Dörtçelik Çocuk Hastalıkları Hastanesi

Dörtçelik Çocuk Hastalıkları Hastanesi
Kurum Adı:Dörtçelik Çocuk Hastalıkları Hastanesi
Kategori:Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
Şehir:Bursa
İlçe:Nilüfer
Adres:Ertuğrul Mah. Doğan Avcıoğlu Cd. No:7
Telefon:0 (224) 275-2000
Web Sitesi:dortcelikch.saglik.gov.trHata Bildir
40.21840528.919963

Kurum Hakkında

İsmini aldığı hayırsever iş adamı merhum Mustafa Dörtçelik tarafından 1997 yılında temeli atılan ancak aradan geçen uzun zamana rağmen tamamlanamayan Dörtçelik Çocuk Hastanesi, 12.04.2004 tarihinde Sağlık Bakanlığına devredildi. Sağlık Bakanlığı, Bursa Valiliği İl Özel İdaresi ve hayırsever vatandaşların katkılarıyla çok kısa bir sürede inşaatı tamamlanarak 10.07.2007 tarihinde hizmete açıldı.

Toplam 49.229 metrekare arsa alanına, 27.705 metrekare kullanım alanına ve 7.445 metrekare oturma alanına sahip hastane 7 blok üzerine inşa edildi. 18 Milyon TL’si Sağlık Bakanlığı, 7 Milyon YTL’si Bursa valiliği İl Özel İdaresi ve 12 milyon TL’si hayırsever vatandaşlardan karşılanmak suretiyle toplam 37 milyon TL’ye mal oldu.

250 yatak kapasiteli olarak açılan hastanemiz 275 yatak ile, Güney Marmara Bölgesine hitap eden merkezi bir bölge hastanesi olarak Bursa ve çevre illere hizmetle faaliyetine devam etmektedir. Hastane bünyesinde Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Çocuk Cerrahisi, Çocuk Gastroenterolojisi, Çocuk Nörolojisi, Çocuk Ruh Sağlığı (Psikiyatri), Çocuk Hematolojisi, Çocuk KBB, Çocuk Alerjisi, Çocuk Kardiyolojisi, Çocuk Endokrinolojisi, Çocuk Diş sağlığı branşlarında toplam 40 uzman doktor görev yapıyor.

Poliklinikler
 • Çocuk Cerrahisi
 • Çocuk Diş Hekimliği
 • Çocuk Endokrinolojisi
 • Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları
 • Çocuk Gastroenterolojisi
 • Çocuk Genetik Hastalıkları
 • Çocuk Hematolojisi ve Onkolojisi
 • Çocuk İmmünolojisi
 • Çocuk Kardiyolojisi
 • Çocuk Nefrolojisi
 • Çocuk Nörolojisi
 • Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
 • Çocuk Psikiyatrisi
 • Göz Hastalıkları
 • Kulak Burun Boğaz Hastalıkları
 • Nefroloji
 • Neonatoloji
 • Ortopedi ve Travmatoloji
 • Tıbbi Genetik

Dörtçelik Çocuk Hastalıkları Hastanesi iletişim ve ulaşım bilgileri sayfanın en üstünde verilmiştir. Dörtçelik Çocuk Hastalıkları Hastanesi, Bursa ili Nilüfer ilçesinde Çocuk hastanesi olarak faaliyet göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve sadece telefon numarası, web sitesi, adres gibi rehber bilgileri sunmaktadır. Dörtçelik Çocuk Hastalıkları Hastanesi için Merkezi Hastane ve Hekim Randevu Sistemini (MHRS) kullanarak online randevu alabilir veya Alo 182 hattını arayarak operatörden randevunuzu alabilirsiniz.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve eğer kurum tarafından böyle bir hizmet sunuluyorsa telefonla veya internetten online randevu almak için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Yorum ve Şikayetler

Kadriye Ergün Kocabaş
★★★★★
Kızım Tuanai 1 yıldan beri ventilatöre bağlı belirli aralıklarla yoğun bakıma ve palyatife yatıyoruz ayrıca her 15 günde bir kanul değişimi için palyatif servisine gidiyoruz önce acil servise girişi yapıp servise çıkıyoruz bu güne kadar hiçbir terslenme ve davranışla karşılaşmadık başta Dr Yelda hanım olmak üzere tüm doktorlar palyatifte çalışan Ayşegül Gülcan Şükran Funda Şenay hemşireler ve yoğun bakım acil serviste çalışan hemşireler Ayla ve Sevgi hanımla beraber yoğun bakım ve acil serviste çalışan tüm personellere ve her aradığımızda bize yardımcı olan evde sağlıkta çalışan tüm ekibe sonsuz teşekkür ediyorum Allah yollarını açık etsin.
Nihat Kocabaş
★★★★★
Çok güzel bir hastahane. Tüm doktor, hemşire, sağlık ve yardımcı personeli çok iyi ve güleryüzlüler.
Erol Karan
★★★★★
Hepsine teşekkür ve şükranlarımı sunuyorum. Yavrum onların sayesinde sancılarından kurtuldu. Allah razı olsun Allah onları başımızdan eksik etmesin.
Leyla Ziypak
★★★★
Valla doktorları çok iyi ama hemşireleri ve hasta bakıcıları ilgisiz ve sorunlu hasta bakıcıya çarşaf kirlendi değiştirirmisiniz diyorum ama dolapta çarşaf var değiştir diyo hemşireler çağırıyosun gelmiyo ve bir karış surat berbat
Ilker Inal
★★★★★
Tüm doktorlarımızdan Allah razı olsun.

Dörtçelik Çocuk Hastalıkları Hastanesi hakkında yorum yapın

Kurum ile ilgili yorumlarınızı, eleştirilerinizi veya doktorlara teşekkür mesajınızı mesaj kutusuna yazabilirsiniz. Yorumunuz; isminiz ve profil fotoğrafınız ile birlikte tüm ziyaretçilere açık olarak yayınlanacaktır. İş başvurusu, randevu talebi, ücret bilgisi, resmi şikayet vb. özel mesajlarınız için lütfen kurumun websitesini kullanınız.

avatar
Sağlık Kurumuna Oy Verin
3.7 / 5

Dörtçelik Çocuk Hastalıkları Hastanesi 5 üzerinden 3.7 puan almıştır. Toplam 35 oy kullanılmış ve kurum hakkında 5 yorum yapılmıştır.

Ulaşım Bilgileri ve Harita

Dörtçelik Çocuk Hastalıkları Hastanesi Ulaşım Haritası
Haritayı büyütmek için resime tıklayınız.

Yakınlardaki Sağlık Kurumları

Burtom Özlüce Tıp Merkezi
2 km. uzaklıkta
29 Ekim Mah. İzmir Yolu Cad. No:412
Jimer Özlüce Tıp Merkezi
2.5 km. uzaklıkta
19 Mayıs Mh. Tutku Sk. No:7/A Özlüce
Pedmer Tıp Merkezi
3.2 km. uzaklıkta
Ataevler Mah. İzmir Yolu Cad. No:220
Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi
4.3 km. uzaklıkta
Görükle Kampüsü
Sabahattin Gazioğlu Çocuk Hematoloji ve Onkoloji Hastanesi
4.3 km. uzaklıkta
Özlüce, Uludağ Ünv. No:190
Bursa Nilüfer Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi
4.5 km. uzaklıkta
Beşevler Mah. Beşevler Cad. No:103/B
Acıbadem Bursa Hastanesi
4.8 km. uzaklıkta
Fatih Sultan Mehmet Bulvarı Sümer Sok. No:1
Bursa Anadolu Hastanesi
4.8 km. uzaklıkta
Beşevler Mh. Acar Sok. İzmir Yolu No:105