Kangal Devlet Hastanesi

Kangal Devlet Hastanesi
Kurum Adı:Kangal Devlet Hastanesi
Kategori:Devlet Hastanesi
Şehir:Sivas
İlçe:Kangal
Adres:Gürsel Mah. Divriği Cad. No:182
Telefon:0 (346) 457-3217
Web Sitesi:kangaldh.saglik.gov.trHata Bildir
39.23640837.404829

Kurum Hakkında

İlçemizde ilk hastane 1974 yılında Yeni mahalle'de sağlık merkezi binasında açılmıştır. 30 yıl süre ile bu binada hizmet veren kurumumuz, dönemin sağlık bakanı talimatı ile yapımına hız verilen ve 2004 yılında tamamlanan Sularbaşı mahallesi, Sivas – Malatya Karayolu üzerinde ki yeni binasına geçmiştir. 25 yataklı Sağlık Merkezi olarak yapılan binanın tıbbi ve demirbaş donanımını Sabancı Vakfı karşıladığından dolayı Hastanenin ismi 2004 yılında Kangal Sabancı Devlet Hastanesi olarak değiştirilmiştir. 5 yıl süre ile bu binada hizmet veren kurumumuz, ilçemiz Gürsel Mahallesi'nde yapımı tamamlanan 10072 m2 arsa üzerinde 3500 m2 kapalı alan sahip yeni hizmet binasına 2009 yılında taşınarak tekrar Kangal Devlet Hastanesi ismini almıştır.

Hastanemiz de Acil Polikliniği Genel Cerrahi Polikliniği, Dahiliye Polikliniği, Kadın Hastalıkları ve Doğum Polikliniği, Diyaliz Servisi, Diş Polikliniği, Laboratuvar ve Radyoloji Bölümleri ile halkımıza hizmete devam etmekteyiz.

Poliklinikler
  • Aile Hekimliği
  • Anesteziyoloji ve Reanimasyon
  • Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
  • Diş Hekimliği (Genel Diş)
  • İç Hastalıkları (Dahiliye)

Kangal Devlet Hastanesi iletişim ve ulaşım bilgileri sayfanın en üstünde verilmiştir. Kangal Devlet Hastanesi, Sivas ili Kangal ilçesinde devlet hastanesi olarak faaliyet göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve sadece telefon numarası, web sitesi, adres gibi rehber bilgileri sunmaktadır. Kangal Devlet Hastanesi için Merkezi Hastane ve Hekim Randevu Sistemini (MHRS) kullanarak online randevu alabilir veya Alo 182 hattını arayarak operatörden randevunuzu alabilirsiniz.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve eğer kurum tarafından böyle bir hizmet sunuluyorsa telefonla veya internetten online randevu almak için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Yorum ve Şikayetler

Kangal Devlet Hastanesi hakkında henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

Kangal Devlet Hastanesi hakkında yorum yapın

Kurum ile ilgili yorumlarınızı, eleştirilerinizi veya doktorlara teşekkür mesajınızı mesaj kutusuna yazabilirsiniz. Yorumunuz; isminiz ve profil fotoğrafınız ile birlikte tüm ziyaretçilere açık olarak yayınlanacaktır. İş başvurusu, randevu talebi, ücret bilgisi, resmi şikayet vb. özel mesajlarınız için lütfen kurumun websitesini kullanınız.

avatar
Sağlık Kurumuna Oy Verin
3.7 / 5

Kangal Devlet Hastanesi 5 üzerinden 3.7 puan almıştır. Toplam 19 oy kullanılmış ve kurum hakkında henüz yorum yapılmamıştır.

Ulaşım Bilgileri ve Harita

Kangal Devlet Hastanesi Ulaşım Haritası
Haritayı büyütmek için resime tıklayınız.

Yakınlardaki Sağlık Kurumları

Gürün Devlet Hastanesi
58.2 km. uzaklıkta
Burçevi Mahallesi, Kayseri Malatya Yolu
Cumhuriyet Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi
61.6 km. uzaklıkta
Üniversite Kampüsü 58140 Sivas
Divriği Sadık Özgür Devlet Hastanesi
61.7 km. uzaklıkta
Kale Mah. Atatürk Cad. No:586
Sivas Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi
64 km. uzaklıkta
Kardeşler Mah. Bağdat Cad. 6. Sok. No:5
Sivas Numune Hastanesi
64.1 km. uzaklıkta
Yeşilyurt Mahallesi Şifa Caddesi No:4
ONR Diyaliz Merkezi
64.3 km. uzaklıkta
Kardeşler Mah. Birlik Sokak No:1-D