Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi
Kurum Adı:Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi
Kategori:Kalp Hastalıkları Hastanesi
Şehir:Bursa
İlçe:Yıldırım
Adres:152 Evler mah. Prof.Tezok cad. No:2
Telefon:0 (224) 360-5050
Web Sitesi:bursaihtisas.saglik.gov.trHata Bildir
40.19100529.109152

Kurum Hakkında

Hastanemiz hizmet binası 1969 yılında Göğüs Hastalıkları Hastanesi olarak hizmete açılmıştır. 1973 yılında Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi'nin de aynı binaya taşınmasıyla 1992 yılına kadar iki kurum birlikte hizmet vermiştir. 1992 yılında Tıp Fakültesi Hastanesinin kendi binasına taşınmasıyla Kardiyo Vasküler Cerrahi Organ Nakli ve Hemodiyaliz Merkezi olarak faaliyetini sürdürmüştür.

1993 yılında Bursa Yüksek İhtisas Hastanesi olarak ismi değişmiş ve Sağlık Bakanlığı Eğitim Hastaneleri kapsamına alınmıştır. 1994 yılında Kardiyo Vasküler Cerrahi, 1999 yılında da Kardiyoloji Kliniklerinde ihtisas verilmeye başlanmıştır. 2001 yılında Üroloji ve Genel Cerrahi Kliniklerinde, 2002 yılı sonunda da Ortopedi Kliniğinde eğitime başlanmasıyla geniş bir hasta grubuna hizmet vermeye başlamıştır. 2005 yılı sonunda KBB Kliniği faaliyete girmiş, Kardiyoloji ve Genel Cerrahi klinik sayıları ikiye çıkmış, 2006 yılında Dahiliye kliniği, 2008 yılında Nefroloji ve Reanimasyon ve Anesteziyoloji Kiliniği hizmete girmiştir. Bakanlığımızca 2011 yılı Ocak ayında yapılan düzenleme ile Genel Cerrahi, Ortopedi, Dahiliye, Üroloji, Kulak Burun Boğaz, Nefroloji ve Anestezi Klinik Şeflikleri İlimiz Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesine nakil edilmiştir. Hastanemiz Kardiyoloji ve Kalp Damar Klinik Şeflikleriyle ağırlıklı olarak kalp hastalarına hizmet vermektedir.

Poliklinikler
 • Enfeksiyon Hastalıkları (İntaniye)
 • Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon
 • Genel Cerrahi
 • Göğüs Cerrahisi
 • Göğüs Hastalıkları
 • Göz Hastalıkları
 • İç Hastalıkları (Dahiliye)
 • Kalp ve Damar Cerrahisi
 • Kardiyoloji
 • Nöroloji
 • Psikiyatri
 • Sigarayı Bıraktırma Kliniği
 • Üroloji

Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi iletişim ve ulaşım bilgileri sayfanın en üstünde verilmiştir. Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Bursa ili Yıldırım ilçesinde kalp hastalıkları hastanesi olarak faaliyet göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve sadece telefon numarası, web sitesi, adres gibi rehber bilgileri sunmaktadır. Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi için Merkezi Hastane ve Hekim Randevu Sistemini (MHRS) kullanarak online randevu alabilir veya Alo 182 hattını arayarak operatörden randevunuzu alabilirsiniz.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve eğer kurum tarafından böyle bir hizmet sunuluyorsa telefonla veya internetten online randevu almak için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Yorum ve Şikayetler

Emine Emine
Yönetim hiç birşekilde ilgilenmiyor. hastaneyle alakası yok. şevket yılmaz hastanesinden bin beter. nerde işini adam yapmayan doktor varsa hepsini toplamışlar babamın agır rahatsızlıgı vardır. yatış yaptırmadan gönderdi. 2 gün sonra rahatsızlandı yatış yaptık. adam gibi çalışmıyorlar hemşreleri keza öyle.
Sami Şardağ
Eski devirlerden kalmış bir hastane binası ancak personel kaliteside eskilerde kalmış ne kadar saygısız doktor varsa burada toplanmış bir soru dahi soramıyorsunuz yüzünüze bir bakıyor sen nereden çıktın der gibi. 90 öncesinin ssk larından farkı yok.
İlkin Pekbey
★★★★★
Bursa Yüksek İhtisas ve Araştırma Hastanesi'nde by-pass ameliyatımı gerçekleştiren ve sağlığıma kavuşmama yardımcı olan Doç. Dr. A. Hakan Vural ve uzman ekibine (Dr. Derih Ay, Dr. Arda A. Pala vd) ve ayrıca özverili hizmet veren servis hemşirelerine teşekkürlerimi sunarım.
Sevtap Kara
★★
Ben *** doktoru S*** ****'dan şikayetciyim... kendisi hastalarla doğru düzgün ilgilenmiyo hastaları azarlayıp duruyo... geçen gün dedemi muayene için götürdüm hiç muayene etmeden yüzüne bakmadan bi ton tahlil istedi gönderdi biizden öncekileri de aynı şekilde... genç yaşlı demeden hastaları azarlıyo dalga geçiyo gereğinin yapılmasını hastane yöneticilerinden rica ederim böyle doktorlar hastane kalitesini düşürüyolar...
Murat Uzunca
★★★★★
Babamız Nail Uzunca'nın bu zor günlerinde bizleri yanlız bırakmayan güler yüzlerini bizlerden esirgemeyen moralimizi en üst seviyede tutmamıza yardımcı olan tüm doktorlarımıza, hemşirelerimize tüm sağlık personeline sonsuz teşekkürler...

Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi hakkında yorum yapın

Kurum ile ilgili yorumlarınızı, eleştirilerinizi veya doktorlara teşekkür mesajınızı mesaj kutusuna yazabilirsiniz. Yorumunuz; isminiz ve profil fotoğrafınız ile birlikte tüm ziyaretçilere açık olarak yayınlanacaktır. İş başvurusu, randevu talebi, ücret bilgisi, resmi şikayet vb. özel mesajlarınız için lütfen kurumun websitesini kullanınız.

avatar
Sağlık Kurumuna Oy Verin
3.0 / 5

Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi 5 üzerinden 3.0 puan almıştır. Toplam 25 oy kullanılmış ve kurum hakkında 5 yorum yapılmıştır.

Ulaşım Bilgileri ve Harita

Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ulaşım Haritası
Haritayı büyütmek için resime tıklayınız.

Yakınlardaki Sağlık Kurumları

Doruk Tıp Merkezi
90 metre uzaklıkta
Ankara Cad. No:221 Yıldırım
Doruk Yıldırım Hastanesi
110 metre uzaklıkta
Ankara Cad. No:235 Yıldırım
Bursa Göz Merkezi
190 metre uzaklıkta
Duaçınar Mah. Barış Cad. No:3
Bursa Yıldırım Koç Diyaliz Merkezi
290 metre uzaklıkta
Yavuz Selim Mah. Alpay Sk. No:52
Medicabil Yıldırım Hastanesi
480 metre uzaklıkta
Ankara Yolu Cad. No: 324-1
Bursa Yaşam Diyaliz Merkezi
830 metre uzaklıkta
Güllük Mh. Kıbrıs Cd. Gülüm Sk. No:3 Demir Apt.
Marmara Diyaliz Merkezi
1.4 km. uzaklıkta
Mehmet Akif Ersoy Mh. Kasım Önadım Blv. N:120