Gaziantep Çocuk Hastalıkları Hastanesi

Gaziantep Çocuk Hastalıkları Hastanesi
Kurum Adı:Gaziantep Çocuk Hastalıkları Hastanesi
Kategori:Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
Şehir:Gaziantep
İlçe:Şehitkamil
Adres:Osmangazi Mh. Kadıdeğirmeni
Telefon:0 (342) 360-0888
Web Sitesi:www.gaziantepcocuk.gov.trHata Bildir
37.0572937.317387

Kurum Hakkında

Gaziantep Çocuk Hastalıkları Hastanesi, Gaziantep ili Şehitkamil ilçesinde Çocuk hastanesi olarak faaliyet göstermektedir. Kadıdeğirmeni bölgesinde inşaatına başlanan yeni hastane binamız 2007 yılı sonunda tamamlanmış olup, 25 Ekim 2008 tarihinden beri hastalarımızı bu yeni binada kabul etmekteyiz. Yeni hastanemiz 40356 m2 arsa üzerine, 34. 640m2 kapalı alan ve 8654m2 bina işgal alanı ile inşa edilmiştir. Acil servis kapalı alanı 1770 m2, otopark alnı 4800 m2'dir.

Hastanemiz 4 bölümlü tek bloktan oluşmaktadır. A Bölümü 4 katlı olup, makine dairesi, ambarlar, teknik hizmetler, acil servis, yanık merkezi, ameliyathaneler, poliklinikler, eczane ve idari birimlerden oluşmaktadır. B Bölümü, 4 kattan oluşup, mutfak, radyoloji, laboratuarlar ve yemekhaneden oluşmaktadır. C Bölümü, 5 kattan oluşup, yenidoğan, yenidoğan yoğun bakım, yoğun bakım, cerrahi, yan dal, intaniye, büyük çocuk ve süt çocuğu 1, 2, 3, 4 servislerinden ve arşivden oluşmaktadır. D Bölümü ise, binaların bağlantısını sağlayan ve asansörlerin bulunduğu geçiş blokudur.

Hastanemizde, EEG, EKO, ultrasonografi tetkikleri, biyokimya, mikrobiyoloji, alerji, solunum ve ter testi laboratuarları, yanı sıra kendi ihtiyacımız olan O?² üretimini sağlayan merkezi O² üretim sistemi de kurulmuştur. Merkezi sterilizasyon birimimiz bulunmaktadır.

Hastanemiz bebek dostu ve hekim seçme hakkı uygulanan bir hastane olup, tam otomasyona sahiptir.

Hastanemiz Sağlık Bakanlımızca tescillenen 368 kadro yatağı ile hizmet vermektedir. Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları dalında faaliyet gösteren hastanemizin hematoloji, endokrinoloji ve gastroenteroloji yan dallarında da birer, psikiyatri, allerji ve yenidoğan yan dallarında da ikişer uzman hekim bulunmaktadır. 26 çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanı bulunmaktadır. Toplam uzman hekim sayımız 56'dır. Acil serviste görev yapan pratisyen hekim sayısı ise, 13'tür. Ayrıca 7 çocuk cerrahı, 2 mikrobiyolog, 3 biyokimya uzmanı, 2 radyolog, 4 anestezi ve reanimasyon ve 2 patoloji uzmanı görev yapmaktadır. 2 eczacı, 2 psikolog, 2 biyolog, 1 diyetisyen, 2 çocuk gelişimcisi bulunmaktadır. 179'u hemşire olmak üzere hizmet alımı dışında toplam personel sayımız 407'dir. Hizmet alım yoluyla çalışan personel sayısının 285 (61'i hemşire) olduğunu kabul edecek olursak toplam hizmet veren personel sayısı 692'dir.

Gaziantep Çocuk Hastalıkları Hastanesi için Merkezi Hastane ve Hekim Randevu Sistemini (MHRS) kullanarak online randevu alabilir veya Alo 182 hattını arayarak operatörden randevunuzu alabilirsiniz.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve telefonla veya internetten online randevu almak için Gaziantep Çocuk Hastalıkları Hastanesi resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Poliklinikler
 • Çocuk Cerrahisi
 • Çocuk Endokrinolojisi
 • Çocuk Gastroenterolojisi
 • Çocuk Hematolojisi ve Onkolojisi
 • Çocuk Kardiyolojisi
 • Çocuk Nefrolojisi
 • Çocuk Nörolojisi
 • Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
 • Çocuk Psikiyatrisi
 • Diş Hekimliği (Genel Diş)
 • Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon
 • Göz Hastalıkları
 • Kulak Burun Boğaz Hastalıkları
 • Neonatoloji

Harita ve Ulaşım Bilgileri

Yorum ve Şikayetler

Gaziantep Çocuk Hastalıkları Hastanesi hakkında henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

Gaziantep Çocuk Hastalıkları Hastanesi hakkında yorum yapın

Kurum ile ilgili yorumlarınızı, eleştirilerinizi veya doktorlara teşekkür mesajınızı mesaj kutusuna yazabilirsiniz. Yorumunuz; isminiz ve profil fotoğrafınız ile birlikte tüm ziyaretçilere açık olarak yayınlanacaktır. İş başvurusu, randevu talebi, ücret bilgisi, resmi şikayet vb. özel mesajlarınız için lütfen kurumun websitesini kullanınız.

avatar
Sağlık Kurumuna Oy Verin
3.9 / 5

Gaziantep Çocuk Hastalıkları Hastanesi 5 üzerinden 3.9 puan almıştır. Toplam 40 oy kullanılmış ve kurum hakkında henüz yorum yapılmamıştır.

Yakınlardaki Sağlık Kurumları

Gaziantep Cengiz Gökçek Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi
Gaziantep Çocuk Hastanesi ile Cengiz Gökçek Kadın Hastalıkları ve Doğum Hastanesi birleşmiş olup Cengiz Gökçek Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi olarak hizmet vermektedir.
Gaziantep Üniversitesi Şahinbey Araştırma ve Uygulama Hastanesi
Gaziantep Üniversitesi Şahinbey Araştırma ve Uygulama Hastanesi, hizmet kalitesini her gün biraz daha yükselterek, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ne hizmet veren bölgenin en büyük ve en donanımlı hastanesi konumuna gelmiştir.
Özel Kemal Bayındır Hastanesi
Gaziantep'in tanınmış doktorlarından Kadın Doğum Uzmanı Kemal Bayındır'ın Baş Hekimliğini yaptığı Özel Kemal Bayındır Hastanesi genel bir hastane olarak hizmet vermektedir.
Özel Gaziantep Akademi Hastanesi
Özel Gaziantep Akademi Hastanesi tepeden tırnağa yenilenen ve son derece elit bir kadro ile Gazianteplilere ve bölge halkına sağlık alanında en iyiyi sunmayı hedefliyor.
Gaziantep Üniversitesi Çocuk Hastanesi
GAÜN Yerleşkesi içerisine kurulan yeni Çocuk Hastanesi toplamda 27 bin 160 metrekarelik alana sahip olup 250 yataklı olarak çocuk sağlığı ve hastalıklarının tüm branşlarında hizmet vermektedir.
Özel Güneydoğu Diyaliz Merkezi
Hastalarımıza güvenli, konforlu ve en iyi hizmeti vermeyi amaçlayan Özel Güneydoğu Diyaliz Merkezinde kronik böbrek yetmezliği olan hastalara bikarbonatlı hemodiyaliz tedavisi uygulanmaktadır.
Özel Gaziantep Diyaliz Merkezi
Özel Gaziantep Diyaliz Merkezi 25 adet negatif, 2 adet hbs+, 2 adet hcv+, 1 adet yedek olmak üzere modern cihazları, Double osmoz, endotoksin filtre, UV lamba, ve saatte 3 m3 RO su arıtma sistemi, üst düzey teknolojik donanımı, yü
Özel Dentorium Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği
1999 yılında Yalçın Soycan, Mehmet Gürsel ve Oktay Karsli'nın kuruculuğunda yaşama geçirilmiş olan Dentorium Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği, halen Gaziantep'te hizmet vermeye devam etmektedir.
Kurum Bilgileri Hatalı mı?

Gaziantep Çocuk Hastalıkları Hastanesi ile ilgili yanlış, eksik veya güncel olmayan bilgileri bize iletmek için buraya tıklayınız ✉