Bursa Yenişehir Devlet Hastanesi

Bursa Yenişehir Devlet Hastanesi
Kurum Adı:Bursa Yenişehir Devlet Hastanesi
Kategori:Devlet Hastanesi
Şehir:Bursa
İlçe:Yenişehir
Adres:Atatürk Cad. No:60 İznik Yolu
Telefon:0 (224) 773-0055
40.26841129.652501

Kurum Hakkında

Hastanemiz yapılış tarihi 1960 yılı olup 14.791 metrekare açık alan üzerine tek bina halinde kurulmuştur. 1990 yılında birinci ek bina ile desteklenerek 6015 metrekare kapalı alan üzerine oturmuş ve 2007 yılı itibarı ile en kısa zamanda hizmete hazırlanan modern hastane şartlarına haiz ek kısımla daha güçlü bakımlı donanımla desteklenmiş halkımızın isteklerini karşılar hale gelmiştir. Mevcut 58 yatak kapasitemiz 62 lere çıkarılıp koğuş tipinden iki ve tek kişilik içinde duş ve tuvaleti bulunan oda sistemine geçilecek, yeni ameliyathane ve doğumhaneye kavuşulmuştur. 2013 Yılı itibari ile yapılan düzenlemelerden sonra da yatak kapasitemiz 80 e ulaşmıştır.

Hasta hakları ve Hekim seçme hakkı için başarılı adımlar atılmış, kalite çalışmaları başlatılmış, bebek dostu olma adına tam kararlılık ve ekip anlayışı ile yol alınmıştır.

Hastanemiz laboratuarları biyokimya, hemogram, hormon ve mikrobiyoloji olarak bölümlere ayrılmıştır. Hastalarımızdan kan alma odasında kan örneği alınmaktadır. Hastanemizde yapılamayan tetkikler için hastadan kan örneği alınarak Bursa'da tetkik yaptırma yoluna gidilmektedir.

Röntgen görüntüleme cihazımız ve ultrason mevcuttur. Sonuçlar için sabah poliklinik veri elemanları Röntgen biriminden alır. Ancak saat: 14. 00 den sonra olan çekimlerin sonuçları için hastalar röntgen biriminden kendileri alırlar. Acil sonuçları 10 ila 30 dk arasında birime iletilir.

Acil polikliniği 24 saat hizmet verir. Hastalar aciliyet sırasına göre en acil hastaya öncelik verilerek bakılır.

Hastanemize ek olarak yapılan yeni binada 1. kat ve 2. katta hizmet vermektedir. 1. kat Dahili birimler servisi, 2. kat Cerrahi birimler servisi olarak düzenlenmiştir. 3. kat ise Doğumhane ve Ameliyathane olarak düzenlenmiştir. Ayrıca Hasta odaları (yataklı servise ait) mevcuttur.

Poliklinikler
 • Anesteziyoloji ve Reanimasyon
 • Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
 • Deri ve Zührevi Hastalıklar
 • Diş Hekimliği (Genel Diş)
 • Enfeksiyon Hastalıkları (İntaniye)
 • Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon
 • Genel Cerrahi
 • Göğüs Hastalıkları
 • Göz Hastalıkları
 • İç Hastalıkları (Dahiliye)
 • Kadın Hastalıkları ve Doğum
 • Kardiyoloji
 • Kulak Burun Boğaz Hastalıkları
 • Nöroloji
 • Ortopedi ve Travmatoloji
 • Üroloji

Bursa Yenişehir Devlet Hastanesi iletişim bilgileri (telefon, faks ve internet sitesi) sayfanın en üstünde verilmiştir. Bursa Yenişehir Devlet Hastanesi, Bursa ili Yenişehir ilçesinde devlet hastanesi olarak faaliyet göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve sadece telefon numarası, web sitesi, adres gibi rehber bilgileri sunmaktadır.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve eğer kurum tarafından böyle bir hizmet sunuluyorsa telefonla veya internetten online randevu almak için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

MHRS - Online Randevu

Bursa Yenişehir Devlet Hastanesi RandevuBursa Yenişehir Devlet Hastanesi için Merkezi Hastane ve Hekim Randevu Sistemini (MHRS) kullanarak online randevu alabilir veya Alo 182 hattını telefonla arayarak operatörden randevunuzu alabilirsiniz.

Yorum ve Şikayetler

RamazaNur'al Ural · 8 Şubat 2017

Yeterli tıbbi malzeme olmadığından dolayı hem hastalar hemde doktorlarimiz malesef çok sıkıntı çekmekte

Facebook kimliğiniz ile yorum yapın.

Bursa Yenişehir Devlet Hastanesi ile ilgili yorumlarınızı, eleştirilerinizi veya doktorlara teşekkür mesajınızı mesaj kutusuna yazabilirsiniz. Yorumunuz; isminiz ve Facebook profil resminiz ile birlikte tüm ziyaretçilere açık olarak yayınlanacaktır. İş başvurusu, randevu talebi, ücret bilgisi, resmi şikayet vb. özel mesajlarınız için lütfen kurumun websitesini kullanınız.

Not: Bu sayfalarda yer alan kullanıcı yorumları kişilerin kendi görüş ve düşünceleridir. Yorumlar 5651 sayılı kanun uyarınca herhangi bir denetime ve kontrole tabi tutulmadan yayınlanmaktadır. Yazılanlardan Trhastane.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Sağlık Kurumuna Oy Verin

Bursa Yenişehir Devlet Hastanesi 5 üzerinden 3.7 puan almıştır. Toplam 9 oy kullanılmış ve kurum hakkında 1 yorum yapılmıştır.

Ulaşım Bilgileri ve Harita

Bursa Yenişehir Devlet Hastanesi Ulaşım Haritası
Haritayı büyütmek için tıklayınız

Yakınlardaki Sağlık Kurumları

İznik Devlet Hastanesi

20.2 km. uzaklıkta

Mustafa Kemalpaşa Mah. Orhangazi Cad. No:76

FMC İnegöl Diyaliz Merkezi

23.4 km. uzaklıkta

İnegöl-Bursa Karayolu 2.Km Kalburt Mevkii No:51

Cihangir Hastanesi

23.4 km. uzaklıkta

Süleymaniye mah. 6 Eylül Cad. No:20

Aritmi İnegöl Hastanesi

23.9 km. uzaklıkta

Süleymaniye mah. İstiklal Cad. No:189

İnegöl Devlet Hastanesi

24.6 km. uzaklıkta

Burhaniye Mahallesi Mimar Sinan Cad No:54

Metafiz Tıp Merkezi

24.7 km. uzaklıkta

Mahmudiye Mah. Osmanbey Cd. No:97

Selenay Tıp Merkezi

24.9 km. uzaklıkta

Kemalpaşa Mh. Adnan Menderes Blv. No:32