Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi
Kurum Adı:Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi
Kategori:Eğitim ve Araştırma Hastanesi
Şehir:Bursa
İlçe:Yıldırım
Adres:Mimar Sinan Mah. Emniyet Cad. Polis Okulu Karşısı
Telefon:0 (224) 295-5000
Web Sitesi:bursayuksekihtisaseah.saglik.govHata Bildir
40.18504329.129562

Kurum Hakkında

2002 yılında SSK bünyesinde hastalarımıza hizmet vermeye başlayan hastanemiz, 2005 Yılında SSK Hastanelerinin Sağlık Bakanlığına bağlanması ile Devlet Hastanesi, 30 Aralık 2009 tarihinden itibaren ise Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak tescillenmiştir. 2015 yılında hastanemiz Sağlık Bilimleri Üniversitesi ile afiliye olmuştur. Hastanemiz, bünyesinde Eğitim Kliniklerinin de kurulması ile sağlık hizmetlerinin yanında öğrenci yetiştirme misyonunu da üstlenmiştir.

2002 tarihinde Genel Hastane Binası, 03.06.2010 tarihi itibariyle Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Ek Hizmet Binası, 31.07.2014 tarihi itibariyle Dörtçelik Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Ek Hizmet Binası, 01.08.2015 tarihi itibariyle KVC Ek Hizmet Binası, (28.06.2018 tarihinde KVC Ek Hizmet Binamız şu an bulunduğu merkez kampüse taşınmıştır.), 17.10.2015 tarihi itibariyle Bağlaraltı ASM, 01.01.2016 tarihi itibariyle Yıldırım Toplum Ruh Sağlığı Merkezi, 23.07.2016 tarihi itibariyle Nilüfer Ek Hizmet Binası, 04.01.2018 tarihi itibariyle GETAT Ek Hizmet Binası, 01.04.2019 tarihi itibariyle Kazım Karabekir ASM, 13.03.2020 tarihi itibariyle Osmangazi Ek Hizmet Binası, 13.03.2020 tarihi itibariyle şuan tadilatta olan OvaakçaAmatem Ek Hizmet Binası olmak üzere 11 Hizmet Binasıyla halkımıza hizmet vermektedir.

Ayrıca göçmen konutlarında faaliyet göstermekte olan Ek Hizmet Binamızla aynı yerleşke içerisinde yer alan ve ilimizin önemli bir ihtiyacını karşılayan ÇEMATEM (Çocuk Ergen Madde Bağımlılığı Tedavi Merkezi) 15 yatak kapasitesiyle halkımıza hizmet vermektedir. Hastanemiz, Ana Hizmet Binası, Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Ek Hizmet Binası, KVC Ek Hizmet Binası, Dörtçelik Ruh Sağlığı ve Hastalıkları ek hizmet binası, Nilüfer Ek Hizmet Binası, Osmangazi Ek Hizmet Binası, GETAT Ek Hizmet Binası, ÇEMATEM olmak üzere 1520 yatak kapasitelidir.

Poliklinikler
 • Enfeksiyon Hastalıkları (İntaniye)
 • Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon
 • Genel Cerrahi
 • Göğüs Cerrahisi
 • Göğüs Hastalıkları
 • Göz Hastalıkları
 • İç Hastalıkları (Dahiliye)
 • Kalp ve Damar Cerrahisi
 • Kardiyoloji
 • Nöroloji
 • Psikiyatri
 • Sigarayı Bıraktırma Kliniği
 • Üroloji

Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi iletişim ve ulaşım bilgileri sayfanın en üstünde verilmiştir. Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Bursa ili Yıldırım ilçesinde eğitim ve araştırma hastanesi olarak faaliyet göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve sadece telefon numarası, web sitesi, adres gibi rehber bilgileri sunmaktadır. Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi için Merkezi Hastane ve Hekim Randevu Sistemini (MHRS) kullanarak online randevu alabilir veya Alo 182 hattını arayarak operatörden randevunuzu alabilirsiniz.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve eğer kurum tarafından böyle bir hizmet sunuluyorsa telefonla veya internetten online randevu almak için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Yorum ve Şikayetler

Emine Emine
Yönetim hiç birşekilde ilgilenmiyor. hastaneyle alakası yok. şevket yılmaz hastanesinden bin beter. nerde işini adam yapmayan doktor varsa hepsini toplamışlar babamın agır rahatsızlıgı vardır. yatış yaptırmadan gönderdi. 2 gün sonra rahatsızlandı yatış yaptık. adam gibi çalışmıyorlar hemşreleri keza öyle.
Sami Şardağ
Eski devirlerden kalmış bir hastane binası ancak personel kaliteside eskilerde kalmış ne kadar saygısız doktor varsa burada toplanmış bir soru dahi soramıyorsunuz yüzünüze bir bakıyor sen nereden çıktın der gibi. 90 öncesinin ssk larından farkı yok.
İlkin Pekbey
★★★★★
Bursa Yüksek İhtisas ve Araştırma Hastanesi'nde by-pass ameliyatımı gerçekleştiren ve sağlığıma kavuşmama yardımcı olan Doç. Dr. A. Hakan Vural ve uzman ekibine (Dr. Derih Ay, Dr. Arda A. Pala vd) ve ayrıca özverili hizmet veren servis hemşirelerine teşekkürlerimi sunarım.
Sevtap Kara
★★
Ben *** doktoru S*** ****'dan şikayetciyim... kendisi hastalarla doğru düzgün ilgilenmiyo hastaları azarlayıp duruyo... geçen gün dedemi muayene için götürdüm hiç muayene etmeden yüzüne bakmadan bi ton tahlil istedi gönderdi biizden öncekileri de aynı şekilde... genç yaşlı demeden hastaları azarlıyo dalga geçiyo gereğinin yapılmasını hastane yöneticilerinden rica ederim böyle doktorlar hastane kalitesini düşürüyolar...
Murat Uzunca
★★★★★
Babamız Nail Uzunca'nın bu zor günlerinde bizleri yanlız bırakmayan güler yüzlerini bizlerden esirgemeyen moralimizi en üst seviyede tutmamıza yardımcı olan tüm doktorlarımıza, hemşirelerimize tüm sağlık personeline sonsuz teşekkürler...

Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi hakkında yorum yapın

Kurum ile ilgili yorumlarınızı, eleştirilerinizi veya doktorlara teşekkür mesajınızı mesaj kutusuna yazabilirsiniz. Yorumunuz; isminiz ve profil fotoğrafınız ile birlikte tüm ziyaretçilere açık olarak yayınlanacaktır. İş başvurusu, randevu talebi, ücret bilgisi, resmi şikayet vb. özel mesajlarınız için lütfen kurumun websitesini kullanınız.

avatar
Sağlık Kurumuna Oy Verin
3.0 / 5

Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi 5 üzerinden 3.0 puan almıştır. Toplam 25 oy kullanılmış ve kurum hakkında 5 yorum yapılmıştır.

Ulaşım Bilgileri ve Harita

Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ulaşım Haritası
Haritayı büyütmek için resime tıklayınız.

Yakınlardaki Sağlık Kurumları

Bursa Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi
160 metre uzaklıkta
Mimar Sinan Mah. Emniyet Cad. No:1/2
Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi
230 metre uzaklıkta
Mimar Sinan Mah. Emniyet Cad.
Bursa Yaşam Diyaliz Merkezi
1.1 km. uzaklıkta
Güllük Mh. Kıbrıs Cd. Gülüm Sk. No:3 Demir Apt.
Medicabil Yıldırım Hastanesi
1.4 km. uzaklıkta
Ankara Yolu Cad. No: 324-1
Prof. Doktor Türkan Akyol Göğüs Hastalıkları Hastanesi
1.5 km. uzaklıkta
Ertuğrul Gazi Mah. Okul Sok. No:4
Bursa Yıldırım Koç Diyaliz Merkezi
1.6 km. uzaklıkta
Yavuz Selim Mah. Alpay Sk. No:52
Bursa Göz Merkezi
1.8 km. uzaklıkta
Duaçınar Mah. Barış Cad. No:3