Dikili Devlet Hastanesi

Dikili Devlet Hastanesi
Kurum Adı:Dikili Devlet Hastanesi
Kategori:Devlet Hastanesi
Şehir:İzmir
İlçe:Dikili
Adres:Salimbey Mah. Reyhan Sok. No:4
Telefon:0 (232) 671-3500
39.06499026.892366

Kurum Hakkında

İlçemiz İzmir'in kuzeyinde yer almaktadır. Konumu itibarıyla Ege Denizi kıyısında ve Midilli Adası karşısında yer alır. Komşu ilçeler Ayvalık, Bergama ve Aliağa'dır. İzmir'e 118 km, Ayvalık'a 42 km, Altınova'ya 25 km, Bergama'ya 29 km ve Kınık'a 42 km uzaklıktadır.

24 saat acil sağlık hizmeti, yataklı tedavi hizmeti ve ayaktan poliklinik hizmetlerini veren ilçemiz sınırlarındaki tek sağlık kuruluşudur. Hastanemiz dışında, yataklı ve acil sağlık hizmeti verebilen 2. Basamak sağlık kurumları; 42 km mesafede bulunan Ayvalık, 29 km mesafede bulunan Bergama ve 61 km uzaklıkta bulunan Aliağa Devlet Hastaneleridir.

Temelleri 1997 yılında atılmış, inşaatı 19-03-2009 tarihinde bitirilmiş ve 2010 yılı mart ayında kesin kabulü yapılmıştır. 10-05-2010 tarihinde acil sağlık hizmeti, 17-05-2010 tarihinde ise ayaktan poliklinik hizmeti ve yataklı tedavi hizmeti sunumuna başlanılmıştır.

Açılışı öncesinde ilçemizde ikinci basamak sağlık hizmeti verilememektedir. Bu ihtiyaç çevre ilçe ve il merkezi hastaneleri vasıtasıyla giderilmiş, acil durumlar 112 ambulanslarıyla çevre hastanelere sevk edilmiş, bunun dışındaki ihtiyaçlar ise Toplum Sağlığı Merkezince oluşturulan nöbet ekibince ve Aile Hekimliklerince giderilmeye çalışılmıştır.

8 uzman hekim, 7 pratisyen hekim, 24 hemşire, 14 ebe olmak üzere toplam 97 personelle hizmet verilmektedir.

Yataklı servisimiz 1 yataklı 4 oda, 2 yataklı 10 oda ve 1 küvöz olmak üzere toplam 25 yatak kapasiteli olarak tasarlanmıştır. Her oda içinde WC, duş, televizyon ve buzdolabı bulunmaktadır.

Acil servisimizde; hastaların ilk müracaatı ve triaj masasının yönlendirilmeleri ile ilk müdahale ve muayenelerinin yapıldığı 4 hasta kapasiteli 1 ilk müdahale ve muayene odası, ilk muayeneyi müteakip takip edilmesi gereken veya tedavi uygulanması gereken hastaların gözlendiği 6 yatak kapasiteli gözlem odası, 1 resüstasyon ve 1 acil müdahale odası bulunmaktadır.

Poliklinik katımızda; 6 poliklinik odası, hasta hakları birimi, röntgen birimi ve ilk müracaat bulunmaktadır.

İki ameliyathanemiz bulunmaktadır. Her iki ameliyathane de aynı anda kullanılabilir durumdadır. Ameliyathanemizde genel cerrahi, üroloji ve kadın doğum uzmanlarımızca cerrahi girişim yapılmaktadır.

Poliklinikler
  • Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
  • Diş Hekimliği (Genel Diş)
  • Genel Cerrahi
  • İç Hastalıkları (Dahiliye)
  • Kadın Hastalıkları ve Doğum
  • Ortopedi ve Travmatoloji
  • Üroloji

Dikili Devlet Hastanesi iletişim bilgileri (telefon, faks ve internet sitesi) sayfanın en üstünde verilmiştir. Dikili Devlet Hastanesi, İzmir ili Dikili ilçesinde devlet hastanesi olarak faaliyet göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve sadece telefon numarası, web sitesi, adres gibi rehber bilgileri sunmaktadır.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve eğer kurum tarafından böyle bir hizmet sunuluyorsa telefonla veya internetten online randevu almak için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

MHRS - Online Randevu

Dikili Devlet Hastanesi RandevuDikili Devlet Hastanesi için Merkezi Hastane ve Hekim Randevu Sistemini (MHRS) kullanarak online randevu alabilir veya Alo 182 hattını telefonla arayarak operatörden randevunuzu alabilirsiniz.

Yorum ve Şikayetler

Ozsar Sonmez · 20 Temmuz 2012

İnternetten kan sonuçları alınamıyor.

Facebook kimliğiniz ile yorum yapın.

Dikili Devlet Hastanesi ile ilgili yorumlarınızı, eleştirilerinizi veya doktorlara teşekkür mesajınızı mesaj kutusuna yazabilirsiniz. Yorumunuz; isminiz ve Facebook profil resminiz ile birlikte tüm ziyaretçilere açık olarak yayınlanacaktır. İş başvurusu, randevu talebi, ücret bilgisi, resmi şikayet vb. özel mesajlarınız için lütfen kurumun websitesini kullanınız.

Not: Bu sayfalarda yer alan kullanıcı yorumları kişilerin kendi görüş ve düşünceleridir. Yorumlar 5651 sayılı kanun uyarınca herhangi bir denetime ve kontrole tabi tutulmadan yayınlanmaktadır. Yazılanlardan Trhastane.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Sağlık Kurumuna Oy Verin

Dikili Devlet Hastanesi 5 üzerinden 3.0 puan almıştır. Toplam 6 oy kullanılmış ve kurum hakkında 1 yorum yapılmıştır.

Ulaşım Bilgileri ve Harita

Dikili Devlet Hastanesi Ulaşım Haritası
Haritayı büyütmek için tıklayınız

Yakınlardaki Sağlık Kurumları

Bergama Diyaliz Merkezi

23.9 km. uzaklıkta

Fatih Mah. İzmir Cad. No:189

KuzeyEge Göz Dal Merkezi

25.4 km. uzaklıkta

Gaziosmanpaşa Mh. Adnan Menderes Blv. No:162

Bergama Necla-Mithat Öztüre Devlet Hastanesi

27 km. uzaklıkta

İslamsaray Mah. Adnan Menderes Bulvarı No:223

Aliağa Tıp Merkezi

30.2 km. uzaklıkta

Kültür Mahallesi 252 Sokak No:6

Aliağa Devlet Hastanesi

31.7 km. uzaklıkta

Yenimahalle Rumeli Cd. No:7

Ayvalık Devlet Hastanesi

32.6 km. uzaklıkta

150 Evler Mah. Ahmet Taner Kışlalı Cad. No:17

Ayvalık Umut Diyaliz Merkezi

33.4 km. uzaklıkta

150 Evler mah. 29 Mayıs cad. 2. sok. Oskar apt. 21A