Eskişehir Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi

Eskişehir Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi
Kurum Adı:Eskişehir Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi
Kategori:Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi
Şehir:Eskişehir
İlçe:Odunpazarı
Adres:Yenikent Mah. Piri Reis Cad. No:28
Telefon:0 (222) 229-0919
Web Sitesi:eskisehiradsh.saglik.gov.trHata Bildir
39.74937630.52049

Kurum Hakkında

1978 Yılından 2005 yılının şubat ayına kadar SSK Eskişehir Dispanseri adı altında hizmet vermekte olan kurumumuz Sağlıkta Dönüşüm Projesi çalışmaları çerçevesinde SSK'ya bağlı sağlık kurumlarının 2005 Şubat ayında Sağlık Bakanlığı'na devredilmesiyle Eskişehir Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi adı altında hizmet vermeye başlamıştır.

2005 yılının Şubat ayında Sağlık Bakanlığına devrimizle başlayan yolculuğumuza 2009 yılında inşaatı başlayan yeni hizmet binamız 2010 yılı Ağustos ayında Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın açılış töreni ile hizmete girmiştir.

Yeni hizmet binamız Yenikent Mahallesinde Yenikent Aile Sağlığı Merkezi yanında bulunmaktadır. Yeni hizmet binamız yaklaşık olarak 8700 metrekare içerisinde, 90 poliklinik, 2 engelli polikliniği, 1 acil hizmetler polikliniği, 1 genel ve 2 lokal ameliyathanesi, 7 yatak kapasitesi ile hasta muayene ve tedavi hizmetleri verilmektedir.

Tanı ve teşhis amacıyla merkezimizde 2 adet Dijital Panoramik Röntgeni, 2 adet Periapikal Diş Röntgeni, sefolametrik diş röntgeni ile röntgen hizmetleri, Biyokimya, Hbs, HIV, HCV, Kanama Zamanı tahlil çalışmaları ile de Kan Laboratuarı hizmetleri merkezimizde uzman personellerce verilmektedir. Dijital olarak çekilen diş röntgen filmleri hastane otomasyon sistemi sayesinde doğrudan polikliniklerde hekim bilgisayarında görüntülenmekte böylece hastalarımızın röntgen bekleme sürelerini azaltmış bulunmaktayız. Ayrıca röntgen atık suları üretmeyerek çevreye de vermiş olduğumuz değeri belirtmekteyiz.

Merkezi sterlizasyon ünitemiz 2 adet büyük otoklav, diş tedavilerinde kullanılan başlıkların sterilizasyonu için 5 adet başlık bakım otoklavları ile hizmet vermektedir. Günümüz koşullarında diş tedavilerinde sterilizasyona verilmesi gereken önemin fazlası ile farkındayız. Bu nedenle merkezi Sterilizasyon Ünitesinde konusunda eğitimli ve deneyimli personellerimizle en üst standartlarda kontrollü olarak sterilizasyon işlemleri yapılmaktadır.

Hekim seçme hakkını hasta ve hasta yakınlarının temel hakkı olan sağlık hizmeti alımında hekimini seçmesi ve değiştirmesi, teşhis ve tedavilerinde katılımcı rol oynamaları şeklinde tanımlanabilir. Hasta Haklarına İlişkin Avrupa Statüsü Ana Sözleşmesi, Hasta Hakları Yönetmeliği, Yataklı Tedavi İşletme Yönetmeliği gereğince hastalarımıza Hekim Seçme Hakkı hastanemizde 2005 yılından beri tüm gereklilikleri ile uygulanmaktadır.

Hasta Hakları Birimimiz engelli hastalarımızın tedavilerinde de her türlü yardım ve desteği sağlamaktadır. Engelli hastalarımız merkezimize başvurularında hasta hakları ile direkt iletişime geçerek ya da mevcut polikliniklerde muayeneleri sonrasında tedavi ihtiyaçları belirlenmesi halinde personellerimizin hasta hakları birimi ile diyaloga geçerek engelli hastamızın tedavisi planlanmaktadır. Merkezimizde bulunan tam teşekkülü ameliyathanede genel anestezi altında tüm tedavileri yapılmaktadır. Ayrıca Sağlık Bakanlığımızın yeni başlayan uygulaması olan Evde Bakım Hizmetlerine Yönelik Çalışmalarımızda mevcut olup başvurularınızı Hasta Hakları Birimine yapabilmektedir.

Yeni hizmet binamızda Sağlık Bakanlığı ve Hasta - Çalışan Güvenliği gereklilikleri ile tam donanımlı olarak, steril ve yarı steril alanlarıyla standardize edilmiş ameliyathanemizde Ağız ve Çene Cerrahisi Uzmanı ve Periodontoloji Uzmanları ile sedasyon ve genel anestezi altında diş çekimi, diş eti operasyonları yapılmaktadır. Sağlık Müdürlüğü tarafından geçici görevlendirme ile haftanın üç günü merkezimizde görev yapan Anestezi Uzmanı 2010 Haziran ayından itibaren süresiz geçici görevlendirmesi yapılmış bulunmaktadır. Ayrıca 2010 Haziran ayından itibaren merkezimize anestezi teknisyeni görevlendirmesi de yapılmıştır.

32 - 34 ve siyah 63 Numaralı belediye halk otobüsleri Diş Hastanemizden geçmektedir.

Poliklinikler
  • Anesteziyoloji ve Reanimasyon
  • Çocuk Diş Hekimliği
  • Diş Hekimliği (Genel Diş)
  • Endodonti

Eskişehir Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi iletişim ve ulaşım bilgileri sayfanın en üstünde verilmiştir. Eskişehir Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi, Eskişehir ili Odunpazarı ilçesinde ağız ve diş sağlığı merkezi olarak faaliyet göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve sadece telefon numarası, web sitesi, adres gibi rehber bilgileri sunmaktadır. Eskişehir Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi için Merkezi Hastane ve Hekim Randevu Sistemini (MHRS) kullanarak online randevu alabilir veya Alo 182 hattını arayarak operatörden randevunuzu alabilirsiniz.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve eğer kurum tarafından böyle bir hizmet sunuluyorsa telefonla veya internetten online randevu almak için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Yorum ve Şikayetler

Ömer Karabacak
★★★★★
Eskişehir için büyük bir kazanç hizmet çok güzel. Dr. Fatih Emirdağ ve ekibine teşekkür ederim.
Zafer Tiftik
★★
Diş çekimi 21 lira olurmu ya çok pahalı. 3 tanesi 65 milyon yapıyor 1 haftalık pazar parası

Eskişehir Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi hakkında yorum yapın

Kurum ile ilgili yorumlarınızı, eleştirilerinizi veya doktorlara teşekkür mesajınızı mesaj kutusuna yazabilirsiniz. Yorumunuz; isminiz ve profil fotoğrafınız ile birlikte tüm ziyaretçilere açık olarak yayınlanacaktır. İş başvurusu, randevu talebi, ücret bilgisi, resmi şikayet vb. özel mesajlarınız için lütfen kurumun websitesini kullanınız.

avatar
Sağlık Kurumuna Oy Verin
3.6 / 5

Eskişehir Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi 5 üzerinden 3.6 puan almıştır. Toplam 36 oy kullanılmış ve kurum hakkında 2 yorum yapılmıştır.

Ulaşım Bilgileri ve Harita

Eskişehir Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi Ulaşım Haritası
Haritayı büyütmek için resime tıklayınız.

Yakınlardaki Sağlık Kurumları

Elifana Çocuk Sağlığı Dal Merkezi
1.9 km. uzaklıkta
Akarbaşı Mh. Atatürk Bulvarı No:161
Eskişehir Anadolu Hastanesi
2.1 km. uzaklıkta
Akarbaşı Mah. Kıbrıs Şehitleri Cad. No:55
Ümit Vişnelik Hastanesi
2.3 km. uzaklıkta
Vişnelik Mh. Şehit Yusuf Turgut Sk. No:3 Odunpazarı
Yaşam Diyaliz Merkezi
2.3 km. uzaklıkta
Büyükdere Mh. Hilaller Sk. No:17
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi
2.6 km. uzaklıkta
Büyükdere Mah. Osmangazi Meşelik Kampüsü
Prof. Dr. Servet Bilir Onkoloji Merkezi
2.7 km. uzaklıkta
Osmangazi Üniversitesi Meşelik Kampüsü
Eskişehir Anadolu Diyaliz Merkezi
2.7 km. uzaklıkta
Gökmeydan Mah. Duygu Sk. No. 7