcuoğlu Bey'e hasta yakını olarak gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

Turhal Devlet Hastanesi hakkında yorum yapın

Kurum ile ilgili yorumlarınızı, eleştirilerinizi veya doktorlara teşekkür mesajınızı mesaj kutusuna yazabilirsiniz. Yorumunuz; isminiz ve profil fotoğrafınız ile birlikte tüm ziyaretçilere açık olarak yayınlanacaktır. İş başvurusu, randevu talebi, ücret bilgisi, resmi şikayet vb. özel mesajlarınız için lütfen kurumun websitesini kullanınız.

avatar
Sağlık Kurumuna Oy Verin
3.8 / 5

Turhal Devlet Hastanesi 5 üzerinden 3.8 puan almıştır. Toplam 17 oy kullanılmış ve kurum hakkında 1 yorum yapılmıştır.

Ulaşım Bilgileri ve Harita

Turhal Devlet Hastanesi Ulaşım Haritası
Haritayı büyütmek için resime tıklayınız.

Yakınlardaki Sağlık Kurumları

Zile Devlet Hastanesi
16.6 km. uzaklıkta
Kahya Mah. Nato Yolu Üzeri No:1
Başkent Üniversitesi Zile Diyaliz Merkezi
17.7 km. uzaklıkta
Çekerek Yolu Üzeri Üniversite Kampüsü Yanı
Amasya Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi
35.6 km. uzaklıkta
Fethiye Mah. Çelebi Mehmet Cad. No:10/1
Amasya Şifa Tıp Merkezi
35.8 km. uzaklıkta
Mustafa Kemal Paşa Cad. No:4
Amasya Sabuncuoğlu Şerefeddin Eğitim ve Araştırma Hastanesi
36.1 km. uzaklıkta
Kirazlıdere Mah.Terminal Cad. No:2
Amasya Diyaliz Merkezi
37 km. uzaklıkta
Bahçeleriçi Mah. Sipahi Cad. Sultan Apt. B Blok
Tokat Fizyomer Tıp Merkezi
38.8 km. uzaklıkta
Yeniyurt Mah. Denizli Cad. No:6/A
Medical Park Tokat Hastanesi
40.5 km. uzaklıkta
Yeşilırmak Mah. Vali Zekai Gümüşdiş Cad. No:29