Etlik Zübeyde Hanım Kadın Hastalıkları Eğitim Araştırma Hastanesi

Etlik Zübeyde Hanım Kadın Hastalıkları Eğitim Araştırma Hastanesi
Kurum Adı:Etlik Zübeyde Hanım Kadın Hastalıkları Eğitim Araştırma Hastanesi
Kategori:Kadın Hastalıkları ve Doğum
Şehir:Ankara
İlçe:Keçiören
Adres:Yeni Etlik Cad. 55, Etlik
Telefon:0 (312) 567-4000
Web Sitesi:ezheah.saglik.gov.trHata Bildir
39.9797632.823768

Kurum Hakkında

Hastanemiz 1958 yılında 40 yatak kapasitesiyle SSK Ankara Dışkapı Hastanesi bünyesinde Kadın Hastalıkları ve Doğum Servisi olarak kurulmuş, 1960 yılında 70 yatak kapasitesiyle Konur Sokak'ta SSK Ankara Doğumevi olarak hizmet sunmaya devam etmiştir. 1971 yılında yatak sayısı 110'a ulaşmıştır. 1979 yılında Ulucanlar semtinde 150 yatak kapasiteli yeni bir binaya taşınan Doğumevi çok kısa bir sürede artan hasta sayısı ile hizmet vermeyi sürdürmüştür. SSK Ankara Doğumevi 1990 yılında Ulucanlar'dan 215677 m2 arsa üzerine kurulu SSK Ankara Doğumevi Kadın Hastalıkları Eğitim Araştırma Hastanesine taşınarak 450 yatakla kapasitesini arttırmıştır. 19/02/2005 tarihinde Sağlık Bakanlığına devredilmiş, Etlik Doğumevi ve Kadın Hastalıkları Eğitim Araştırma Hastanesi adıyla hizmete devam etmiş, 23/06/2008 tarihinde hastanemiz mevcut ismi "Etlik Zübeyde Hanım Kadın Hastalıkları Eğitim Araştırma Hastanesi" olarak değişmiştir. Şu anda Eğitim Hastanesi olan hastanemizde 429 fiili yatak bulunmaktadır.

Hastanemiz 2001 yılında kalite belgesini almaya hak kazanmıştır. 2003 yılında hastanemiz Eğitim ve Araştırma Hastanesi olup asistan eğitimi vermektedir.

Poliklinikler
 • Çocuk Cerrahisi
 • Çocuk Kardiyolojisi
 • Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
 • Deri ve Zührevi Hastalıklar
 • Diş Hekimliği (Genel Diş)
 • Enfeksiyon Hastalıkları (İntaniye)
 • Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon
 • Genel Cerrahi
 • Göğüs Hastalıkları
 • Göz Hastalıkları
 • İç Hastalıkları (Dahiliye)
 • Jinekolojik Onkoloji Cerrahisi
 • Kadın Hastalıkları ve Doğum
 • Kardiyoloji
 • Kulak Burun Boğaz Hastalıkları
 • Psikiyatri
 • Tıbbi Genetik
 • Üroloji

Etlik Zübeyde Hanım Kadın Hastalıkları Eğitim Araştırma Hastanesi iletişim ve ulaşım bilgileri sayfanın en üstünde verilmiştir. Etlik Zübeyde Hanım Kadın Hastalıkları Eğitim Araştırma Hastanesi, Ankara ili Keçiören ilçesinde kadın hastalıkları ve doğum hastanesi olarak faaliyet göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve sadece telefon numarası, web sitesi, adres gibi rehber bilgileri sunmaktadır. Etlik Zübeyde Hanım Kadın Hastalıkları Eğitim Araştırma Hastanesi için Merkezi Hastane ve Hekim Randevu Sistemini (MHRS) kullanarak online randevu alabilir veya Alo 182 hattını arayarak operatörden randevunuzu alabilirsiniz.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve eğer kurum tarafından böyle bir hizmet sunuluyorsa telefonla veya internetten online randevu almak için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Yorum ve Şikayetler

Efe Aybars
★★★
Biraz da temiz olsa...
Enes Karabulut
★★★★★
Hastahanemiz tek kelimeyle harika. Herkes görevini en iyi şekilde yapıyor. Baş hekime, doktor ve çalışanlara bundan sonra da işlerinde başarılar dilerim. Biz hasta ve yakınlarına da çok iş düşüyor, lütfen herkes başkasının haklarını sıra konusunda gasp etmesin.
Ayhan Özsoy
★★★★★
Eşim 2 ay öncesi rahim agzı ameliyatı oldu şimdi saglıklı herşey için teşekkürler.
Fatin Fuat Yener
★★★★★
Hastahanemiz tek kelimeyle harika. Herkes görevini en iyi şekilde yapıyor. Baş hekime, doktor ve çalışanlara bundan sonra da işlerinde başarılar dilerim. Biz hasta ve yakınlarına da çok iş düşüyor, lütfen herkes başkasının haklarını sıra konusunda gasp etmesin.

Etlik Zübeyde Hanım Kadın Hastalıkları Eğitim Araştırma Hastanesi hakkında yorum yapın

Kurum ile ilgili yorumlarınızı, eleştirilerinizi veya doktorlara teşekkür mesajınızı mesaj kutusuna yazabilirsiniz. Yorumunuz; isminiz ve profil fotoğrafınız ile birlikte tüm ziyaretçilere açık olarak yayınlanacaktır. İş başvurusu, randevu talebi, ücret bilgisi, resmi şikayet vb. özel mesajlarınız için lütfen kurumun websitesini kullanınız.

avatar
Sağlık Kurumuna Oy Verin
3.6 / 5

Etlik Zübeyde Hanım Kadın Hastalıkları Eğitim Araştırma Hastanesi 5 üzerinden 3.6 puan almıştır. Toplam 117 oy kullanılmış ve kurum hakkında 4 yorum yapılmıştır.

Ulaşım Bilgileri ve Harita

Etlik Zübeyde Hanım Kadın Hastalıkları Eğitim Araştırma Hastanesi Ulaşım Haritası
Haritayı büyütmek için resime tıklayınız.

Yakınlardaki Sağlık Kurumları

Ankara Deva Tıp Merkezi
140 metre uzaklıkta
Ayvalı Cad. No:113/B Etlik Keçiören
Arif Aybar Tıp Merkezi
730 metre uzaklıkta
Ayvalı Caddesi 47-A Keçiören
Era Göz Hastalıkları Merkezi Keçiören
840 metre uzaklıkta
Yayla Mah. Şehit Mustafa Ercigez Cad. No:21 Keçiören
Etlik Ankara Diyaliz Merkezi
950 metre uzaklıkta
Ayvalı Mahallesi 141. Sokak No:2
Lokman Hekim Etlik Hastanesi
1.1 km. uzaklıkta
Gn. Dr. Tevfik Sağlam Cad. No:119 Etlik
Asal Hiperbarik Oksijen Tedavi Merkezi
1.2 km. uzaklıkta
Yunus Emre Mah. Şişli Sok. No:13/10