Bigadiç Devlet Hastanesi

Bigadiç Devlet Hastanesi
Kurum Adı:Bigadiç Devlet Hastanesi
Kategori:Devlet Hastanesi
Şehir:Balıkesir
İlçe:Bigadiç
Adres:Çavuş Mah. Gazi Bulvarı No:4
Telefon:0 (266) 614-1300
Web Sitesi:bigadicdh.saglik.gov.trHata Bildir
39.39970228.127409

Kurum Hakkında

İlçemiz Devlet Hastanesi daha önce yurt binası olarak kullanılmakta iken 1982 yılında Sağlık Ocağı, Kasım 1990 tarihinde de 50 yatak kapasiteli Devlet Hastanesi olarak hizmete girmiştir.

Ayrıca Hastane binamız yetersiz geldiğinden 180 m2 Acil, 390 m2 Poliklinikler, 390 m2 Ameliyathane katı olmak üzere toplam 960 m2 ek Hastane inşaatının yapımına 12.04.2002 tarihinde başlanmış ve 17.09.2002 tarihinde tamamlanarak hizmete girmiştir.

20/09/2012 tarihinde İlçemiz Çavuş Mahallesinde yapımına başlanan 75 Yataklı Yeni Hastane hizmet binası 11/05/2015 tarihinde hizmete açılmıştır. 16197, 29 m2 kapalı alan kapasiteli yeni hastanemizde 5 adet ameliyathane, 3 adet doğum salonu, 26 adet poliklinik odası, 8 yataklı yoğun bakım ünitesi ile hizmet verilmektedir.

Hastanemizde Dahiliye, KBB, Göz, Genel Cerrahi, Deri ve Zührevi Hastalıklar, Kadın Hastalıkları, Diş Hastalıkları, Çocuk, Nöroloji, Psikiyatri, Üroloji branşlarında poliklinik ve servis hizmeti verilmektedir.

Hastanemiz her geçen gün personel ve artan hizmet çeşitliliği ile çalışmalarına devam etmektedir.

Poliklinikler
 • Aile Hekimliği
 • Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
 • Deri ve Zührevi Hastalıklar
 • Diş Hekimliği (Genel Diş)
 • Genel Cerrahi
 • Göğüs Hastalıkları
 • Göz Hastalıkları
 • İç Hastalıkları (Dahiliye)
 • Kadın Hastalıkları ve Doğum
 • Kardiyoloji
 • Kulak Burun Boğaz Hastalıkları
 • Nöroloji
 • Ortopedi ve Travmatoloji
 • Psikiyatri
 • Üroloji

Bigadiç Devlet Hastanesi iletişim ve ulaşım bilgileri sayfanın en üstünde verilmiştir. Bigadiç Devlet Hastanesi, Balıkesir ili Bigadiç ilçesinde devlet hastanesi olarak faaliyet göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve sadece telefon numarası, web sitesi, adres gibi rehber bilgileri sunmaktadır. Bigadiç Devlet Hastanesi için Merkezi Hastane ve Hekim Randevu Sistemini (MHRS) kullanarak online randevu alabilir veya Alo 182 hattını arayarak operatörden randevunuzu alabilirsiniz.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve eğer kurum tarafından böyle bir hizmet sunuluyorsa telefonla veya internetten online randevu almak için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Yorum ve Şikayetler

Mehmet Bardakcı
★★★★★
Bigadiç hera termal tesislerinde devre mülk tatilimi yaparken gecenin ilerleyen saatlerinde ani olarak diş ağrısı ile uyandım, sabahı zor bekledim, acilen arabama binip devlet hastanesine gittim, hasta kabule giderek muayene olmam gerektiğini, buraların yabancısı olduğumu söyledim, mhrs den randevu aldınızmı diye sordular, şuan ağrım çok, mümkünse diş doktoru arkadaşa rica edeyim dedim, yukarı çıktım doktor arkadaşa çok ağrı çektiğimi söyleyerek, mümkünse sıradaki hastalardan sonra bakmasını rica ettim, randevusuz bakamam, acil servise gitmemi söyledi, bende acil de diş doktorunun olmadığını söylememe rağmen kurallar gereği yine bakamam dedi, bende başhekimlik bölümüne giderek yardım istedim, koridorda dolaşırken müdür yardımcısı olduğunu tahmin ettiğim beyefendi ye durumumu arz ettim, kendisini minnetle anıyorum, beni yanına alarak üst katta bulunan polikliniğe götürdü, benim rica ettiğim diş doktorunun tam karşısındaki odaya girerek doktor arkadaşa ricada bulundu, bekleyen hastalardan sonra beni muayene için içeri aldılar, doktor hanım gerekli kontrolleri yapıp diş filmini kendisi çekti, antibiyotik ve ağrı kesiciyi yazdı, ilaçların etkisini kısa zamanda gördüm, sağlık gibisi yok, bana bu ilgiyi gösteren müdür yardımcısı Bayram Çakan bey ile doktor Işık hanım inanıyorum ki tüm hastalara ayni ilgiyi gösteriyorlardır. Çok etkilendim, binlerce defa teşekkür ediyorum, sağolsunlar.

Bigadiç Devlet Hastanesi hakkında yorum yapın

Kurum ile ilgili yorumlarınızı, eleştirilerinizi veya doktorlara teşekkür mesajınızı mesaj kutusuna yazabilirsiniz. Yorumunuz; isminiz ve profil fotoğrafınız ile birlikte tüm ziyaretçilere açık olarak yayınlanacaktır. İş başvurusu, randevu talebi, ücret bilgisi, resmi şikayet vb. özel mesajlarınız için lütfen kurumun websitesini kullanınız.

avatar
Sağlık Kurumuna Oy Verin
3.9 / 5

Bigadiç Devlet Hastanesi 5 üzerinden 3.9 puan almıştır. Toplam 11 oy kullanılmış ve kurum hakkında 1 yorum yapılmıştır.

Ulaşım Bilgileri ve Harita

Bigadiç Devlet Hastanesi Ulaşım Haritası
Haritayı büyütmek için resime tıklayınız.

Yakınlardaki Sağlık Kurumları

Sındırgı Devlet Hastanesi
17.6 km. uzaklıkta
Camicedit Mah. Balıkesir Cad. No:74
Balıkesir Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi
18 km. uzaklıkta
Bigadiç Yolu 17. Km Cağış Yerleşkesi
Balıkesir Atatürk Şehir Hastanesi
31.1 km. uzaklıkta
Gazi Osman Paşa Mah. 209. Sok. No:26
Deva Diş Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi
31.2 km. uzaklıkta
Plevne Mh. 12121 Sk. No:4
İzmiryolu Sevgi Hastanesi
31.7 km. uzaklıkta
G.O.P. Mah. Yeni İzmir Cad. No:180-A
Balıkesir Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi
34.6 km. uzaklıkta
Bahçelievler mah. 100. Yıl Cad. 289 Sk.