Birecik Devlet Hastanesi

Birecik Devlet Hastanesi
Kurum Adı:Birecik Devlet Hastanesi
Kategori:Devlet Hastanesi
Şehir:Şanlıurfa
İlçe:Birecik
Adres:Kurtuluş Mah. Buğday Pazarı Cad. No:1
Telefon:0 (414) 652-1083
Web Sitesi:birecikdh.saglik.gov.trHata Bildir
37.02440837.98694

Kurum Hakkında

Birecik Devlet Hastanesi, Şanlıurfa ili Birecik ilçesinde devlet hastanesi olarak faaliyet göstermektedir. Birecik Devlet Hastanesi 1952 yılında Sağlık Merkezi 1965 yılında ise 50 yataklı Devlet Hastanesi ve son olarak 2018 yılında 150 yataklı devlet hastanesi olarak hizmet vermeye başlamıştır. Birecik Devlet Hastanesi’nin 150 yatak kapasiteli olup 11 Yenidoğan olmak üzere toplamda 37 yatak ile yoğun bakım hizmeti de vermektedir. Görüntüleme hizmetleri olarak MR, tomografi, acil ultrason hizmetleri vardır. Laboratuvar hizmetleri 7/24 şeklinde çalışılmaktadır.

Bu kapasiteyle çevredeki birçok ilçenin özellikle Suruç, Bozova ve Halfeti’nin yakın köyleri Karkamış’ın yakın köyleri de bu hizmetten faydalanmaktadır. Hastanemizde ortalama günde 2000 hastaya poliklinik hizmeti verilmektedir. Aynı zamanda “a’b’c” grubu ameliyatlar özellikli ameliyatlar dediğimiz ameliyatlarla beraber toplamda günlük 25 ameliyat yapılmaktadır. 13 yataklı hemodiyaliz ünitemiz de 45 hastaya hizmet vermekteyiz. Bebek dostu hastane olarak 3 kadın doğum ve 3 çocuk hekimi, 4 sedyeli odasıyla hizmet vermekteyiz.

Bu bilgiler doğrultusunda ilçemiz Birecik Devlet Hastanesi gerek yatarak gerekse ayaktan tedavi hizmetleriyle 24 saat kesintisiz acil müdahale hizmeti de vermektedir. Güçlendirilmiş ilçe hastanesi olarak sağlıklı ve kaliteli bir sağlık hizmeti sunmaya devam edeceğiz.

Birecik Devlet Hastanesi için Merkezi Hastane ve Hekim Randevu Sistemini (MHRS) kullanarak online randevu alabilir veya Alo 182 hattını arayarak operatörden randevunuzu alabilirsiniz.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve telefonla veya internetten online randevu almak için Birecik Devlet Hastanesi resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Poliklinikler
 • Nöroşirurji (Beyin ve Sinir Cerrahisi)
 • Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
 • Deri ve Zührevi Hastalıklar
 • Diş Hekimliği (Genel Diş)
 • Enfeksiyon Hastalıkları (İntaniye)
 • Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon
 • Genel Cerrahi
 • Göz Hastalıkları
 • İç Hastalıkları (Dahiliye)
 • Kadın Hastalıkları ve Doğum
 • Kardiyoloji
 • Kulak Burun Boğaz Hastalıkları
 • Nöroloji
 • Ortopedi ve Travmatoloji
 • Psikiyatri
 • Üroloji

Harita ve Ulaşım Bilgileri

Yorum ve Şikayetler

Birecik Devlet Hastanesi hakkında henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

Birecik Devlet Hastanesi hakkında yorum yapın

Kurum ile ilgili yorumlarınızı, eleştirilerinizi veya doktorlara teşekkür mesajınızı mesaj kutusuna yazabilirsiniz. Yorumunuz; isminiz ve profil fotoğrafınız ile birlikte tüm ziyaretçilere açık olarak yayınlanacaktır. İş başvurusu, randevu talebi, ücret bilgisi, resmi şikayet vb. özel mesajlarınız için lütfen kurumun websitesini kullanınız.

avatar
Sağlık Kurumuna Oy Verin
2.9 / 5

Birecik Devlet Hastanesi 5 üzerinden 2.9 puan almıştır. Toplam 19 oy kullanılmış ve kurum hakkında henüz yorum yapılmamıştır.

Yakınlardaki Sağlık Kurumları

Özel ADN İnternational Hospital Hastanesi
Gaziantep’in en büyük kuruluşlarından Adnan Şirketler Group bünyesinde faaliyet gösteren hastanemiz 2018 yılı mayıs ayından itibaren Özel ADN İnternational Hospital Hastanesi olarak faaliyet göstermektedir. Hastanemiz 10.000 m2 in
Nizip Devlet Hastanesi
Nizip Devlet Hastanesi
16 km. uzaklıkta
Nizip Devlet Hastanesi olarak amacımız hastanemize başvuran gerek Nizipli, gerekse çevre ilçe ve köylerden gelen hastalarımıza modern bir hastanede, kaliteli, hızlı ve memnuniyet verici hizmet sunmaktır. Şu an hastanemizde 40 uzma
Özel Nizip Diyaliz Merkezi
Özel Nizip Diyaliz Merkezi
18 km. uzaklıkta
Özel Nizip Diyaliz Merkezi modern cihazları, Double osmoz, endotoksin filtre, UV lamba, ve saatte 3 m3 RO su arıtma sistemi, üst düzey teknolojik donanımı, yüksek kapasitesi ve deneyimli, güler yüzlü personeliyle hizmetini sürdürm
Halfeti Devlet Hastanesi
Halfeti Devlet Hastanesi
23 km. uzaklıkta
Halfeti Merkez ve Köylerimizde yaşamakta olan 42 bini aşkın bir nüfusa hizmet edecek olan Halfeti Devlet Hastanesi 30 yatak kapasitesi ile faaliyet göstermektedir.
Suruç Devlet Hastanesi
Suruç Devlet Hastanesi
39 km. uzaklıkta
150 yataklı Yeni Suruç Devlet Hastanesi, 11 Yenidoğan yoğun bakımı ve 22 erişkin yoğun bakım yatağı 5 ameliyathane odası, 11 diyaliz cihazı ile halka hizmetini devam ettirmektedir.
Özel Nevali Tıp Merkezi
Özel Nevali Tıp Merkezi
39 km. uzaklıkta
Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde bulunan Özel Nevali Tıp Merkezi, acil servisi, kadın doğum ve çocuk hastalıkları ve uzman doktorları ile hizmet vermektedir. Merkez Sosyal Güvenlik Kurumu SGK ile anlaşmalı olarak Suruç halkına ve çev
Oğuzeli Devlet Hastanesi
Oğuzeli Devlet Hastanesi
43 km. uzaklıkta
Oğuzeli Devlet Hastanesi 2007 yılından itibaren ilçemize entegre ilçe hastanesi olarak hizmet vermeye başlamıştır. Bütün odalarının özellikli oda olarak düzenlenmesiyle 20 yataklı olarak ilçe halkına hizmet vermektedir.
Özel Kalyon FTR Tıp Merkezi
Alanında uzman kadrosuyla Fizyoterapi ve Rehabilitasyon alanında hizmet sunan Kalyon FTR Tıp Merkezi, bölgesinde ilk ve tek kapsamlı hizmetleri bulunan bir merkezdir.
Kurum Bilgileri Hatalı mı?

Birecik Devlet Hastanesi ile ilgili yanlış, eksik veya güncel olmayan bilgileri bize iletmek için buraya tıklayınız ✉