İzzet Baysal Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi

İzzet Baysal Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi
Kurum Adı:İzzet Baysal Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi
Kategori:Psikiyatri Merkezi
Şehir:Bolu
İlçe:Merkez
Adres: Alpagut Mah. İzzet Baysal Devlet Hastanesi Bulvarı No:70
Telefon:0 (374) 275-2525
Web Sitesi:boluruhsagligi.saglik.gov.trHata Bildir
40.74921631.56511

Kurum Hakkında

Hastanemiz 110 yatak kapasitesine sahip; Bolu dışında Ankara, Düzce, Karabük, Zonguldak, Kırıkkale ve Bartın illerine hitap eden ruh sağlığı alanında bölgeye hizmet veren dal hastanesi konumunda olup; 2000 yılında deprem sonrası Alman Kızılhaç-Kızılay işbirliği ile yapılmış ve 2000-2006 yılları arasında tam teşekküllü devlet hastanesi olarak çalışmış bir binada dönüşüm sonrası hizmete girmiştir. 2014-2021 yılları arasında BAİBÜ Psikiyatri ABD ile afiliasyon sonrası eğitim araştırma hastanesi olarak hizmet vermiştir. 2021 yılı Nisan ayından itibaren dal hastanesi olarak hizmete devam etmektedir.

Hastanemizde 11 uzman tabip, 2 çocuk ergen ruh sağlığı uzmanı, 11 psikolog, 4 eczacı, 15 sağlık memuru 63 hemşire, 5 sosyal hizmet uzmanı, 1 ergoterapist ve 1 diyetisyen ile ayaktan ve yatan hastalara psikiyatrik hizmet verilmektedir. Ayaktan tedavi yapılan polikliniklerimizde çoğunlukla Anksiyete panik bozukluk, sosyal fobi, travma sonrası stres bozukluğu, obsesif kompulsif bozukluk gibi içimizden bir çoğunun yaşadığı ruhsal sıkıntılara; depresyon gibi çok sık rastlanan duygu durum bozukluklarına bakılmaktadır. Yataklı servislerimiz 3 erkek, 2 kadın, 1 Amatem servisten oluşmakta olup; ağır ruhsal bozukluklara yönelik yataklı tedavi hizmeti sunulmaktadır.

Alkol-madde bağımlılığı tedavisi için AMATEM polikliniğimiz ve yataklı servisimiz hizmet vermektedir. AMATEM servisimiz 20 yataklı olup, hasta ve ailelerine yönelik SAMBA eğitimleri ve rehabilitasyon hizmeti sunmaktadır.

Çocuk ve ergenlere yönelik hastanemize bağlı fakülte ünitesinde doktor öğretim üyemiz ve ekibi tarafından çocuk ergen ruh sağlığı ve hastalıklarına yönelik ayaktan poliklinik hizmetleri verilmektedir.

Toplum Ruh Sağlığı Merkezi Türkiye`de ilk kez Mayıs-2008`de Bolu İzzet Baysal Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesine bağlı bir ünite olarak şehir merkezinde Semerkant aile merkezinin alt katında hizmet vermeye başlamış; 2010 yılının ocak ayında ise boşalan Mit binasının Valilik tarafından tahsisi ile şu anki yerine taşınmıştır. Toplum ruh sağlığı merkezi halen Bolu`nun eski yerleşim yerlerinden olan Gölyüzü mahallesinde yer alıp, şizofreni ve bipolar bozukluk tanılı ağır ruhsal hastalığı olan bireylere yönelik tedavi, rehabilitasyon ve gezici ekip ev ziyareti ile toplumla iç içe hizmet vermeye devam etmektedir.

Hastanemizde; her gün, 24 saat Acil Psikiyatri Poliklinik hizmeti verilmektedir. Her gün 1 Psikiyatri Uzmanı, 1 Pratisyen hekim ve 1 Hemşireden oluşan sağlık ekibi her türlü psikiyatrik soruna anında müdahale ederek tedavi hizmeti sunmaktadır.

Poliklinikler
  • Çocuk Psikiyatrisi
  • Psikiyatri

İzzet Baysal Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi iletişim ve ulaşım bilgileri sayfanın en üstünde verilmiştir. İzzet Baysal Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi, Bolu şehrinde psikiyatri merkezi olarak faaliyet göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve sadece telefon numarası, web sitesi, adres gibi rehber bilgileri sunmaktadır. İzzet Baysal Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi için Merkezi Hastane ve Hekim Randevu Sistemini (MHRS) kullanarak online randevu alabilir veya Alo 182 hattını arayarak operatörden randevunuzu alabilirsiniz.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve eğer kurum tarafından böyle bir hizmet sunuluyorsa telefonla veya internetten online randevu almak için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Yorum ve Şikayetler

İzzet Baysal Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi hakkında henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

İzzet Baysal Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi hakkında yorum yapın

Kurum ile ilgili yorumlarınızı, eleştirilerinizi veya doktorlara teşekkür mesajınızı mesaj kutusuna yazabilirsiniz. Yorumunuz; isminiz ve profil fotoğrafınız ile birlikte tüm ziyaretçilere açık olarak yayınlanacaktır. İş başvurusu, randevu talebi, ücret bilgisi, resmi şikayet vb. özel mesajlarınız için lütfen kurumun websitesini kullanınız.

avatar
Sağlık Kurumuna Oy Verin
3.9 / 5

İzzet Baysal Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi 5 üzerinden 3.9 puan almıştır. Toplam 18 oy kullanılmış ve kurum hakkında henüz yorum yapılmamıştır.

Ulaşım Bilgileri ve Harita

İzzet Baysal Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi Ulaşım Haritası
Haritayı büyütmek için resime tıklayınız.

Yakınlardaki Sağlık Kurumları

Bolu İzzet Baysal Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi
310 metre uzaklıkta
Alpağut Mah. 3.Cadde No:59
Nefro Bolu Diyaliz Merkezi
1.9 km. uzaklıkta
İstanbul Yolu 5. Km. Civril Köyü Yol Ayrımı
Özdiyaliz Diyaliz Merkezi
3.6 km. uzaklıkta
Karamanlı Mah. Yeni Sokak No:4
Fatma Hatun Hastanesi
3.6 km. uzaklıkta
Tabaklar Mah. Hastane Cad. No:23
Bolu İzzet Baysal Devlet Hastanesi
3.8 km. uzaklıkta
Sağlık Mah. Şehitler Cad.
Çağsu Hastanesi
4 km. uzaklıkta
Sağlık Mah. Dodurga Cad. No:62
Bolu İzzet Baysal Eğitim ve Araştırma Hastanesi
4.6 km. uzaklıkta
Abant İzzet Baysal Üniversitesi Gölköy Kampüsü