Fırat Üniversitesi Hastanesi

Fırat Üniversitesi Hastanesi
Kurum Adı:Fırat Üniversitesi Hastanesi
Kategori:Üniversite Hastanesi
Şehir:Elazığ
İlçe:Merkez
Adres:Fırat Üniversitesi Rektörlük Kampüsü
Telefon:0 (424) 233-3555
Web Sitesi:ftm.firat.edu.trHata Bildir
38.68207739.205348

Kurum Hakkında

Fırat Üniversitesi Hastanesi, Sağlık Bakanlığı ile Üniversite Rektörlüğü arasında yapılan ve 24-12-1984 tarihinden itibaren yürürlüğe giren bir protokole göre Elazığ doğumevinin üniversitemize devredilmesi ile Ocak 1985'ten itibaren faaliyetlerine başlamıştır. Önceleri adı FÜ. Araştırma ve Uygulama Hastanesi iken 1997'de Senato kararıyla FÜ Fırat Tıp Merkezi olarak adlandırılmıştır. 2008 yılı içerisinde hastanenin ismi son kez "Fırat Üniversitesi Hastanesi" olarak değiştirilmiştir. Fırat Üniversitesi Hastanesi bugün üçüncü basamak sağlık hizmeti veren bölge hastanesi konumundadır.

Bugün Hastanede; İç Hastalıkları (Genel Dahiliye, Romatoloji, Nefroloji, Endokrinoloji, Gastoroentoroloji, Onkoloji), Dermatoloji, Enfeksiyon Hastalıkları, Kardiyoloji, Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Nöroloji, Halk Sağlığı, Aile Hekimliği, Acil Tıp, Psikiyatri, Göğüs Hastalıkları, Adli Tıp, Radyodiyagnostik, Genel Cerrahi, Göz Hastalıkları, Patoloji, Kulak-Burun-Boğaz, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Ortopedi ve Travmatoloji, Üroloji, Nöroşirürji, Kalp ve Damar Cerrahisi, Göğüs Cerrahisi, Anestezi ve Reanimasyon, Çocuk Cerrahisi, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi, Algoloji, Biyokimya, Mikrobiyoloji ve Klinik Mikrobiyoloji, İmmünoloji, Tıbbi Genetik, Parazitoloji, Nükleer Tıp Anabilim Dallarlı ve klinikleri; Yoğun Bakım Merkezi, Androloji Laboratuarı, Akupunktur Uygulama Laboratuarı, DNA Analiz Laboratuarı, Onkoloji Gündüz Tedavi Ünitesi, Eczane, Kan Merkezi ve Örnek Alma Ünitesi gibi hizmet birimleri ve on iki adet ameliyathane bulunmaktadır.

Fırat Üniversitesi Hastanesi iletişim ve ulaşım bilgileri sayfanın en üstünde verilmiştir. Fırat Üniversitesi Hastanesi, Elazığ şehrinde Üniversite hastanesi olarak faaliyet göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve sadece telefon numarası, web sitesi, adres gibi rehber bilgileri sunmaktadır.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve eğer kurum tarafından böyle bir hizmet sunuluyorsa telefonla veya internetten online randevu almak için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Yorum ve Şikayetler

Ali Karakoc
Hastanemiz avrupa hastanelerinden çok çok ilerdedir kendimiz bunun farkında değiliz ama ben bizzat gördüm almanya-fransa-belçika-hollanda gibi gelişmiş birçok avrupa ülekesnden sağlık sosyalizasyon hizmetlerinde kat be kat daha iyiyiz doktorlarımız süper süper daha iyi daha insancıl özverili olduğunu yaşayarak gördüm keşke ekonomik ve teknoloji alanında da onlar kadar olabilseydik inşallah çocuklarımız o seviyeye getirirler.

Fırat Üniversitesi Hastanesi hakkında yorum yapın

Kurum ile ilgili yorumlarınızı, eleştirilerinizi veya doktorlara teşekkür mesajınızı mesaj kutusuna yazabilirsiniz. Yorumunuz; isminiz ve profil fotoğrafınız ile birlikte tüm ziyaretçilere açık olarak yayınlanacaktır. İş başvurusu, randevu talebi, ücret bilgisi, resmi şikayet vb. özel mesajlarınız için lütfen kurumun websitesini kullanınız.

avatar
Sağlık Kurumuna Oy Verin
4.2 / 5

Fırat Üniversitesi Hastanesi 5 üzerinden 4.2 puan almıştır. Toplam 19 oy kullanılmış ve kurum hakkında 1 yorum yapılmıştır.

Ulaşım Bilgileri ve Harita

Fırat Üniversitesi Hastanesi Ulaşım Haritası
Haritayı büyütmek için resime tıklayınız.

Yakınlardaki Sağlık Kurumları

Elazığ Diyaliz Merkezi
670 metre uzaklıkta
Üniversite Mahallesi Koşu Sokak No:59
Şifa Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği
1.6 km. uzaklıkta
İzzetpaşa Mah. Mehmetçik Sk. No:20
Elazığ Harput Devlet Hastanesi
1.6 km. uzaklıkta
Rızaiye Mah. İnönü Cad.
Anadolu Sevgi Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği
1.7 km. uzaklıkta
1. Harput Cad. Akar Otel Karşısı No:1/4
Pedatem Psikiyatri Dal Merkezi
1.8 km. uzaklıkta
Rızaiye Mah. Kazım Hoca Sokak No:15/1
Yıldız Kardiyo Kardiyoloji Tıp Merkezi
1.9 km. uzaklıkta
Kazım Hoca Sk. Doktorlar İş Merkezi B/23
Medical Park Elazığ Hastanesi
1.9 km. uzaklıkta
Olgunlar Mahallesi Atatürk Bulvarı No:5