İstanbul Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Araştırma Hastanesi

İstanbul Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Araştırma Hastanesi
Kurum Adı:İstanbul Fatih Sultan Mehmet EAH
Kategori:Devlet Hastanesi
Şehir:İstanbul
İlçe:Ataşehir
Adres:E5 Karayolu Üzeri İçerenköy
Telefon:0 (216) 578-3000
40.97009329.103041

Kurum Hakkında

Hastanemiz 19-02-2005 tarihinde T. C Sağlık Bakanlığı'na devrolup TC Sağlık Bakanlığı İstanbul Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Araştırma Hastanesi adıyla halkımıza hizmet vermeye devam etmektedir.

Poliklinikler
 • Aile Hekimliği
 • Algoloji
 • Anesteziyoloji ve Reanimasyon
 • Nöroşirurji (Beyin ve Sinir Cerrahisi)
 • Çocuk Cerrahisi
 • Çocuk Nefrolojisi
 • Çocuk Romatolojisi
 • Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
 • Deri ve Zührevi Hastalıklar
 • Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları
 • Enfeksiyon Hastalıkları (İntaniye)
 • Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon
 • Gastroenteroloji
 • Genel Cerrahi
 • Göğüs Cerrahisi
 • Göğüs Hastalıkları
 • Göz Hastalıkları
 • İç Hastalıkları (Dahiliye)
 • Kadın Hastalıkları ve Doğum
 • Kalp ve Damar Cerrahisi
 • Kardiyoloji
 • Kulak Burun Boğaz Hastalıkları
 • Nefroloji
 • Nöroloji
 • Ortopedi ve Travmatoloji
 • Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi
 • Romatoloji
 • Psikiyatri
 • Sigarayı Bıraktırma Kliniği
 • Üroloji
 • Uyku Polikliniği

İstanbul Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Araştırma Hastanesi iletişim bilgileri (telefon, faks ve internet sitesi) sayfanın en üstünde verilmiştir. İstanbul Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Araştırma Hastanesi, İstanbul ili Ataşehir ilçesinde devlet hastanesi olarak faaliyet göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve sadece telefon numarası, web sitesi, adres gibi rehber bilgileri sunmaktadır.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve eğer kurum tarafından böyle bir hizmet sunuluyorsa telefonla veya internetten online randevu almak için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

MHRS - Online Randevu

İstanbul Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Araştırma Hastanesi Randevuİstanbul Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Araştırma Hastanesi için Merkezi Hastane ve Hekim Randevu Sistemini (MHRS) kullanarak online randevu alabilir veya Alo 182 hattını telefonla arayarak operatörden randevunuzu alabilirsiniz.

Yorum ve Şikayetler

Bünyamin Ipek · 21 Nisan 2018

21 Nisan 2018 de hastanenizin acil bölümüne başvuru yaptım pansuman için ve sekretere dedimki pansuman yaptırmak için geldim. Sekreter yanındakiyle dedikodu yaparak burda pansuman yapılmıyor başka yerde yaptıra bilirsiniz dedi. Yani sonuç orada ölsek muayene edecek kimse yok.

Pervin Kanbay · 11 Mart 2016

Birkaç gün önce bacağımdaki şikayetim nedeniyle hastanenize gittim görevli doktor diz kapağımı pantolon üzerinden muayene ederek şikayetiniz belden kaynaklanıyor fizik tedavi olmanız lazım dedi. kendisine film çekmek gerekmiyomu dedim gerek yok dedi. süre beş dakika geçmiş olsun

Hatice İşeri İpek · 5 Ekim 2015

merhabalar... bende çok güveniyordum bu hastaneye ama 4 gün önce duyduklarımla şok oldum. bir aile yoğun bakım ünitesinde evladını kaybediyor henüz 33 yasında.. bu acının üzerine güvenliklerden dayak yiyorlar.. abisini kaybetmenin acısıyla bir erkek kardeş kendisini kaybediyor bunun üzerine anlayış gösterme yerine arkadan elleri kelepçeyle baglanıp 10 kişi tarafından dayak yiyor.. güvenliklerden tutunda temizlikçisine kadar.. aileside aynı şekilde.. gözlerimle şahit oldum kollarındaki jop izlerine ayrıca bir odaya kitlenip biber gazına maruz kalıyorlar.. bayan güvenlikler dalga geçiyorlar üstelik.. Rabbim iyi insanlarla karşı karşıya getirsın... unutmayın düşmez kalkamz bir tek ALLAHTIR.. sizler insan degilsiniz bu tür yerlerde çalışmanızı aklım almıyor kendinizi ne sanıyorsunuz siz.. ALLAH içinize merhamet versin... ALLAH öle bir acı yaşatırki size nereden geldıginizi şaşırırsınız...

Poyraz Gündoğdu · 19 Temmuz 2015

Aman aman boyle bir hastane yok ahir gibi ilgisiz, doktor yok sistem bozuk rezillik

Ibrahim Atan · 28 Ağustos 2014

merhaba geçen sene göğsümden bıçaklandım ve beni bi sivil araç sağlık ocağına götürdü, oradan da ambulans ile Fatih Sultan Mehmet'e. göğsümde yaklaşık 2 cm genişliğinde bir delik var akciğerim delinmiş fakat fsm hastanesinde beni bu durumda ambulansın arkasına oturtmuş neden bilmiyorum bekletiyorlar. sonra tahminen ortaokul terk doktorları yetersiz kalıyor siyamierseğe gönderiyorlar orada ameliyat olup gözetim altında 4 gün sonucu tedavi oluyorum ve neyse deyip geçiyorum. 2-3 ay öncesinde gögüsüm de şiddetli ağrı nefes alamama şikayeti ile başvuruyorum ve 20-30-40 derken 1 saat sıra bekliyorum annem yanımda hüsran oldu kadıncağız ağlayıp duruyor en sonunda nefes alamadığım için sinir krizi tarzı bi kriz geçirip 1-2 kapı tekmeleyip güvenligin üstüne yürümem sonucu ilgileniyorlar.

benim görüşüm benim orada şiddete yönelmem ne kadar ayıpsa onların illaki ilgilenmek ve acil durumu anlamak için edepli saygılı davrananları mazlum diye görüp terbiyesizlik edip biraz şiddetlenince ilgilenmeleri daha büyük ayıp (o da ilgilenmek ise) ve son olarak bu gün annemin ayağındaki ağrı nedeniyle Fatih Sultan Mehmet hastanesine gidiyoruz, tabi biz saygılı insanlarız acillere sıramızı veriyoruz ve en az 1 saat fazladan bekliyoruz sorun değil insanlık ölmedi. ya ardından annem sarı muayene odasına giriyor bende arkasından giriyorum güvenlikteki büyüğüm diye ses etmediğim ahlaksız abimiz bana sen niye giriyosun diyor beyefendi içerideki annem diyorum (refakatçılarda girebiliyor) parmağını anneme doğru uzatıp bumu diyor ve girmem için önümden çekiliyor evet duydunuz "bumu" sen bir çalışansın o kısmıda geçiyorum bir bayanı el işaretiyle bumu diye gösteremezsin cumhurbaşkanı dahi gösteremez biraz saygı ben o güvenlikçi abimize beyefendi diye hitab etmeme ragmen boyle bir edepsizlik. Ve içeri giriyoruz muayene oluyor iltihaplanma şüphesinden kan tahlili isteniliyor kan veriyoruz tahliller 1.5 saat sonra verilicek deniliyor tabi olabilir sorun olmaz onca hasta var ve doktorlarda insanlar gerek sigara molası gerek dinlenmeye ihtiyaçları var bekleriz dedim ve bekledik. 1.5 saat sonra sonuçları alıp tekrar sarı kontor sırası alıp girdik ve asıl bomba 30-35 yaş arası bi doktor yanına gidip merhaba sonuclarımızı getirdik diyoruz ve o tabiri caizse doktor olmuş adam olamamış büyüğüm bacak bacak üstüne atmış ağzında bi kurabiye ve hala yemeye devam ederken anneme seni benmi muayene ettim ya diyor hayır yandaki doktor diyoruz ve olsun otur sen bakayım şuraya (hala kurabiyesini yiyo ) muayene ediyor ben sana şimdi 3 gün rapor veriyorum sonra calışabılırsın dıyor. annem 47 yaşında oda önemli değil derseniz bi doktor veya başka bir görevli benim anneme kendınden yasca buyuk bir bayana ablasına onun verdıgı vergiden paralardan maaşını aldıgını dusunmeden hastasına sen diye hitap ediyor ve afedersiniz ama bu gevşek halleriylede süslüyor.

şimdi ben bu hastanenin hangi bölümünden memnun kalayım? saygılı güvenlik görevlilerindenmi edepli doktorlarındanmı yoksa gereken yerde fazlasını istemiyorum sadece gereken yerde mükemmel ötesi ilgiyemi? benim yaşım 19 burda saygısızlık etttimi düşenen abla ve abilerimden özür diliyorum acaba gencim ve tecrubesızım ve benmi yanlış düşünüyorum bilmiyorum ama kanı kaynayan eli ayağı tutan karadenizli bir genç olarak gerginlimi en saygılı şekilde burda bu yazıyı yazarak ifade ettiğimi düşünüyorum kurumun web sitesinde şikayet bölümünü bulamadığımdan burada paylaşmak istedim kusura bakmayın saygılar...

Aysel Şaban · 27 Nisan 2014

Aysel Şaban 01.04.2014 tarihinde Jinekolojik ve Onkoloji Birimi Doktoru Prof Dr.Ümmühan Meral Aban Hocam ameliyat etti. Sonsuz şükranlarımı, saygılarımı ve teşekkürlerimi sunuyorum. Çok temiz ve güzel bir hastane. Dr. Selda hanıma, Dr. Bilge hanıma; Baş Hemşire Naciye hanıma, Ayten hemşireye, Sevgi hemşireye, Aydan hemşireye; hastanenin temiz ve hijyenik olmasını sağlayan, emek veren temizlik personeline çok teşekkür ediyorum. Tüm çalışanlardan çok memnun kaldım. Sonsuz sevgi, saygı ve başarılar diliyorum.

Hatice Dayıdinç Karataş · 4 Şubat 2014

Yoğun Bakım doktoru Berna Ayanoğlu'nun hasta yakınlarına gösterdiği ilgi için teşekkür ederim.

Hatice Dayıdinç Karataş · 23 Ocak 2014

Aman hastalarınızı Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yoğum bakım servisini tercih etmeyin bütün hastalar pek sağ çıkmıyor

Demet Bulakbaşi · 12 Nisan 2013

Yaklaşık 3 aydır Mete Bey'in hastasıyım bana ve diğer hastalara gösterdiği yakınlığı için kendisine Serkan bey ve Çağlar beye çok teşekkür ediyorum

Hatice Dayıdinç · 12 Kasım 2012

Annemin mesane genişlemesi rahatsızlığında Sayın Mete Değirmenci'nin Anneme görtermiş olduğu ilgi ve alakasına hayran kaldım. Allah Mete Bey gibi doktorları başımızdan eksik etmesin. Keşke tüm doktorlar Mete Bey gibi hastasıyla böyle ilgilenebilseler.

Izzet Karaya · 14 Ağustos 2012

Gitmedim görmedim iyi hastane diyorlar çevremiz tarafından

Nihat Yavaş · 2 Ağustos 2012

İki yıl evvel prostat tanısı ile hastanaye geldim, Doktorum sayın Mete Değirmeci baştan beri, benden sevecen ilgisini hiç bir zaman esirgemedi, bana vermiş olduğu moral desteği ile hastalığı yenmiş durumdayım, moralim çok yüksek. Başta Mete Değirmenci hocam olmak üzere tüm doktorlara ve sağlık çalışanlarına sonsuz sevgi, saygı ve başarılar dilerim. İyiki varsınız. (Doktorlarımıza yapılan hakaretleri şiddetle kınıyorum).

Melek Saime Arseven · 3 Ocak 2012

Dün hastanenizde hastamı ziyaret ettim. Çok güzel bir hastane, banyolar çok güzel olmuş ama giderlerde bir problem var, su gitmiyor. Bazı eksiklikler var ama yine de tertemiz, çok güzel, tebrikler, iyi çalışmalar.

Facebook kimliğiniz ile yorum yapın.

İstanbul Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile ilgili yorumlarınızı, eleştirilerinizi veya doktorlara teşekkür mesajınızı mesaj kutusuna yazabilirsiniz. Yorumunuz; isminiz ve Facebook profil resminiz ile birlikte tüm ziyaretçilere açık olarak yayınlanacaktır. İş başvurusu, randevu talebi, ücret bilgisi, resmi şikayet vb. özel mesajlarınız için lütfen kurumun websitesini kullanınız.

Not: Bu sayfalarda yer alan kullanıcı yorumları kişilerin kendi görüş ve düşünceleridir. Yorumlar 5651 sayılı kanun uyarınca herhangi bir denetime ve kontrole tabi tutulmadan yayınlanmaktadır. Yazılanlardan Trhastane.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Sağlık Kurumuna Oy Verin

İstanbul Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Araştırma Hastanesi 5 üzerinden 3.5 puan almıştır. Toplam 40 oy kullanılmış ve kurum hakkında 13 yorum yapılmıştır.

Ulaşım Bilgileri ve Harita

İstanbul Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ulaşım Haritası
Haritayı büyütmek için tıklayınız

Yakınlardaki Sağlık Kurumları

Yeditepe Üniversitesi Hastanesi

130 metre uzaklıkta

İçerenköy Mah.Hastane Sok.No:4-4/A Ataşehir

Kozyatağı Diyaliz Merkezi

470 metre uzaklıkta

Kocayol Cd. İbrahimağa Sk. No:5 Bostancı

Kozyatağı Central Hospital

510 metre uzaklıkta

Kocayol Cd. Kozyatağı Sok. No:5

Bayındır Hastanesi İçerenköy

690 metre uzaklıkta

Ali Nihat Tarlan Cad. Ertaş Sok. No:17 İçerenköy

Ataşehir Belediyesi Türkan Saylan Tıp Merkezi

1.1 km. uzaklıkta

Küçükbakkalköy Mah. Vedat Günyol Cad. No:4

Acıbadem Kozyatağı Hastanesi

1.1 km. uzaklıkta

İnönü Cad. Okur Sok. No.20 Kozyatağı